تبیان، دستیار زندگی
اگر دچار مشکل احتباس آب هستید یعنی این که به دلیل وجود آب زیاد در بافت‌ها، اعضای بدنتان متورم شده و به اصطلاح پف کرده است نگران نباشید. این وضعیت در حالت عادی با مصرف مواد غذایی ادرارآور رفع می‌شود.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مواد غذایی ادرارآور و ضد پُف‌کردگی


اگر دچار مشکل احتباس آب هستید یعنی این که به دلیل وجود آب زیاد در بافت‌ها، اعضای بدنتان متورم
شده و به اصطلاح پف کرده است نگران نباشید. این وضعیت در حالت عادی با مصرف مواد غذایی ادرارآور
رفع می‌شود.

البته اگر حالت پف‌کردگی‌تان بیش از حد و طولانی مدت است حتماً به پزشک مراجعه کنید. در این مطلب شما را با چند ماده‌ی غذایی  ادرارآور آشنا می‌کنیم.

انجیر

انجیر: ادرارآور و ملین

انجیر  ادرارآور است و برای همین در لیست مواد غذایی ضد احتباس آب جا دارد. از این گذشته این میوه‌ی تابستانی ملین نیز می‌باشد. انجیر حاوی مواد مغذی زیادی بوده و سرشار از کلسیم، منیزیم و انواع ویتامین‌هاست. نگهداری طولانی مدت از انجیر تازه خیلی سخت است چون این میوه زود خراب می‌شود. برای همین می‌توانید از انجیر خشک استفاده کنید. البته بهتر است بدانید که انجیر تازه کم کالری تر از انجیر خشک است.

مارچوبه: برای دفع مواد و آب زاید بدن

مارچوبه حاوی ترکیبی به نام «اسپاریژین» است که به دفع مواد زاید بدن کمک می‌کند. این ماده‌ی غذایی همچنین می‌تواند تعادلی بین پتاسیم و سدیم ایجاد کند. اگر سدیم باعث احتباس آب در بدن می‌شود پتاسیم بر عکس عمل می‌کند و باعث دفع آب زاید بافت‌ها می‌شود. برای همین حالت پف‌کردگی را می‌خواباند. مارچوبه به دو شکل سبز و سفید وجود دارد و توصیه می‌شود هر هفته یک تا دو مرتبه از آن مصرف کنید.

آناناس: برای جذب سلولیت

آناناس سرشار از پتاسیم بوده و ادرارآور است. به همین دلیل هم باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. از آنجایی که این میوه‌ی خوشمزه سرشار از فیبرهای نامحلول در آب است با تنبلی روده‌ها مقابله می‌کند. همین دلایل هم کافی است که این میوه حالت پف اعضای بدن را از بین ببرد.

هلوهایی که به اندازه‌ی کافی رسیده‌اند فوق‌العاده عمل می‌کنند. این میوه

خاصیت ملینی کمی هم دارد. خلاصه این که اگر دچار احتباس آب می‌شوید

این میوه می‌تواند مشکلتان را حل کند

کنگرفرنگی: ادرارآور

بیشترین فایده‌ی کنگرفرنگی یا همان آرتیشو در قند مخصوص آن یعنی «اینولین» می‌باشد. این قند باعث بیشتر شدن ادرار شده و به این ترتیب آب مازاد بدن را دفع می‌کند. از این گذشته کنگر فرنگی سرشار از پتاسیم می‌باشد و این ماده‌ی معدنی نیز باعث از بین بردن حالت پف‌کردگی می‌شود.

تره فرنگی، رازیانه، شلغم، کرفس: سوپی برای رفع احتباس آب

تره فرنگی، رازیانه، شلغم و کرفس جزو سبزیجات ادرارآور هستند به خاطر این که سرشار از پتاسیم می‌باشند. این ماده‌ی معدنی نیز باعث دفع آب مازاد بافت‌ها می‌شود. این سبزیجات همچنین سرشار از فیبر هستند و برای همین به دفع راحت کمک کرده و شکمتان را صاف می‌کنند. می‌توانید از این مواد غذایی انواع غذاها را تهیه کرده و یا از آن‌ها سوپ درست کنید.

خیار

خیار را دریابید

این روزها خیار شده است میوه ای برای تمام فصول. خیار سرشار از آب و پتاسیم است و در عوض سدیم خیلی کمی دارد. برای همین هم باعث دفع آب زاید و تمیزی کلیه ها می‌شود. خوشبختانه خیار کالری کمی دارد و اگر دغدغه‌ی تناسب اندام دارید هم می‌توانید با خیال راحت از این میوه استفاده کنید. زمانی که خیار می‌خورید نمک کمی به آن اضافه کنید و اگر دوست داشتید می‌توانید مقداری فلفل هم به آن بزنید.

هلو: یک ادرارآور فوق‌العاده

هلوهایی که به اندازه‌ی کافی رسیده‌اند فوق‌العاده عمل می‌کنند. این میوه خاصیت ملینی کمی هم دارد. خلاصه این که اگر دچار احتباس آب می‌شوید این میوه می‌تواند مشکلتان را حل کند. نگهداری این میوه‌ی تابستانی هم کمی سخت است. برای همین توصیه می‌کنیم آن را تازه به تازه خریداری کرده و زود هم مصرف کنید.

انگور را دریابید

انگور سرشار از آب و پتاسیم می‌باشد و برای همین هم ادرارآور است. اگر به طور مرتب از این میوه استفاده شود آب گیر افتاده در بین بافت‌ها از بین می‌رود. انگور همچنین حاوی میزان قابل توجهی فیبر می‌باشد که برای رفع یبوست مفید است.

خیار سرشار از آب و پتاسیم است و در عوض سدیم خیلی کمی دارد. برای همین

هم باعث دفع آب زاید و تمیزی کلیه ها می‌شود

چه نوع آبی بنوشیم؟

نوشیدن آب اهمیت زیادی دارد. فرقی نمی‌کند دچار احتباس آب باشید و یا نه. لازم است که روزانه به میزان کافی آب بنوشید. توجه داشته باشید که باید از مصرف آب‌های شور یعنی آب‌هایی که سرشار از کلر و سدیم هستند بپرهیزید چون خود سدیم باعث احتباس آب بدن می‌شود. آب‌های گازدار جزو آب‌های شور حساب می‌شوند.

هندوانه

بفرمایید هندوانه

هندوانه سرشار از پتاسیم می‌باشد. این ماده‌ی معدنی به دفع آب زاید بدن کمک می‌کند.

البته طالبی هم همین خاصیت را دارد. این میوه ها به راحتی تعادل بین سدیم و پتاسیم بدن را کنترل می‌کنند و به این ترتیب از بروز احتباس آب هم جلوگیری می‌شود. حالا هم که فصل این میوه‌هاست؛ پس بفرمایید هندوانه و طالبی.

فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


مطالب مرتبط:

خداحافظ پُف کردگی!

غذاهای مدر را بشناسیم

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.