سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
گویا قرار است نرخ دلار در روزهای آتی باز هم کاهش یابد چراکه طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی ارز بیشتری به بازار تزریق شود. محمود بهمنی همچنین از تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده زمستان سال گذشته پیش از موعد مقرر خبر داد و گفت: طی چند روز آینده تزریق ارز به بازار اف
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محسن جندقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افزایش تزریق ارز به بازار

دلار ارزان‌تر می‌شود؟


گویا قرار است نرخ دلار در روزهای آتی باز هم کاهش یابد چراکه طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی ارز بیشتری به بازار تزریق شود. محمود بهمنی همچنین از تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده زمستان سال گذشته پیش از موعد مقرر خبر داد و گفت: طی چند روز آینده تزریق ارز به بازار افزایش می‌یابد.

محمود بهمنی در خصوص تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده زمستان سال گذشته اظهار داشت: تمام کسانی که سال قبل در دور سوم پیش‌فروش سکه برای مقاطع 6 ماهه اقدام به پیش خرید سکه کرده‌اند می‌توانند ظرف چند روز آینده برای تحویل گرفتن سکه‌های خود به شعب بانک‌های عامل مراجعه کنند.

ارز

وی افزود: بانک مرکزی آمادگی کامل برای تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده پیش از شهریورماه را دارد و به همین دلیل ظرف چند روز آینده بسترهای اجرایی لازم در این خصوص فراهم خواهد شد.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی خریداران سکه‌های پیش‌فروش شده در زمستان سال قبل در صورت تمایل نسبت به تحویل سکه‌های پیش‌خریدی در روزهای آینده می‌توانند اقدام نمایند.

وی همچنین از افزایش چشم‌گیر تزریق ارز به مرکز مبادلات ارزی توسط بانک مرکزی خبر داد و افزود: این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

ارز مبادله‌ای در قانون نداریم

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه در جلسه عصر دیروز کمیسیون مکانیزم جدیدی برای نرخ ارز تعیین می‌شود، گفت: با توجه به اینکه در قانون چیزی به نام نرخ مبادله‌ای وجود ندارد نماینده دولت درخواست تعیین مکانیزم قانونی داده است.

جعفر قادری در رابطه با دلایل رد بررسی نرخ ارز در صحن علنی مجلس اظهار داشت: اینکه ارز در بودجه در جریان منابع و مصارف با چه نرخی تعیین شود در جلسه دیروز کمیسیون تلفیق بودجه بحث و تبادل‌نظر شده که نتیجه آن را به زودی اعلام می‌کنیم.

بانک مرکزی آمادگی کامل برای تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده پیش از شهریورماه را دارد و به همین دلیل ظرف چند روز آینده بسترهای اجرایی لازم در این خصوص فراهم خواهد شد

وی ادامه داد: چیزی به عنوان نرخ مبادله‌ای در قانون وجود ندارد و باید مکانیزم جدیدی در رابطه با تعیین نرخ ارز دیده شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 92 ادامه داد: پیش از این ارز مرجع برای درآمدهای دولت تعیین شده بود که با توجه به تغییر آن باید مکانیزم جدیدی تعریف شود و یا اینکه قانونی در رابطه با نرخ مبادله‌ای نوشته شود.

ارز و سکه

نرخ دلار، یورو و پوند کاهش یافت

نرخ دلار دیروز در مرکز مبادلات ارزی کشور 24 هزار و 764 ریال، پوند انگلیس 38 هزار و 20 ریال و یورو 32 هزار و 125 ریال اعلام شد.

نرخ فرانک سوئیس 25 هزار و 820 ریال، کرون سوئد سه هزار و 747 ریال، یکصد ین ژاپن 24 هزار و 300 ریال، لیر ترکیه 13 هزار و 730 ریال و یوان چین چهار هزار و 28 ریال اعلام شد که کاهش قیمت داشته‌اند.گفتنی است؛ روپیه هند به قیمت 452 ریال، درهم امارات شش هزار و 742 ریال، روبل روسیه 790 ریال، ریال قطر شش هزار و 802 ریال و یک هزار وون کره جنوبی 22 هزار ریال معامله می‌شود که تغییر قیمتی نداشتند.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع: فارس، تسنیم، ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین