تبیان، دستیار زندگی
یکی از خدمات جذاب و کاربردی سایت تبیان، سامانه ارسال پیامک است که اعضای سایت می‌توانند با استفاده از این سامانه، پیامک‌های مورد نظر خود را از طریق اینترنت و با مزایای بیشتر و صد البته هزینه کمتر، برای فهرستی از دوستان و آشنایان خود ارسال کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امتیاز بگیرید، پیامك بزنید!

معرفی سامانه پیامك تبیان

http://sms.tebyan.net

آیا شما از آن دسته کاربرانی هستید که دوز ارسال پیامک روزانه تان بالاست؟ آیا تا به حال شده است که بخواهید پیامکی ارسال کنید اما به دلیل اتمام اعتبار تلفن همراهتان، ناامید شده باشید؟

یکی از خدمات جذاب و کاربردی سایت تبیان، سامانه "ارسال پیامک" است که اعضای سایت می‌توانند با استفاده از این سامانه، پیامک‌های مورد نظر خود را از طریق اینترنت و با مزایای بیشتر و صد البته هزینه کمتر، برای فهرستی از دوستان و آشنایان خود ارسال کنند. در این نوشتار برآنیم تا شما را با صفحه جدید "داشبورد ارسال پیامک" آشنا کنیم.


این سامانه، به دو صورت امتیازی و ریالی در اختیار کاربران قرار داده شده است. این دو گروه پیامک،‌ با عناوین «پیامک امتیازی» و «پیامک اعتباری» تقسیم بندی شده است.

در روش امتیازی، کاربران با فعالیت در بخش‌های مختلف سایت تبیان و با کسب امتیازات کافی، می‌توانند هزینه ارسال این پیامک‌ها را با امتیازات خود پرداخت نمایند. راه‌های کسب امتیاز در سایت تبیان نیز به این شرح است:

1. شرکت در مسابقات روزانه(2 امتیاز)، مسابقات هفتگی، مسابقات آدینه(10 امتیاز)، مسابقات انگلیسی و عربی(5 امتیاز)

2. شرکت در نظرسنجی‌ها (بسته به موضوع نظرسنجی حداقل 20 و حداکثر 30 امتیاز)

3. پاسخ‌دهی به سوال مندرج در ذیل مقالات بارگذاری شده در سایت (یک امتیاز)

توجه داشته باشید که در حالت ارسال پیامک امتیازی، در ازای 70 کاراکتر، یک امتیاز از امتیازات شما کسر خواهد شد. سقف امتیازاتی هم که می‌توانید در هر ماه صرف این کار نمایید، 120 امتیاز است. برای اطلاع از میزان امتیازات خود در سایت تبیان نیز می‌توانید به صفحه کارنامه عضو، در اینجا مراجعه نمایید.

در روش پیامك‌های اعتباری، کاربر می‌تواند با پرداخت هزینه‌های مربوطه، از امکانات بیشتر این سامانه پیامکی استفاده نماید. از جمله این امکانات می‌توان به امکان سفارش شماره اختصاصی، ارسال از طریق تلفن همراه و منشی پیامک اشاره کرد.

جزئیات سامانه پیامکی تبیان و نحوه استفاده از آن، به این شرح است:

برای استفاده از این سامانه، به اینجا مراجعه کنید: http://sms.tebyan.net

اگر کاربر سایت تبیان هستید و در سایت شناسایی شده‌اید، این تصویر برای شما به نمایش در خواهد آمد. (اگر عضو تبیان نیستید، برای عضویت، اینجا را كلیك كنید.)

معرفی سامانه پیامک تبیان

این صفحه از سه بخش اصلی تشکیل است:

1) منوهای مختلف سامانه پیامک.

2) میزان اعتبار ریالی و میزان امتیاز شما را برای استفاده از خدمات پیامک نمایش می‌دهد.

3) اطلاعیه‌ها و خبرهای فوری سامانه پیامک، در این قسمت به نمایش در می‌آیند.

چگونه پیامک ارسال کنیم؟

حال به شرح منوهای این بخش می‌پردازیم:

معرفی سامانه پیامک تبیان

منوی ارسال:

1) ارسال سریع: شما در این قسمت می‌توانید تنها با وارد کردن یک شماره و یک متن، پیامک مورد نظر خود را به سرعت و بدون لحاظ تنظیمات اضافی ارسال کنید.

2) ارسال پیامک: از طریق این بخش می‌توانید با استفاده از امکانات بیشتر، پیامک‌های خود را ارسال کنید.

3) ارسال امتیازی: این قسمت برای ارسال پیامک امتیازی در نظر گرفته شده است. در ارسال پیامک امتیازی، در ازای 70 کاراکتر، یک امتیاز از شما کسر خواهد شد. سقف امتیازاتی هم که می‌توانید در هر ماه صرف این کار نمایید، 120 امتیاز است.

همچنین برای ارسال پیامک امتیازی، می‌بایست عضو تایید نهایی سایت شده باشید (برای تایید نهایی شدن، به اینجا مراجعه كنید). همچنین، توجه داشته باشید که به متن ارسالی پیامک‌های امتیازی، به صورت پیش فرض، نام شما هم اضافه می‌گردد.

4) ارسال متناظر: ارسال متناظر یا تک به تک، نوعی از ارسال است که شما در آن، لیستی از دریافت‌کنندگان پیامک را به همراه پیامکی که می‌بایست برای هر یک ارسال شود را در سیستم وارد کرده و سپس سیستم، نسبت به ارسال آن‌ها اقدام می‌کند.

5) ارسال الگویی: ارسال الگویی، نوعی از ارسال است که شما در آن با واردکردن یک جمله و یک فایل اکسل، به تولید پیامک بر اساس متن الگو و پارامترهای وارد شده در اکسل اقدام می‌نمایید.

معرفی سامانه پیامک تبیان

منوی صندوق من:

1) فرستاده: در این لیست، تمام پیام‌های فرستاده شده‌ی شما در سیستم، ثبت گردیده است.

2) دریافتی: در این لیست، تمام پیام‌های دریافتی شما برای استفاده‌های شخصی، ثبت و نگهداری شده است.

معرفی سامانه پیامک تبیان

منوی امکانات:

1) دفترچه تلفن: در این قسمت می‌توانید شماره تلفن گیرندگان پیامك را ثبت و ذخیره كنید. برای ویرایش اطلاعات تماس نیز می‌توانید بر روی تماس مورد نظر کلیک کرده و سپس به ویرایش موارد مورد نظر خود بپردازید.

2) یادآور: در این بخش شما می‌توانید، هشدارها و اعلاناتی را که جنبه شخصی دارد، برای ارسال به خودتان، ایجاد نمایید.

3) خرید اعتبار:‌ از طریق این قسمت می‌توانید برای ثبت درخواست خرید اعتبار، اقدام كنید.

4) پیام‌های الگوی من: پیام‌های الگو، پیام‌هایی هستند که متن آن‌ها توسط شما مشخص گردیده است و شما به دفعات می‌توانید از این پیام‌ها استفاده نمایید. کارکرد این پیام‌ها، برای اعیاد و جشن‌ها و مناسبت‌های مختلف است.

5) پیام‌های الگوی تبیان: پیام‌های الگوی تبیان، پیام‌هایی هستند که متن آن‌ها توسط شما و یا سایر کاربران تبیان مشخص گردیده است و شما به دفعات می‌توانید از این پیام‌ها استفاده نمایید. کارکرد این پیام‌ها نیز، برای اعیاد و جشن‌ها و مناسبت‌های مختلف است. برای ارسال هر یک از این پیامک‌ها، بر روی آن کلیک کنید.

6) اعلانات و آگاهی‌های سیستم: این بخش، اطلاعیه‌ها و اعلانات سیستم پیامك را به صورت دوره‌ای به نمایش می‌گذارد.

7) پیشنهادات : گروه نرم‌افزاری تبیان، پذیرای انتقادها و پیشنهادهای فنی و نرم‌افزاری شماست. از این رو، قسمت پیشنهاد را در اختیار شما قرار داده است.

8) پنل قدیمی: کاربرانی كه مایل هستند از پنل قدیمی ارسال پیامك استفاده كنند، می‌توانند از این قسمت وارد این بخش شوند.

معرفی سامانه پیامک تبیان

منوی گزارش:

1) گزارش اعتبار: این قسمت، گزارش ریالی ارسال به تفکیک روز را در اختیار شما قرار داده است.

2) گزارش کلی - تعداد: گزارش کلی ارسال از ابتدا و به تفکیک وضعیت نهایی ارسال نیز از طریق این بخش در دسترس شماست.

منوی سرویس‌ها:

1) ارسال از موبایل: فرستنده خودکار، سرویسی است که شما می‌توانید به وسیله آن، از طریق تلفن همراه به گروه‌های دفتر تلفن خود یک پیام ارسال نمایید. این بخش مربوط به کسانی است که شماره اختصاصی دارند. در صورت نیاز به شماره اختصاصی، می‌توانید از منوی سرویس‌ها و قسمت شماره اختصاصی اقدام فرمایید.

معرفی سامانه پیامک تبیان

2) سفارش شماره: كاربرانی كه مایل هستند در سیستم پیامكی تبیان یك شماره اختصاصی داشته باشند، می‌توانند با پرداخت هزینه‌های مربوطه، از این قسمت استفاده كنند. از طریق این قابلیت می‌توانید برای ارسال و دریافت پیامک‌های خود، از یک شماره اختصاصی استفاده کنید.

3) سفارش شناسه: به صورت پیش فرض در زمان ارسال پیامک، نام و نام خانوادگی شما در انتهای پیام، قرار داده می‌شود. در صورتی که تمایل به ارسال پیامک با یك شناسه حقوقی را دارید که مربوط به نهاد، سازمان یا ارگان خاصی می‌باشد، لازم است از طرف ارگان مربوطه، معرفی نامه‌ای برای سایت ارسال نمایید که در صورت تایید آن، از نظر فنی این امکان برای شما مهیا می‌گردد. با ثبت درخواست شناسه حقوقی و تائید مدارک ارسال شده از طرف شما، شناسه مورد نظر به شما اختصاص داده می‌شود تا در صورت نیاز، به جای نام و نام خانوادگی در انتهای پیام، درج شود.

4) منشی پیامک: این بخش مربوط به کسانی است که شماره اختصاصی دارند. در صورت نیاز به شماره اختصاصی می‌توانید از منوی سرویس‌ها و قسمت شماره اختصاصی اقدام فرمایید.


باشگاه كاربران تبیان