تبیان، دستیار زندگی
در مقاله قبل، روش‌هایی را برای نظم بخشیدن به وسایل مختلف برشمردیم. در این مطلب نیز راه‌های دیگری را برای حفظ نظم و ترتیب كارها به شما معرفی خواهیم كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه‌های جلوگیری از شلختگی!

قسمت دوم


در مقاله قبل، روش‌هایی را برای نظم بخشیدن به وسایل مختلف برشمردیم. در این مطلب نیز راه‌های دیگری را برای حفظ نظم و ترتیب كارها به شما معرفی خواهیم كرد.


دیدن همه وسایل به طور یکجا

در بازار، قفسه‌های پارچه‌ای چند طبقه وجود دارد که می‌توان از پشت در کمد یا اتاق آویزان کرد. این قفسه‌های پارچه‌ای، برای قرار دادن وسایلی همچون، باتری، کلید، چتر، خودکار، عینک و ... جای زیاد و مجزایی دارند.

جایی برای سنجاق سرها

پیدا کردن سنجاق سر در ته کیف و کوله پشتی، کار چندان ساده‌ای نیست. باید همه کیف را بیرون بریزید تا سنجاق سرهای خود را بیابید. برای جلوگیری از این مشکل، می‌توانید از قوطی یا جعبه آدامس برای جمع کردن سنجاق‌ها در یک جا استفاده کنید. با این کار، دیگر سنجاق سر خود را گم نمی‌کنید و هنگام نیاز، دسترسی راحتی نیز به آن‌ها خواهید داشت.

مرتب کردن داخل اتومبیل

اگر کودک زیر 6 سال دارید، احتمالاً صندلی عقب ماشین، پر از اسباب بازی، کتاب و وسایل کودک شماست. برای جلوگیری از این به هم ریختگی، می‌توانید از ظرف‌های پلاستیکی دیواره‌دار یا سبدهای کوچک، برای یکجا کردن این وسایل استفاده کنید. حتی می‌توانید وسایل خود همچون عینک آفتابی، دستمال ماشین و ... را نیز در آن قرار دهید.

نظم بخشیدن به سه راهی برق

برای تشخیص بهتر سیم‌های برقی که داخل سه راهی قرار دارند، می‌توانید برچسب‌های پلاستیکی از داخل سیم‌ها عبور دهید و نام وسیله‌ای که به آن تعلق دارد را بنویسید. با این خلاقیت ساده، دیگر به اشتباه سیم وسیله‌ها را از پریز خارج نمی‌کنید!

استفاده بهینه از سبد چهارگوش

هنگام خرید از فروشگاه، وسایل، داخل کیسه‌های پلاستیکی مختلفی قرار دارند و قرار دادن آن‌ها روی صندلی اتومبیل، این احتمال را دارد تا روی دست انداز یا در هنگام گردش خودرو، لیز بخورند و کف ماشین بیفتند. می‌توان به راحتی با خرید یک سبد چهارگوش یا حتی سبد رخت‌شویی، از این مشکل جلوگیری کرد. با این کار، وسایل را داخل سبد و در صندوق عقب قرار می‌دهید و هیچ چیز، جابه‌جا نمی‌شود.

جلوگیری از مشکلات ناشی از ماشین لباس‌شویی

لباسشویی

برای جلوگیری از مشکلات ناشی از ماشین لباس‌شویی، می‌توانید از ماژیک‌های تخته وایت برد که به راحتی با دستمال پاک می‌شوند، استفاده کنید. به این ترتیب که لباس‌هایی که نباید با آب گرم شسته شوند، لباس‌های رنگی، یا لباس‌هایی که نباید در دور خشک کن قرار داشته باشند را روی بدنه ماشین لباس‌شویی بنویسید.

کاور کردن دفترچه های راهنمای وسایل

برای در دست بودن همیشگی دفترچه‌های راهنمای وسایل خود، آن‌ها را درون کاور قرار دهید و به پشت دستگاه‌ها بچسبانید.

به خط کردن چاقوها

چاقوهای بزرگ را از داخل کشو در بیاورید و داخل جا چاقویی‌های رومیزی یا دیواری قرار دهید. برای این منظور می‌توانید از تخته‌های آهن ربایی استفاده کنید و چاقوها را به آن بچسبانید.

استفاده صحیح از نرم افزارهای گوشی موبایل

هدف گوشی‌های موبایل هوشمند، آسان‌تر کردن زندگی مردم است، نه افزودن به اضطراب‌های آن‌ها. برای استفاده بهتر از تلفن هوشمند خود، بهتر است همه نرم‌افزارها و برنامه‌هایی که مشابه هم هستند، در یک جا و در یک دسته بندی، نگهدارید. کاربران اندروید می‌توانند اپلیکیشن App Folder را دانلود کنند تا همه برنامه‌هایشان در فولدرهای جداگانه دسته بندی شود. اگر از اپلیکیشنی بیشتر از سه ماه استفاده نکردید، آن را پاک کنید.

یکجا کردن کیسه های پلاستیکی

اگر عادت به نگهداری کیسه‌های پلاستیکی زیر سینک ظرف‌شویی یا داخل فر دارید، بهتر است برای آن‌ها یک جای مخصوص درست کنید. می‌توانید از سبدهای حصیری یا ساک کاغذی برای یکجا کردن آن‌ها استفاده کنید.

منبع: عصر ایران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: BEGAM10

مطالب مرتبط:

راه‌های جلوگیری از شلختگی! (1)

ساده و زیبا بچینید (پرونده دکوراسیون) 

روش‌های جالب مرتب كردن سیم‌ها + عكس

راه‌های تجربه خانه‌ای بدون آشفتگی!