وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شبكه اینترنتی بی بی سی در گزارشی از جایگاه احمدی نژاد در اجلاس اخیر سازمان ملل به نقل از جمعی از كارشناسان آمریكایی و اروپایی از محمود احمدی نژاد به عنوان ستاره نمایش امسال جامعه بین الملل در نیویورك یاد كرد. به نوشته بی بی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رنگ لباس احمدی نژاد هم مهم بود!


شبكه اینترنتی بی بی سی در گزارشی از جایگاه احمدی نژاد  در اجلاس اخیر سازمان ملل به نقل از جمعی از كارشناسان آمریكایی و اروپایی از محمود احمدی نژاد به عنوان ستاره نمایش امسال جامعه بین الملل در نیویورك یاد كرد.

به نوشته بی بی سی، در این مدت رسانه های آمریكایی با بررسی دقیق همه سخنان رئیس جمهور ایران، حتی با تحلیل رنگ آمیزی لباس او در مجمع عمومی  سازمان ملل  متحد سعی كرده اند تا رویكرد او را نسبت به مسائل بین الملل مورد ارزیابی قرار دهند.

به طوری كه جرالد پست، تحلیلگر و روانشناس ارشد سازمان مركزی اطلاعات آمریكا در مصاحبه با «سی ان ان» رنگ روشن لباس رئیس جمهور ایران هنگام سخنرانی در تالار مجمع عمومی را بیانگر اعتماد به نفس بالا و بی توجهی او به عرف دیپلماتیك در پوشیدن لباس های تیره دانست، در حالی كه آقای  احمدی نژاد  در بسیاری از سفرهای داخلی خود لباس هایی با رنگ روشن به تن دارد، تمركز بیش از حد رسانه های آمریكا به حضور او در نیویورك به ارائه چنین تحلیل هایی منجر شده است. جالب این كه «مورین داوند» نویسنده ستون آزاد نیویورك تایمز در ارزیابی خود نسبت به منش احمدی نژاد و نوع حضورش در مجمع نوشت: رئیس جمهور ایران هنگام سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل حتی به خود زحمت نداده بود كراوات بزند و لباس او را بیشتر مناسب فضایی غیررسمی توصیف كرد.

بی بی سی در ادامه این گزارش در پاسخ به این نویسنده می نویسد: این نویسنده احتمالا از ضدیت مقام های ایران با كراوات به عنوان یكی از مظاهر طاغوت و غرب بی خبر است!

بی بی سی در بخش دیگری از گزارش خود به دیدگاه سردبیر سایت خبری «واشنگتن پریزم» اشاره و به نقل از وی نوشت: ملایم تر شدن لحن آقای احمدی نژاد باعث شده تا بعضی از محافل این كشور از حسابگری تازه او نگران شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین