سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کنترل وزن ازنشانه ای از سلامت تلقی می جمله روش های است که سلامت بدن هر فرد را در طول دوره زندگی تضمین می کند و خود شود .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کنترل وزن و حفظ سلامت بدن

کنترل وزن و حفظ سلامت بدن

امروزه در دنیا توجه زیادی به تناسب اندام و وزن مناسب می شود زیرا وزن بدن به عنوان یک معیار سلامت در طول زندگی شناخته شده است . کاهش یا افزایش وزن نشانه ای از بر هم خوردن تعادل یا سلامت بدن است و هر گونه انحراف از وزن مطلوب زنگ خطری برای ابتلا به بیماری ها از جمله بیماریهای قلب و عروق ، پرفشاری خون ، دیابت ، استئوپروز ، سرطان و سوء تغذیه می باشد .

کنترل وزن از جمله روش های است که سلامت بدن هر فرد را در طول دوره زندگی تضمین می کند و خود نشانه ای از سلامت تلقی می شود .

عادات بد و شیوه ناسالم زندگی مثل کشیدن سیگار ، رژیم های نامناسب غذایی و عدم تحرک و ورزش علت حدود 60 درصد مرگ و میرهای بیماری های مزمن را به خود اختصاص می دهد . امروزه در اغب شهرهای بزرگ بیشتر زنان و مردان در تلاش برای کنترل وزن می باشند . کنترل وزن از جمله روش های است که سلامت بدن هر فرد را در طول دوره زندگی تضمین می کند و خود نشانه ای از سلامت تلقی می شود . امروزه روشهای متفاوتی در کاهش یا افزایش وزن وجود دارد که حتی به عنوان یک صنعت چند میلیون دلاری تلقی شده و فواید بسیاری برای افراد و بسیاری از حرفه ها ایجاد کرده است . مراکز کاهش وزن ، تندرستی و آمادگی جسمانی افراد را تشویق می کنند و به آنان  قول می دهند که در مدت زمان کوتاهی آنها را به تناسب دلخواه  و وزن مطلوب خواهند رساند . بی تردید روشهای بسیاری وجود دارد که برخی مفید و برخی مضر هستند.

در این کتاب وزن مطلوب ، تناسب بدن و روش های تشخیصی آن ارائه شده است . در فصول و بخش های کتاب حاضر راه های و یا روش های کاهش وزن و وزن گیری با استفاده از رژیم غذایی و ورزش که دو پدیده رفتاری در حفظ سلامت و کنترل وزن می باشد به تفصیل توضیح داده شده است . عوارض و خطرات ناشی از روش های غلط در کنترل وزن نیز ارائه شده است .

کتاب حاضر دارای پنج فصل است و عناوین فصول آن عبارتند از: فصل اول، ورزش و سلامت بدن،فصل دوم، تعادل انرژی فصل سوم، تغذیه و سلامت بدن،فصل چهارم ،تركیب بدن و روش های اندازه گیری آن و فصل پنج ،کنترل وزن بدن و حفظ آن .

در این کتاب وزن مطلوب ، تناسب بدن و روش های تشخیصی آن ارائه شده است . در فصول و بخش های کتاب حاضر راه های و یا روش های کاهش وزن و وزن گیری با استفاده از رژیم غذایی و ورزش که دو پدیده رفتاری در حفظ سلامت و کنترل وزن می باشد به تفصیل توضیح داده شده است . عوارض و خطرات ناشی از روش های غلط در کنترل وزن نیز ارائه شده است . دیگر بخش های کتاب عبارت است از ارائه برنامه جامع کنترل وزن ، روش های تعیین وزن مطلوب ، اصلاح رفتار خوردن و نقش آن در کنترل وزن همراه با انجام فعالیت های ورزشی که به طور کاربردی و همراه با تازه ترین توصیه های مراکز ذی صلاح علمی در زمینه تغذیه و ورزش ارائه شده است . در پیوست کتاب مقادیر تقریبی کالری مصرفی در فعالیت های مختلف ورزشی ، میزان درصد چربی بدن در زنان و مردان و فهرست ترکیبات و روش های ممنوع مورد استفاده ورزشکاران بر اساس آخرین منابع خارجی و داخلی تهیه و تالیف گردیده است.

مشخصات کتاب

نویسنده :ناهید سالارکیا،آزاده امین پور

ناشر:یادداشت

تنظیم:م.تجریشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین