تبیان، دستیار زندگی
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می گوید باید از فریب افکار عمومی برای افزایش رای پرهیز کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عارف:سال 88 اخلاق قربانی شد


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می گوید باید از فریب افکار عمومی برای افزایش رای پرهیز کرد.


به گزارش تبیان به نقل از خبر آنلاین؛ محمدرضا عارف در نشستی با عنوان مروری بر نامه حضرت امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حضور جمعی از اعضای موسسه جوانان آستان قدس رضوی با بیان اینکه انقلاب ما برای حاکم کردن فضایل اخلاقی بود،تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 متاسفانه اخلاق قربانی رقابت‌های انتخاباتی شد و تا مدتها عوارض آن را در فضای سیاسی کشور دیدیم به همین دلیل در انتخابات پیش رو باید مراقب بود به خاطر رای آوردن اخلاق زیر پا گذاشته نشود.

عارف

وی با اشاره به فعالیت ستاد انتخاباتی اش حول محور منشور اخلاقی، گفت:ما در ستاد انتخاباتی منشور اخلاق انتخاباتی را تهیه کردیم و تاکید کرده‌ایم هدفمان اصلاح طلبانه است یعنی می‌خواهیم دولتی مستقر شود که ماموریتش اصلاح مستمر امور کشور در راستای پیشرفت و توسعه پایدار باشد. روش‌هایمان نیز اصلاح طلبانه است اقدامات و تصمیمات ما منجر ایجاد گسست در سرمایه های اجتماعی ،ساختاری و مدیریتی کشور نخواهد شد.

وی ادامه داد: برای محافظت از آرای مردم از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد و در پایان به انتخاب مردم با تمام وجود احترام خواهیم گذاشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به نام گذاری سال حماسه سیاسی گفت: مهمترین مصداق حماسه سیاسی، انتخابات است و در این راستا مشارکت مردم حرف اول را می زند.

وی اخلاق‌مداری و رعایت قانون را از معیارهای حماسه سیاسی دانست و افزود: بر اساس تجربه سه دهه خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف تلاش کرده ام اخلاق را نصب العین خود قرار دهم.اگر اخلاق را در همه کارها و مبازره ها در نظر قرار دهیم همیشه پیروز هستیم.

وی با اشاره به فعالیت ستاد انتخاباتی اش حول محور منشور اخلاقی، گفت:ما در ستاد انتخاباتی منشور اخلاق انتخاباتی را تهیه کردیم و تاکید کرده‌ایم هدفمان اصلاح طلبانه است یعنی می‌خواهیم دولتی مستقر شود که ماموریتش اصلاح مستمر امور کشور در راستای پیشرفت و توسعه پایدار باشد

این کاندید انتخابات ریاست جمهوری گفت : رفتار در چارچوب قانون،گفتار بر مدار صداقت و تصمیم بر مبنای عقلانیت ،سرلوحه تمام تصمیمات و اقدامات ما خواهد بود.

وی گفت: منافع و امنیت ملی،ثبات کشور و آرامش مردم برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد،آن‌را فدای منافع کوتاه مدت سیاسی خود و دیگران نخواهیم کرد.

عارف با بیان اینکه مرز بین نقد منصفانه و توهین و تخریب را رعایت می کنیم،افزود :‌منافع سیاسی خود را بر آبرو و حیثیت افراد ترجیح نخواهیم داد و به هیچ وجه نسبت به تخریب شخصیت دیگران اقدام نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما شفاف بودن با مردم است،اضافه کرد: از فریب افکار عمومی برای افزایش آرایمان پرهیز و از تجملات و تبلیغات پرهزینه نیز دوری خواهیم کرد.

در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 متاسفانه اخلاق قربانی رقابت‌های انتخاباتی شد و تا مدتها عوارض آن را در فضای سیاسی کشور دیدیم به همین دلیل در انتخابات پیش رو باید مراقب بود به خاطر رای آوردن اخلاق زیر پا گذاشته نشود

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: برنامه‌های ما واقع‌بینانه خواهد بود و از وعده‌ها و شعارهای سطحی، عوام فریبانه و دست نیافتنی پرهیز خواهیم کرد.

عارف در ادامه این مراسم بخش هایی از نامه امام رضا(ع) را به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) قرائت کرد و صفحه ای از کتابی را که مضمون آن همین نامه است امضا کرد.

در این نشست در حرکتی نمادین نامه امام رضا (ع) به محمدرضا عارف اهدا شد.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان