تبیان، دستیار زندگی
به نظر شما، یك كودك پنج ساله و حافظ پنج جزء قرآن كریم، چه سوالی از رهبر انقلاب می‌پرسد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سوال کودک پنج ساله از رهبر انقلاب


به نظر شما، یك كودك پنج ساله و حافظ پنج جزء قرآن كریم، چه سوالی از رهبر انقلاب می‌پرسد؟


چندی پیش، سید علی عزیزی که کودک پنج ساله‌ای است، به همراه پدر خود برای اقامه نماز به حسینیه امام خمینی(ره) خدمت مقام معظم رهبری رفته بود.

وقتی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اقامه نماز وارد حسینیه می‌شوند؛ سید علی 5 ساله، دست پدر خود را رها می‌کند و به سمت ایشان می‌دود و دست رهبر انقلاب را می‌گیرد.

سید علی که علی‌رغم سن کم خود، حافظ 5 جزء قرآن کریم نیز هست، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: " آقا، می‌شود چفیه‌تان را به من بدهید؟ "

تصویر هدیه شدن چفیه رهبری، واقعه‌ای بوده که او بارها از تلویزیون، آن را تماشا کرده است. مقام معظم رهبری، پاسخ درخواست سید علی را با لبخندی داده و خطاب به همراهان خود می‌گویند که: "چفیه را بدهید به آقا".

پدر سید علی در خاطره‌ای می‌گوید: از آن به بعد، هر وقت با این بچه هم‌کلام می‌شوم، او به من می‌گوید که " آقا به من گفتند آقا".

رهبر

سید علی 5 ساله از ایشان می‌پرسد: " آقا، شما که این قدر مهربان هستید، چرا آمریکا این قدر از شما می‌ترسد؟ "

در ادامه ماجرای دیدار این کودک با رهبر انقلاب، درحالی‌که آیت‌الله خامنه‌ای دست نوازش بر سر او می‌کشیدند، سید علی 5 ساله از ایشان می‌پرسد: " آقا، شما که این قدر مهربان هستید، چرا آمریکا این قدر از شما می‌ترسد؟ "

این سۆال با لبخند دیگری از سوی رهبر انقلاب مواجه می‌شود. در همین هنگام یکی از همراهان رهبر انقلاب در پاسخ به سۆال سید علی می‌گوید: " حضرت آقا آدم خوبی است؛ و چون از خدا می‌ترسد، آن‌ها (آمریکایی‌ها) هم از آقا می‌ترسند ".


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: سازمان زنان منطقه 6