تبیان، دستیار زندگی
اگر لاغر هستید و در عین حال از طرفداران فیلم‌های ترسناک نیز هستید یادتان باشد که تماشای این قبیل فیلم‌ها مصرف انرژی‌تان را بالا برده و باعث لاغریتان خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدن فیلم ترسناک گوشت تن را آب می‌کند


اگر لاغر هستید و در عین حال از طرفداران فیلم‌های ترسناک نیز هستید یادتان باشد که تماشای این قبیل فیلم‌ها مصرف انرژی‌تان را بالا برده و باعث لاغریتان خواهد شد.

فیلم ترسناک

باورتان می‌شود که تماشای فیلم‌های ترسناک به شما کمک کند تا کالری بیشتری بسوزانید؟ باید بدانید که دیدن یک فیلم ترسناک می‌تواند تا 113 کالری بسوزاند که معادل کالری سوزی با نیم ساعت پیاده روی است.

یک شرکت فیلمسازی اروپایی از گروه تحقیقاتی دانشگاه Westminster خواسته است که پتانسیل برخی از فیلم‌های ترسناک را در مصرف انرژی محاسبه کنند.

برای این منظور محققان داوطلب‌هایی گردآوری کرده و میزان کالری‌سوزی آن‌ها را با تماشای فیلم‌های به اصطلاح ژانر وحشت اندازه‌گیری کردند.

محققان همچنین نبض، مصرف اکسیژن و تولید دی‌اکسید کربن هر یک از این داوطلب‌ها را اندازه گیری کردند.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول تماشای فیلم‌های ترسناک میزان کالری سوزی به طور متوسط یک سوم زمانی که داوطلب‌ها در حال استراحت بوده‌اند افزایش یافته است. نبض این افراد نیز دو برابر شده است.

دیدن یک فیلم ترسناک می‌تواند تا 113 کالری بسوزاند که معادل کالری سوزی

با نیم ساعت پیاده روی است

به عقیده دکتر ریچارد مکنزی فیلم‌های ترسناک باعث بالا رفتن ضربان قلب می‌شوند. نبض تندتر می‌زند، قلب خون بیشتری پمپاژ می‌کند و بدن با افزایش آدرنالین مواجه می‌شود. ترشح سریع آدرنالین مربوط به استرس و یا ترس، اشتها را کاهش می‌دهد و در نهایت باعث کالری سوزی بیشتر می‌شود.

این روزها افراد چاق و طرفداران لاغری به هر دری می‌زنند تا کمی کالری بسوزانند. برای همین کارهای عجیب و غریبی می‌کنند که گاهی به عقل آدم هم نمی‌رسد. شاید این مورد هم یکی از آن موارد عجیب باشد که کسی بخواهد خود را تا حد مرگ بترساند تا  کمی کالری بسوزاند.

اما اگر لاغر هستید و در عین حال از طرفداران فیلم‌های ترسناک نیز هستید یادتان باشد که تماشای این قبیل فیلم‌ها مصرف انرژی‌تان را بالا برده و باعث لاغریتان خواهد شد.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: medisite

مطالب مرتبط:

تروریسم لاغری: مانکن‌هایی که دستمال کاغذی می‌خورند

رژیم‌های بسیار کم کالری و کاهش وزن

رژیم‌های غذایی غیر اصولی چه بر سرتان می‌آورد؟

رژیم‌های سریع و زودگذر، آری یا نه؟

سلامت، قربانی کاهش وزن شدید!

لاغری نشانه سلامتی و زیبایی نیست

لاغری همیشه مصونیت نیست

رژیم‌های لاغری که دهان را بدبو می‌کند

کاهش وزن با حذف وعده‌های غذایی!؟

سوختن در تب داغ لاغری‌های موضعی

لاغرهایی که فکر می کنند چاقند

پیش به سوی کالری کُشون

این‌ها را بخورید تا چربی‌هایتان راحت‌تر آب شود

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.