تبیان، دستیار زندگی
آیا همیشه به افرادی که همه‌ی کارشان درست است و همه چیز را با هم دارند، غبطه می‌خورید؟ خوب، اکنون نوبت شماست كه این‌گونه باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه‌های جلوگیری از شلختگی!

قسمت اول


آیا همیشه به افرادی که همه‌ی کارشان درست است و همه چیز را با هم دارند،غبطه می‌خورید؟ خوب، اکنون نوبت شماست كه این‌گونه باشید.


با روش‌های بسیار ساده‌ای که در ادامه برایتان نام برده‌ایم، می‌توانید به خوبی، همه چیز را نظم دهید و مرتب کنید. این روش‌ها، از ایده‌های خلاقانه طراحان و مدرسین طراحی الهام گرفته شده‌اند.

جمع کردن خرده ریزها

راه‌های جلوگیری از شلختگی

اگر جای روزنامه و مجله در خانه دارید، از آن به صورت عمودی، به عنوان مکانی برای قرار دادن کیسه‌های فریزر، پلاستیک و فویل آلومینیومی در آشپزخانه استفاده کنید.

حلقه کردن سیم‌ها

لوله‌های مقوایی داخل دستمال توالت را دور نریزید. آن‌ها را به طور مرتب درون یک جعبه کنار هم بچینید و سیم، کابل و شارژرهای اضافه را به طور مرتب حلقه کنید و درون آن‌ها قرار دهید. به این ترتیب، از درهم پیچیده شدن سیم‌ها جلوگیری خواهید کرد.

افزایش فضای زیر کابینت

دیوارهای داخل کابینت زیر سینک ظرف‌شویی را از دو طرف سوراخ کنید و یک میله بلند، همچون رگال داخل کمد دیواری، در سقف آن اضافه کنید. با این کار می‌توانید اسپری‌های پاک کننده، شیشه شوی و ... را از قسمت نازل روی این میله آویزان کنید و به این ترتیب، فضای داخل کابینت باز می‌شود.

از سیستم تا کردن استفاده کنید

کشوهای دراورها، جای چندانی برای جا دادن لباس‌ها ندارند. اگر لباس‌ها را به طور نامرتب در این کشوها و قفسه‌ها قرار دهیم، فضا از آن چیزی که هست هم کمتر خواهد شد. بنابراین، سعی کنید كه همه لباس‌ها را به طور مرتب تا کنید و از جلو تا عقب کشو را با نظم بچینید. به این ترتیب، می‌توانید همه آن‌ها را به خوبی ببینید و به راحتی از میانشان یکی را برای پوشیدن انتخاب کنید.

مرتب چیدن سینی‌ها و تخته آشپزخانه

برای مرتب چیدن سینی، تخته آشپزخانه و حتی تابه‌های تخت، می‌توانید از قفسه‌های جداکننده که بیشتر در ادارات و شرکت‌ها استفاده می‌شوند، کمک بگیرید. هر کدام از سینی‌ها را می‌توانید در بخش‌های مختلف آن قرار دهید.

استفاده از رخت آویزهای مخصوص روسری

برای مرتب نگه داشتن روسری و مقنعه و جمع بودن آن‌ها درون کمد لباس‌ها، از رخت آویزهای طبقه‌ای مخصوص این کار استفاده کنید. به این ترتیب، علاوه بر مرتب شدن کمد، روسری‌ها نیز چروک نمی‌شوند.

جمع کردن ملحفه‌ها درون یک روبالشتی

پس از شست و شو و اتوکشی ملحفه‌های روتختی و روبالشتی، اگر قرار نیست روی تخت استفاده شوند، آن‌ها را به طور مرتب تا کنید و درون یک روبالشتی جمع کنید. به این ترتیب، هیچ کدام از آن‌ها را گم نخواهید کرد.

ساختن چوب رختی برای کفش‌ها!

برای ساختن چوب رختی برای کفش‌های خود، باید میله پایین چوب رختی لباس را با انبردست قطع کنید، آن را به دو طرف، به بیرون یا به طور موازی به داخل خم کنید و آن را به شکل چنگک در آورید. برای دمپایی و صندل باید چنگک‌های این چوب رختی را به بیرون خم کنید و برای کفش‌های معمولی دو بازوی آن را به طور موازی به طرف داخل خم کنید. با این خلاقیت جالب، می‌توانید کفش‌ها و صندل‌هایتان را از کمد آویزان کنید!

جمع کردن اسباب بازی داخل سبد

می‌توان با سیم‌های موجود در انبار خانه، سبدی دیواری ساخت و آن را به اندازه قد کودکان، به دیوار نصب کرد و اسباب بازی‌های اضافه را داخل این سبد ریخت. با این کار می‌توانید بالاخره کف اتاق فرزند خود را ببینید!

مرتب کردن زیورآلات

برای نگهداری از زیورآلات، دستبند، النگو و دکمه‌های سردست، لازم نیست از جعبه‌های جواهرات استفاده کنید. به راحتی می‌توانید با خریدن یک میله چوبی عمودی، مثل جای دستمال حوله‌ای آشپزخانه، آن‌ها را داخل این میله قرار دهید تا دسترسی راحت‌تری نیز داشته باشند.

عصر ایران

ادامه این مقاله را در اینجا مطالعه كنید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: BEGAM10

مطالب مرتبط:

راه‌های جلوگیری از شلختگی! (2)

ساده و زیبا بچینید (پرونده دکوراسیون) 

روش‌های جالب مرتب كردن سیم‌ها + عكس

راه‌های تجربه خانه‌ای بدون آشفتگی!