تبیان، دستیار زندگی
کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست، اما دوست دارم با پرسپولیس از دنیای فوتبال خداحافظی کنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کریمی: دوست دارم فوتبالم را در پرسپولیس تمام کنم


بدون شک این روزها بحث حضور یا عدم حضور علی کریمی در فصل آینده فوتبال کشورمان با توجه به خداحافظی‌اش از فوتبال سوژه اصلی رسانه‌ها شده است، از همین رو با این بازیکن پس از حضور در اردوی تیم ملی و روحیه دادن به ملی پوشان در آستانه بازی حساس مقابل قطر گفت‌وگویی با فارس انجام داده است که در زیر می‌خوانیم:


علی کریمی

پس از حضور در اردوی تیم ملی همه را غافلگیر کردید؛ چه اتفاقی افتاد که روز گذشته به کمپ تیم‌های ملی رفتید؟

این یک وظیفه برایم بود وخواستم به نوبه خودم نشان دهم که دلم با بچه‌ها است  تا آنها هم مرا در آستانه بازی حساس مقابل قطر کنار خودشان ببینند. امیدوارم با حضورم ذره ای به بازیکنان تیم ملی امید داده باشم و آنها هم با قوت قلب به بازی با قطر فکر کنند.

شرایط اردو را چطور دیدی؟

خوشبختانه همه چیز آرام و خوب بود و به نظرم تمرین شادابی که بازیکنان انجام دادند می‌تواند نقطه عطفی در موفقیت مقابل قطر باشد.

به نظرت در دوحه می‌توانیم قطری‌ را شکست دهیم؟

همه ما از کوچک و بزرگ دوست داریم که تیم ملی به جام جهانی صعود کند و انشاالله با کمک خدای بزرگ این اتفاق می‌افتد. کار سخت است اما نمی‌شود گفت غیر ممکن است. هر اتفاقی شاید در فوتبال بیافتد، اما من امیدوارم که این بار شانس یار بچه های تیم ملی باشد.

آیا اردوی امارات می‌تواند به تیم ملی کمک کند؟

این نظر کادر فنی است، بالاخره همیشه در کشورهای عربی گرمای هوا بچه‌های ما را آزار داده، امیدوارم در اردوی امارات کارلوس کی‌روش به هدفش برسد و بچه‌ها دست پُر به تهران برگردند. ما اگر قطر را با قدرت پشت سربگذاریم راه صعودمان به جام جهانی هموار می شود و قطعا دل همه ایرانی ها از شمال تا جنوب شاد می‌شود. دوباره می‌گویم که کار سختی در دوحه پیش رو داریم، تیم‌های عربی برای رسیدن به امتیاز مقابل ایران دست به هر کاری می‌زنند اما انشالله بچه‌ها جانانه مبارزه خواهند کرد و به سه امتیاز شیرین می‌رسند.

با حضورتان در تمرین، ملی‌پوشان رفتار گرمی با شما داشتند. فکر می کردی با چنین واکنشی روبه‌رو شوی؟

خدا را صد هزار مرتبه شکر که بازیکنان تیم ملی همیشه به من لطف داشته اند. دستشان درد نکند. برای تک تک بازیکنان و اعضا کادر فنی آرزوی موفقیت و پیروزی دارم و انشاالله از این سفر دست پر به تهران برگردند تا تیم ملی ما باز هم امیدی به راهیابی به جام جهانی برزیل داشته باشد.

این روزها خیلی‌ها منتظرند ببینند که آیا کریمی دوباره به فوتبال برمی‌گردد یا نه؟

باید ببینم شرایط چه می‌شود، باید ببینم در روزهای آینده چه اتفاقی برای من می‌افتد و قسمت چیست.

می‌شود شفاف تر توضیح دهید؟

طبیعتاً هر بازیکنی که می‌خواهد از فوتبال خداحافظی کند کار برایش خیلی خیلی سخت است، به این راحتی نیست که بگوییم امروز فوتبال را گذاشتیم کنار و همه چیز تمام شد؛ نه هرگز برای فوتبالیست‌ها این طور نیست، این کار تصمیم خیلی سختی است. اگر همان‌طور که می‌گویم شرایط مهیا باشد شاید بازی کنم که امیدوارم این اتفاق بیافتد.

وقتی که سوت پایان بازی و شکست ما توسط داور زده شد از یک طرف وضعیت آقا مهدی و از یک طرف نمی‌توانستم سرم را بالا بگیرم تا چشم هواداران را بر روی سکوها ببینم. سکوهای بهت‌زده باور کنید حس عجیبی به من داده بود که شرمنده این مردم شدیم.

احساس می کنی که مردم هم دوست دارند که کریمی دوباره به فوتبال برگردد؟

باور کنید در کوچه و خیابان وقتی مرا می‌بینند و آنهایی که نسبت به من لطف دارند، مرا سوال پیچ می‌کنند. نمی‌دانم چه اتفاقی می افتد اما حالا از همین جا می گویم امیدوارم شرایطی مهیا شود که بگویم فصل جاری باز هم بازی کنم.

در پرسپولیس؟

فعلاً کمی شرایط پرسپولیس نامشخص است، خودتان همه چیز را می‌بینید، اینکه گفتم و باز هم می گویم دوست دارم فوتبالم را در پرسپولیس تمام کنم ولی همه چیز به شرایط و اتفاقات بستگی دارد که من هم خیلی دوست دارم این اتفاق بیافتد. حالا باید ببینیم خدا چه می‌خواهد، من همیشه برای پرسپولیس آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.

علی کریمی

لطفاً شفاف‌تر صحبت کنید؛ آیا دوباره پیراهن پرسپولیس به میدان می روی یا نه؟

همه چیز دست خداست و اگر شرایط مهیا باشد انشاالله که بتوانم بازی کنم، البته باز هم جا دارد از برخی از تیم‌ها که لطف خود را به من نشان دادند و برای جذبم ابراز علاقه کردند تشکری ویژه داشته باشم اما هنوز تصمیمی نگرفته‌ام و انشاالله با گذشت زمان سعی می‌کنم یک تصمیم خوب بگیرم. اما در این شرایط حساس از تک تک مردم ایران می خواهیم که برای موفقیت تیم ملی و برای آنکه در 3 بازی آینده ملی پوشان با برتری میدان را ترک کنند، دعاگو باشند و آنها را حمایت کنند. ما می‌توانستیم راحت تر صعود کنیم اما نشد و انشاالله خود بچه‌ها با تلاش و کوشش بیشتر همه چیز را درست می‌کنند تا فوتبال ایران مسافر جام جهانی برزیل باشد. ما تیم خوبی داریم ولی باید در سه بازی آینده خیلی با قدرت تر و بهتر به میدان برویم و اشتباه نکنیم تا انشاالله به هدفمان برسیم. خدا را شکر در روز پایانی تمرینات تیم ملی خیلی ها آمدند تا نشان دهند مثل بازی با کره جنوبی پشت تیم ملی هستند. این یک خبر خوب برای بچه‌های تیم ملی و کادر فنی است.

در مراسم سالگرد ناصر حجازی به بهشت زهرا رفتید و این اتفاق در حالی رخ داد که خیلی از استقلالی‌ها این کار را نکرده بودند.

من به این حرف‌ها کاری ندارم، طبق وظیفه‌ای که داشتم رفتم تا فاتحه‌ای بر سر مزار کسی بفرستم که برای فوتبال این مملکت زحمات زیادی کشیده و مردم او را به خاطر تلاش و کوشش برای فوتبال ایران دوست داشتند. این یک وظیفه بود. حجازی در سراسر ایران طرفداران خاص خودش را دارد و باور کنید حس می‌کنم که همیشه او در بین ماست. ما باید قدر این عزیزان را تا وقتی در میان ما هستند بدانیم چون وقتی رفتند دیگر فایده‌ای ندارد. من فقط وظیفه‌ام را انجام دادم.

خبر دارید که آلمانی‌ها برای مهدی مهدوی‌کیا تدارکات خاصی اندیشیده‌اند؟

بله، بالاخره آقا مهدی در فوتبال آلمان زحمت کشیده و می دانستم آنها برای قدردانی از زحمات مهدی دست بردار نیستند. خیلی خوشحالم که این بازی با شکوه خاص قرار است در آلمان برای او برگزار شود و امیدوارم همیشه مهدی موفق باشد. باور کنید وقتی بازی با سپاهان را باختیم و آن‌طور مهدوی‌کیا خداحافظی کرد ناراحتی عجیبی داشتم که منجر به یک سری مسائل شد. وقتی که سوت پایان بازی و شکست ما توسط داور زده شد از یک طرف وضعیت آقا مهدی و از یک طرف نمی‌توانستم سرم را بالا بگیرم تا چشم هواداران را بر روی سکوها ببینم. سکوهای بهت‌زده باور کنید حس عجیبی به من داده بود که شرمنده این مردم شدیم. انشاءالله بتوانند در آینده شادی‌ ببینند و دیگر چنین اتفاق هایی تلخی برایشان تکرار نشود.

بازیکنان تیم ملی در اقدامی جالب دیروز پیراهن اشکان دژاگه را بر تن کردند، نظرتان در این زمینه چیست؟

بدون شک اشکان یکی از بازیکنان خوب کشورمان است که متاسفانه بد موقعی دچار مصدومیت شد. کار خیلی زیبا و پسندیده بود و دست بچه‌های تیم ملی درد نکند. این جور کارها همیشه در فوتبال باقی می‌ماند و به نظرم اشکان با این کار خیلی خوشحال می‌شود.

خیلی‌ها تصور می‌کنند که شاید قطری‌ها دست به کارهای غیرفوتبالی برای برد بزنند. نظرتان چیست؟

ما باید کار خودمان را انجام دهیم، شکی نیست که آنها مقابل ما همیشه انگیزه‌های زیادی دارند اما من مطمئنم که بچه‌ها با تلاش و کوشش خودشان می‌توانند قطر را شکست دهند و از این کار سخت روسفید بیرون بیایند. البته تیم‌های دیگر نیز ننشسته‌اند که ما راحت بازی‌ها را ببریم و برای هر روزشان برنامه‌ریزی دارند.

بخش ورزشی تبیان