تبیان، دستیار زندگی
مدیر مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری از دوسالانه شدن جشنواره طنز مکتوب، کنگره شعر آیینی شفق، سوگواره پوسترهای عاشورایی و جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چهار جشنواره حوزه هنری دو سالانه می‌شود


مدیر مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری از دوسالانه شدن جشنواره طنز مکتوب، کنگره شعر آیینی شفق، سوگواره پوسترهای عاشورایی و جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش خبر داد.

چهار جشنواره حوزه هنری دو سالانه می‌شود

قربانی درباره دوسالانه شدن برخی جشنواره های ادبی و هنری حوزه هنری گفت: در جلسه اخیر شورای سیاست گذاری جشنواره ها که متشکل است از محسن مومنی به عنوان رییس شورای سیاست گذاری و معاونت هنری، معاونت اداری مالی، مدیرکل امور استان ها و مجلس، میرکل روابط عمومی و امور بین الملل، مدیر دفتر طرح و برنامه و مدیر مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری تصمیم بر این گرفته شده که جشنواره هایی مانند طنز مکتوب، کنگره شعر آیینی شفق، سوگواره پوسترهای عاشورایی و جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به صورت دو سالانه برگزار شود.

وی ادامه داد: این اتفاق در سال های گذشته هم رخ داده است و جشنواره بزرگ هنر جوان که در 9 رشته هنرهای تجسمی برگزار می‌شود و جشنواره تولیدات استان ها به صورت دو سالانه تعریف شده بود.

قربانی اظهار کرد: با بررسی و گزارشی که در شورا ارئه شد به این نتیجه رسیدیم که برخی جشنواره ها برای تولید و خلق آثار نیاز به این داشت که هنرمندان فرصت بیشتری داشته باشند و قطعا آثاری که می‌رسد از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

مدیر مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری با تاکید بر این که جشنواره فیلم های صد ثانیه ای و هنر جوان که از سال گذشته با تمدید مهلت ارسال آثار مواجه شدند امسال حتما برگزار می‌شود، عنوان کرد: 7 تا 9 اسفند ماه امسال جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای را برگزار می‌کنیم و فرصت برای ارسال آثار تا بهمن ماه باقی است و مهرماه نیز نمایشگاه آثار هنر جوان را در گالری صبا برپا می‌کنیم و در حال حاضر آثار این جشنواره آماده داوری است.

وی گفت: فراخوان جشنواره های دو سالانه در حال آماده سازی است و به زودی منتشر می‌شود و روند اجرایی و شیوه برگزاری جشنواره ها در شکل کلی تغییری پیدا نمی‌کند.

این اتفاق در سال های گذشته هم رخ داده است و جشنواره بزرگ هنر جوان که در 9 رشته هنرهای تجسمی برگزار می‌شود و جشنواره تولیدات استان ها به صورت دو سالانه تعریف شده بود

قربانی درباره برگزاری جشنواره شعر و داستان جوان سوره و انتصاب محمد علی قاسمی به عنوان دبیر هنری این جشنواره گفت: دبیر هنری یک جشنواره از شخصیت های علمی و هنری آن رشته مورد توجه در جشنواره است و آقای قاسمی که رییس حوزه هنری ایلام هم هستند از چهره های ملی عرصه ادبیات اند و داستان نویس خوبی هستند و مورد تایید مرحوم امیرحسین فردی بودند و با انتخاب ایشان آقای قاسمی به عنوان دبیرهنری این جشنواره برگزیده شد.

وی افزود: این جشنواره هر سال در یک استان برگزار می‌شود و با هدف کشف و شناسایی استعدادهای استانی پایه ریزی شده است.

بخش هنری تبیان


منبع: حوزه هنری