تبیان، دستیار زندگی
سید رضا قوامی ماسوله معاونت پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش تالش از برگزاری مراسم جشن تكلیف برای تعداد 4400 دانش اموز دختر وپسر تالشی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

4400 دانش آموز دختر و پسر تالشی استان گیلان سن تكلیف خود را جشن گرفتند

4400 دانش آموز دختر وپسر تالشی استان گیلان سن تكلیف خود را جشن گرفتند


سید رضا قوامی ماسوله معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش تالش از برگزاری مراسم جشن تكلیف برای تعداد 4400 دانش آموز دختر وپسر تالشی خبر داد.


قوامی با اعلام این خبر گفت : آیین جشن تكلیف 550 برای تعداد 1400 نفر دانش آموز دختر سوم ابتدایی و300 نفر دانش آموز پسر سوم راهنمایی در طی نیمه اول اردیبهشت ماه در سطح مدارس شهرستان با حضور اولیا دانش آموزان وبرخی مسئولان برگزار گردید.

وی تصریح كرد: در مراسم‌های جشن تكلیف‌ دختران وپسران دانش‌آموز مسائل شرعی واجب را به درستی آموزش می‌بینند و بیشتر قدر شأن و منزلت خود را می‌دانند و به نكاتی‌ كه در این مراسم‌ها آموزش داده می‌شود، عمل می‌كنند.

قوامی با بیان اینكه در این مراسم برخی از والدین دانش‌آموزان نیز حضور پیدا می كنند ، خاطرنشان كرد: خانواده‌ها باید نقش اصلی را در تربیت دینی دخترانشان با توجه به رسیدن به سن تكلیف ایفا كنند.

اولیاء و معلمان باید فریضه‌های واجب را از هم‌اكنون به دانش‌آموزان آموزش دهند و آن‌ها را با مسائل دینی آشنا كنند.

معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش تالش ادامه داد: خانواده‌ها با تشویق دخترانشان به نماز خواندن و پوشیدن چادر كه از این به بعد وظیفه شرعی آن‌ها است می‌توانند نقش مهمی را در رعایت مسائل شرعی فرزندان خود داشته باشند.

وی اضافه كرد: اولیا و معلمان باید فریضه‌های واجب را از هم‌اكنون به دانش‌آموزان آموزش دهند و آن‌ها را با مسائل دینی آشنا كنند.

قوامی گفت: آیین جشن تكلیف به این دلیل برگزار شده است كه دانش‌آموزان از این به بعد بدانند كه به سن تكلیف رسیده‌اند و باید كارهای واجب را انجام دهند و در این راستا نقش اصلی بر عهده خانواده‌ها است.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان