تبیان، دستیار زندگی
د ضعیف مدیران است یك جامعه شناس گفت : مدیریت ضعیف و غیر قابل قبول بسیاری از مدیران و مسوولان ورزشی عامل اصلی نارضایتی و بد رفتاری بازیكنان است . برخوردهای زشت و توهین آمیز بازیكنان در واقع ، دهن كجی ، به عملكرد ضعیف مدیر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یك جامعه شناس :

رفتار توهین آمیز وزشكاران ، پاسخ عملكرد ضعیف مدیران است

یك جامعه شناس گفت : مدیریت ضعیف و غیر قابل قبول بسیاری از مدیران و مسوولان ورزشی عامل اصلی نارضایتی و بد رفتاری بازیكنان است .

برخوردهای زشت و توهین آمیز بازیكنان در واقع ، دهن كجی ، به عملكرد ضعیف مدیران ورزشی است .

دكتر امان الله قرائی مقدم ، جامعه شناس و استاد دانشگاه تربیت معلم تهران در گفت و گویی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) افزود :

رفتارها و برخوردهای بد بازیكنان ورزشی كه بعضاً به درگیری های فیزیكی با داوران و مربیان هم منجر می شود ، خلا فرهنگ ورزشی را در عرصه ورزش كشورمان بیش از پیش آشكار می كند .

وی ادامه داد : معاونت فرهنگی سازمان تربیت بدنی ، به عنوان نهاد فرهنگ ساز در امر ورزش كشور موظف است با بستر سازی مناسب فرهنگی از رواج این رفتارها جلوگیری كند .

دكتر قرائی مقدم ، با اشاره به نقش رسانه ها و مطبوعات در این زمینه تصریح كرد : بسیاری از روزنامه های ورزشی به منظور كسب در آمدهای بالا با جناح گیری های خود در قبال تیم های محبوب و درج اخبار كذب بازیكنان را تحریك و پرخاشگر می كنند . این عملكرد آنها در راه درآمدزایی ضمن دام زدن به رفتارهای ناشایست بازیكنان به نابودی ارزش های فرهنگی منجر می شود .

وی اضافه كرد : مطبوعات ورزشی رسالت اجتماعی دارند نه گروهی ، ادعای بی طرفی آنها در برابر تیم های محبوب ورزشی و انعكاس اخبار منطقی و راست ، باعث كاهش هیجانات كاذب در بازیكنان و تماشاچیان ورزشی شده و در سطح وسیع تر بروز برخوردهای زشت و توهین آمیز از سوی بازیكنان در میادین ورزشی را كم رنگ تر می كند .

استاد جامعه شناس دانشگاه تربیت معلم تهران با تأكید بر اصلاح ساختار مدیریت برای جلوگیری از ناهنجاری های بازیكنان خاطر نشان كرد : در تعیین و انتخاب مدیران و مسوولان در هر زمینه ای از جمله ورزش باید دقت نظر كافی صورت گیرد . بسیاری از مدیران ورزشی افرادی هستند كه صلاحیت این پست را ندارد و نمی توانند فعاایت قابل قبولی كنند .

رفتارهای توهین آمیز و بی حرمتی های بازیكنان ورزشی در واقع پاسخ عملكرد ضعیف مسوولان است .