تبیان، دستیار زندگی
9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید!


شاید انتخاب واژه “ONE”‌‌ برای نسل جدید ایکس باکس کار درستی نباشد چرا که توانمندی و ظاهر ایکس باکس جدید، آن قدر که شاید و باید در خور لقبش که نشان دهنده عدد یک است نبوده و این کنسول بازی، حرف تازه‌ای برای بازگو کردن نداشت!


9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید!

شاید انتخاب واژه “ONE”‌ برای نسل جدید ایکس باکس کار درستی نباشد چرا که توانمندی و ظاهر ایکس باکس جدید، آن قدر که شاید و باید در خور لقبش که نشان دهنده عدد یک است نبوده و این کنسول بازی، حرف تازه‌ای برای بازگو کردن نداشت! اگرچه بازی‌های انحصاری همراه آن، می‌تواند سبب شود که بر مشخصات و ظاهر بسیار کریه‌اش! خرده نگرفت و تمام تمرکزمان را برروی توانمندی و بازی‌های انحصاری فوق العاده‌اش متمرکز سازیم! در ادامه شما را با تمام توانایی‌های این پسر نو ظهور، آشنا خواهیم ساخت.

1- هماهنگی به بهترین شکل ممکن:

9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید!

مایکروسافت در یک اقدام غافلگیر کننده اعلام کرد که 15 عنوان برای تبریک حضور قدم نورسیده راهی منزل این کنسول شده‌اند و روی سیه نوزاد تازه متولد شده که ایکس باکس وان نام گذاری گشته را ماچ کرده و از وی حمایت خود را اعلام کردند! در این بین نام فیفا 14، Madden 14 و سری جدید ندای وظیفه بیش از پیش مارا برای در آغوش گرفتن این نوزاد تازه متولد شده مسرور و شادمان نمود و در شعف و شور فرو برد، گرچه تاب تحمل ظاهر بس کریه‌اش را نداریم و نخواهیم بدست آورد!

2- پشتیبانی بهتر از برنامه های ویدیویی و تلویزیون:

برنامه TV integration یکی از برترین برنامه‌های موجود در سری جدید کنسول های ویدیویی مایکروسافت ملقب به ایکس باکس وان است و پس از معرفی این اپلیکیشن کاربردی، بار دیگر تمام نگاه‌ها برروی امکانات و توانمندی‌های عضو جدید خاندان ایکس باکس مایکروسافت متمرکز گشته و ایکس باکس وان توانست از رقیب متولد نشده خودش یعنی PS4 پیشی بگیرد! یکی از ویژگی‌های این برنامه Instant Switching است که به شما اجازه جا به جا شدن بین برنامه‌های دیگر و کانال‌های زنده تلویزیونی را داده و ویژگی Snap Mode، به کاربران اجازه کار همزمان با چند اپلیکیشن و یا برنامه را می‌دهد. برای مثال شما می‌توانید در حالی که مشغول تماشای فیلمی برروی ایکس باکس خود هستید، به چک کردن ایمیل‌های خود مشغول گردید یا در شبکه‌های اجتماعی با دوستانتان به گفت و گویی داغ بنشینید!

3- کنترل صوتی:
9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید!

آقای دان متریک، مدیر عامل بخش کنسول‌های بازی مایکروسافت ملقب به ایکس باکس، با گفتن “Xbox on”‌ کنسول ایکس باکس وان را روشن نمود و یا با گفتن “watch TV”‌ به تماشای شبکه‌های تلویزیونی مشغول گشت! همچنین با دستورات صوتی دیگر می‌توانید ایکس باکس وان خود را همانند یک برده مطیع در اختیار داشته باشید! این قابلیت تا حد بسیاری نسبت به گذشته قدرتمند گردیده و از این بابت عملکرد بسیار خوبی را از ایکس باکس وان شاهد خواهید بود!

4- کینکت جدید:

: مایکروسافت بار دیگر با معرفی کینکت جدید، عرصه مبارزه را بر سونی و کنسول صفر کیلومترش تنگ‌تر کرده و برتری‌های ایکس باکس وان را به رخ PS4 کشاند. عملکرد و دقت کینکت جدید نسبت به گذشته، دستخوش تغییرات بسیاری گشته و از عملکرد و کارایی بسیار بهتری برخورددار است که علت آن، به افزایش میزان دید لنز موجود در کینکت و توانایی آنالیز، تجزیه و تحلیل تمام حرکات اعضای بدن در مدت زمان 13 میلیاردیم ثانیه باز می‌گردد. همچنین نسل جدید کینکت به یک دوربین فول اچ‌دی مجهز شده که بر صفات مثبت نسل جدید کنسول‌های بازی مایکروسافت ملقب به ایکس باکس وان، افزوده است.

برنامه TV integration یکی از برترین برنامه‌های موجود در سری جدید کنسول های ویدیویی مایکروسافت ملقب به ایکس باکس وان است و پس از معرفی این اپلیکیشن کاربردی، بار دیگر تمام نگاه‌ها برروی امکانات و توانمندی‌های عضو جدید خاندان ایکس باکس مایکروسافت متمرکز گشته و ایکس باکس وان توانست از رقیب متولد نشده خودش یعنی PS4 پیشی بگیرد

5- محتوای اضافی برای بازی‌های انحصاری:

شاید یکی از مهم‌ترین تفاوت میان کنسول‌های بازی خانگی را با رایانه‌ها، بتوان وجود محتوای اضافی برای بازی‌های آن‌ها عنوان کرد. اکثر بازی‌هایی که برروی پلتفرم‌های کنسول‌های بازی خانگی عرضه می‌شوند نسبت به نسخه‌ای که برای رایانه های شخصی عرضه می‌گردند با کمی تفاوت همراه گشته که سبب شده تا نسخه کنسولی آن‌ها، دارای مراحل فرعی یا اصلی بیشتری باشد! این کار سبب می‌شود تا درصد خرید کنسول‌های بازی کمی افزایش یابد و شانس پیروزی آن‌ها بر رایانه‌های شخصی دو چندان گردد. از این میان می‌توان به شرکت EA Sports اشاره نمود که از یک محتوای اضافی برای فیفا 14 برای کنسول بازی ایکس باکس وان، خبر داد و آن را “special relationship”‌ نام نهاده است. همچنین شرکت Activision به یک محتوای اضافی برای نسخه کنسولی ندای وظیفه: اشباح، اشاره نمود که سطح دشواری بازی را افزایش می‌بخشد.

6- دسته بازی باهوش:
9 چیزی که باید درباره ایکس باکس وان مایکروسافت بدانید!

پس ازنمایش دسته ‌ای بازی نیمه لمسی نسل جدید کنسول‌های بازی پلی استیشن توسط سونی، حال این بار نوبت به مایکروسافت و ایکس باکس افسانه ای‌اش رسیده تا با معرفی یک دسته بازی بسیار متفاوت و خارق العاده، بار دیگر در میان حضار خودی نشان داده و دسته‌های بازی جدیدش را به یک برگ برنده دیگر برای پیروزی بر پلی استیشن سونی تبدیل گرداند. در این طراحی عملکرد D-PAD بهینه سازی شده و دکمه Xbox home  کوچک‌تر گشته است. گرچه کار با این دسته‌های بازی کمی دشوار به نظر می‌رسد اما باید ماند و دید که این تغییرات و جابه جایی دکمه‌های فیزیکی موجود بر دسته بازی ایکس باکس وان، موجب نارضایتی کاربران خواهد شد یا موجب خواهد گشت تا نسل جدیدی از ارگونومی طراحی و تولید دسته‌های بازی شکل گیرد!

7- قدرتمند اما نه به اندازه پلی استیشن 4:

یک پردازنده 8 هسته ای،500 گیگابایت فضای هارد، پشتیبانی از دیسک بلوری و 8 گیگابایت رم DDR3 را می‌توان از مهم‌ترین شاخصه‌های ایکس باکس وان برشمرد! گرچه هنوز اطلاعاتی از نوع کارت گرافیک به کار گرفته شده در ایکس باکس وان نداریم، اما انتظار می‌رود کارایی و بازده کلی این دستگاه، نسبت به پلی استیشن 4 سونی کمی کمتر باشد چراکه نوع رم به کار رفته در پلی استیشن 4 از نوع GDDR5 است و در ایکس باکس وان، از نوع DDR3، که این مهم یکی از دلایل برتری کنسول بازی پلی استیشن 4 سونی بر ایکس باکس وان می‌تواند عنوان گردد!

8- بهترین تجربه کار با ایکس باکس لایو:

مایکروسافت به تعریف و تمجید از سیستم جدید ایکس باکس لایو دست زده و گفته به کمک قابلیت DVR قادر خواهید بود که از محیط بازی فیلم برداری نموده و آن را در اینترنت منتشر سازید! همچنین یکی از تغییرات و ویژگی‌های بسیار حایز اهمیت ایکس باکس لایو جدید، انتقال آن برروی بیش از 300000 سرور است که می‌تواند نوید بخش روزهای درخشان ایکس باکس لایو باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های بهبود یافته در ایکس باکس لایو جدید، این است که می‌توانید بسیار بهتر نسبت به گذشته با دوستان خود در این سرویس، به گفت و گو برخاسته و به نوعی مایکروسافت یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند را به سری جدید کنسول های بازی خود افزوده است!

9- تولید مجموعه تلویزیونی Halo:

یکی از مهم‌ترین سورپرایزهایی که سبب شد مراسم چند شب پیش مایکروسافت به نوعی خاص و متمایز گردد اعلام تولید مجموعه تلویزیونی Halo به کارگردانی Steven Spielberg بود که توانست به سرعت در رسانه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی طنین انداز گردد!

هنوز از تاریخ عرضه این کنسول اطلاعاتی بدست نیامده است و به محض بدست آمدن اطلاعات بیشتر، این مقاله به روز خواهد شد!

بخش دانش وزندگی تبیان


منبع:آی تی رسان