تبیان، دستیار زندگی
بخش احکتم اسلامی سایت تبیان، به مناسبت فرارسیدن ایام پرفیض اعتکاف، ویژه نامه اینترنتی « 72 ساعت از ملک تا ملکوت» را منتشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان پاسخگوی سوالات شما از مراسم اعتکاف

ویژه نامه 72 ساعت از ملک تا ملکوت

بخش احکتم اسلامی سایت تبیان به مناسبت فرارسیدن ایام پرفیض اعتکاف، ویژه نامه اینترنتی « 72 ساعت از ملک تا ملکوت» را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی، اعتکاف، عبادتى مستحبى و تقرب جویانه و داوطلبانه است که روزه روز سوم آن رنگ وجوب مى‌‏گیرد. خودسازى، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبى برخی از برکات‏ اعتکاف است.

در ویژه نامه « 72 ساعت از ملک تا ملکوت» سعی شده به سوالات متداول در خصوص اعتکاف از طریق مراجع تقلید برجسته کشور پاسخ داده شود.

در این ویژه نامه مطالب خواندی و مفیدی همچون: اعتکاف در مسجد جامع،احکام مکان اعتکاف،نیت مشروط در اعتکاف،چند مسئله در باب اعتکاف،حکم اعتکاف مسافر در مساجد و مشاهد مشرفه و حکم اعتکاف با نذر 3 روز وجود دارد.

معتکف شدن مسافر با نذر یا قصد اقامت،حکم بوییدن عطریات در اعتکاف، حکم ارتباط با همسر حین اعتکاف، اذن ولی یا همسر در اعتکاف،حکم اعتکاف در دو مسجد،احکام اعتکاف،اذن ولی یا همسر در اعتکاف،حکم اعتکاف در دو مسجد،دو اصل کلیدی برای ایام اعتکاف،مهمترین عمل در اعتکاف، نیز از دیگر مطالب ویژه نامه « 72 ساعت از ملک تا ملکوت» می باشد.

گفتنی است، مطالب این ویژه نامه توسط آمنه اسفندیاری برای بخش احکام اسلامی تهیه شده و طراحی آن بر عهده محبوبه همتی بوده است.

تهیه و تنظیم: هومن بهلولی