تبیان، دستیار زندگی
مدیركل آموزش و پرورش استان اردبیل در جمع نخبگان تشكل های دانش آموزی گفت : تربیت مدیران تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و آینده كشور در تشكل های دانش آموزی شكل می گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تربیت مدیران در تشكل های دانش آموزی شكل می گیرد

تربیت مدیران در تشكل های دانش آموزی شكل می گیرد


در جمع نخبگان تشكل های دانش آموزی گفت : تربیت مدیران تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و آینده كشور در تشكل های دانش آموزی شكل می گیرد.


احمد محمودزاده در یک نسشت صمیمی با نخبگان تشكل های دانش آموزی در سالن جلسه اداره كل افزود: انتظارات رهبر معظم انقلاب از خروجی آموزش و پرورش باید در تشكل های دانش آموزی عملیاتی شود و نیروی انسانی مورد نیاز جامعه در مدارس تعلیم یابند كه  پایه تربیت مدیران و كارگزاران نظام نیز در این تشكل ها ریخته می شود و باید دانش آموزان با سیر مطالعات خاص در این مجموعه خود را برای پذیرش مسئولیت در آینده آماده كنند.

وی با اشاره به این كه دانش آموزان عضو تشكل های دانش آموزی مسئولیت بیشتری در خوب درس خواندن و ولایت پذیری نسبت به سایر دانش آموزان دارند، اظهار داشت: انتظار از تشكل های دانش آموزی این است، نه تنها خود باید اهتمام جدی برای مطالعه و تقویت علمی خود داشته و به برجستگی های اعتقادی، فكری و علمی دست یافته و الگوی شایسته و كمك كار مدرسه و سایر دانش آموزان نیز شوند.

گرداندگان اصلی نیروها در جبهه ها، دانش آموزان تربیت یافته در انجمن های اسلامی مدارس، محلات و بسیج بودند، وجود شهدای فرهنگی و دانش آموزی در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بیانگر این واقعیت است كه مسئولیت اعضای تشكل های دانش آموزی جند برابر می كند.

مدیركل آموزش و پرورش استان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، خواستگاه شهدای فرهنگی و دانش آموزی را تشكل های دانش آموزی عنوان و تصریح كرد: گرداندگان اصلی نیروها در جبهه ها، دانش آموزان تربیت یافته در انجمن های اسلامی مدارس، محلات و بسیج بودند، وجود شهدای فرهنگی و دانش آموزی در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بیانگر این واقعیت است كه مسئولیت اعضای تشكل های دانش آموزی جند برابر می كند.

محمودزاده خاطر نشان كرد: دانش آموزان عضو تشكل ها، همانند سربازی هستند كه همیشه باید آماده و هوشیار باشند و ضرورت دارد برای دفاع از اعتقاد دینی، فكری و علمی خود به وظایف خود به خوبی توجیه شده و با مطالعه آثار و كتاب های شهید فیلسوف علامه مرتضی مطهری با اندیشه ها و فكر او آشنا شده و آماده رزم در تمام عرصه های اعتقادی، فرهنگی و علمی باشند.

وی در پایان سخنان خود و نظر یكی از دانش آموزان گفت: آینده كشور وابسته به آموزش و پرورش است، راه بیرون رفت از فتنه ها در گذر تاریخ ترویج قرآن و نهج البلاغه برای تقویت اعتقادی، بصیرت افزایی دانش آموزان و باید تلاش كنیم از لحاظ كمی و كیفی دانش آموزان جذب تشكل ها نموده و آنها را برای ساختن تمدن اسلامی و ایرانی آماده كنیم.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان