تبیان، دستیار زندگی
محمدرضا باهنر با اشاره به مذاکرات لاریجانی و آیت‌الله مهدوی‌کنی با هاشمی رفسنجانی گفت: فضا خوب و آرام است و موضع آقای هاشمی خوب است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باهنر: تایید صلاحیت غرضی غیرمترقبه بود


محمدرضا باهنر با اشاره به مذاکرات لاریجانی و آیت‌الله مهدوی‌کنی با هاشمی رفسنجانی گفت: فضا خوب و آرام است و موضع آقای هاشمی خوب است.

باهنر

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به آرایش کاندیداها در سه دوره قبل از ثبت‌نام‌ها در زمان ثبت‌نام و پس از اعلام صلاحیت‌ها گفت: در بین هشت کاندیدای مطرح، برخی از آنها از نظر جامعه اصولگرایی قابل بررسی نیستند.

وی با بیان این‌که گروه خونی عارف و روحانی به اصولگرایان نمی‌خورد، ادامه داد: انتخاب آقای غرضی نیز به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری تا حدی غیرمترقبه بود. البته ایشان نیروی خوبی هستند که دو دوره وزیر بودند.

وی با اشاره به ثبت‌نام جلیلی در آخرین ساعات افزود: ثبت‌نام آقای جلیلی، شبهه‌هایی را در کشور ایجاد کرد مبنی بر این‌که جلیلی منتخب نهایی نظام و مسوولان است. در شرایطی که مقام معظم رهبری به صراحت اعلام کرده بودند که یک رای دارند و تا زمانی که به صندوق نیندازند، رای ایشان مشخص نمی‌شود و در این راستا دستورالعمل مکتوبی هم به سپاه و بیج فرستاده شده و آنها از این‌که به صورت سازمانی در انتخابات از کسی حمایت کنند، منع شده‌اند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: صداوسیما هم در این برهه زمانی به صورت غیرمعمول، مساله مذاکره کوتاه اشتون و جلیلی را خیلی سنگین مطرح کرد و باعث شد این شبهه در اذهان عمومی به وجود آید که رییس جمهور مشخص شده است.

وی ضمن اینکه اقدام شورای نگهبان را شجاعانه دانست، تصریح کرد: تایید صلاحیت جلیلی در کنار برخی عدم صلاحیت‌ها مثل عدم صلاحیت آقای سعیدی‌کیا که چهار دوره وزیر بودند و نکته منفی اخلاقی و سیاسی نداشتند، باعث شکل‌گیری شبهه‌هایی در کشور می‌شود.

انتخاب آقای غرضی نیز به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری تا حدی غیرمترقبه بود. البته ایشان نیروی خوبی هستند که دو دوره وزیر بودند

وی با ابراز این عقیده که از دل دوستانمان در سپاه و بسیج خبر داریم که دنبال آقای قالیباف هستند و یا گروهی از آنها به سمت‌های دیگری تمایل دارند،به کاندیداتوری جلیلی اشاره کرد و تاکید کرد: نباید این تصور در اذهان جامعه به وجود آید که کسی آمده است که نظام و مقامات بالادستی از او حمایت می‌کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به این‌که جبهه پیروان خط امام و رهبری بحث‌های مفصل و نظرخواهی‌هایی برای مشخص کردن کاندیدای خود داشته است، گفت: دوشنبه بعدازظهر، جلسه نهایی برای مشخص شدن کاندیدای نهای جبهه برگزار می‌شود و نتیجه نهایی بین آقایان قالیباف، جلیلی و ولایتی خواهد بود.

باهنر برخورد هاشمی را در موضوع رد صلاحیت خود خوب ارزیابی کرد و گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی و آقای لاریجانی مذاکرات خوبی با هاشمی داشته‌اند و فضا خوب و آرام است و موضع‌گیری آقای هاشمی هم خوب بوده است.

وی در رابطه با کاندیداتوری حدادعادل گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم، آقای حدادعادل خیلی قصد برای ماندن تا آخر را ندارد، اما قصدشان این است که در مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی شرکت کنند و سپس تصمیم بگیرند.

نباید این تصور در اذهان جامعه به وجود آید که کسی آمده است که نظام و مقامات بالادستی از او حمایت می‌کنند

باهنر با اشاره به این‌که فعلا 1+2 به این تصمیم نهایی نخواهند رسید که یک نفر از آنها باقی بماند و بقیه از او حمایت کنند، اظهار کرد: این تحلیل وجود دارد که دو نفر از آنها کنار روند، لزوما تمام آرای‌شان به شخص سوم منتقل نمی‌شود، اما باید بدانند که پایبندی‌شان به تعهدات تاثیر زیادی در جذب آرا می‌تواند داشته باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در رابطه با موضع‌گیری جامعه اسلامی مهندسین در مورد انتخابات پیش‌رو گفت: جامعه اسلامی مهندسین عضوی از مجموعه جبهه پیروان است و جبهه در سایه روحانیت و جامعتین حرکت می‌کند، پس باید در چارچوب تشکیلاتی کار را جلو ببریم و جبهه نباید حرکتی که مغایر با تصمیم جامعتین باشد، اتخاذ کند.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان