تبیان، دستیار زندگی
گوگل به طور میانگین در هر ماه ۱۰۰ میلیارد کلیدواژه‌ای که دریافت می‌کند را مورد پردازش قرار می‌دهد تا در چند میکروثانیه نتایج حاصل از این جست‌وجو را در اختیار کاربران بگذارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوگل ماهی 100 میلیارد کلیدواژه را بررسی می‌کند


گوگل به طور میانگین در هر ماه 100 میلیارد کلیدواژه‌ای که دریافت می‌کند را مورد پردازش قرار می‌دهد تا در چند میکروثانیه نتایج حاصل از این جست‌وجو را در اختیار کاربران بگذارد.

گوگل

موتور جست‌وجوگر اینترنتی گوگل بسیار قوی است، اما کاربران از همه قابلیت‌های آن مطلع نیستند.

شرکت گوگل به طور میانگین در هر ماه 100 میلیارد کلیدواژه‌ای که دریافت می‌کند را مورد پردازش قرار می‌دهد تا در چند میکروثانیه نتایج حاصل از این جست‌وجو را در اختیار کاربران بگذارد.

اما موتور جست‌وجوگر گوگل مجبور است برای آنکه اطلاعات مربوط به هر کلیدواژه را در اختیار کاربران بگذارد، اندکی بیشتر فکر کند.

بیشتر کلیدواژه‌هایی که روزانه در این سایت جست‌وجو می‌شود، قبلا هم وارد شده‌اند و به همین خاطر گوگل می‌تواند از روی حافظه پیش‌فرض خود اطلاعات مربوط به آن‌ها را در کمتر از یک ثانیه به دست کاربران برساند.

اما این طور که گوگل اعلام کرده است، در هر روز به طور میانگین 15 درصد کلیدواژه‌های جست‌وجو شده معادل 500 میلیون عدد از کلیدواژه‌های مورد نظر کاربران پیش از این توسط جست‌وجوگر گوگل دیده نشده بودند.

این روند به صورت مستمر برای گوگل که این روزها حدود 15 سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد، ادامه دارد.

"جان ویلی"( John Wiley) طراح اصلی مرکز Google Search در این خصوص گفت: «در فرآیند شناسایی 15 از کلیدواژه‌های ناشناخته‌ای که هر روز در گوگل جست‌وجو می‌شوند، جست‌وجوگر گوگل 20 میلیارد سایت اینترنتی را روزانه بررسی می‌کند تا اطلاعات ناشی از آن را بر اساس کلیدواژه سرچ شده در اختیار کاربر بگذارد.»

بیشتر کلیدواژه‌هایی که روزانه در این سایت جست‌وجو می‌شود، قبلا هم وارد شده‌اند و به همین خاطر گوگل می‌تواند از روی حافظه پیش‌فرض خود اطلاعات مربوط به آن‌ها را در کمتر از یک ثانیه به دست کاربران برساند

یکی از ابزارهایی که گوگل به کمک آن می‌کوشد درصد اطلاعات ناشناخته روی اینترنت را کاهش دهد و به جای انتشار لیستی از جواب‌ها یک جواب دقیق برای کاربران منتشر کند Knowledge Graph نام دارد.

این ابزار یک پایگاه داده گسترده محسوب می‌شود که قادر است کلیدواژه‌ها را در بخش‌های مختلف از جمله موضوعات، مردم، اتفاقات و ... تقسیم‌بندی کند و ارتباط میان آنها را دریابد که این فرآیند کاملا مشابه مغز انسان انجام می‌شود.

ابزار Knowledge Graph اطلاعات مربوط به بیش از 570 میلیون فرد و 18 میلیارد اتفاق را در خود جا داده است و ارتباط میان آنها را نیز برای خود ترسیم کرده است.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: ایتنا