سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مسابقات بسکتبال غرب آسیا در عراق برگزار می شود
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از امروز در عراق آغاز می‌شود

مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا


چهاردهمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا در حالی از امروز (شنبه) به میزبانی دهوک عراق آغاز می شود که فینالیست‌های ایرانی و لبنانی دوره پیشین در این دوره از مسابقات و تیم ساجس در آن شرکت ندارند.


بر اساس سهمیه‌ای که پیش از این از سوی کنفدراسیون بسکتبال غرب آسیا (وابا) و برای برگزاری این دوره از رقابت‌های باشگاه‌های غرب آسیا تعیین شده بود، هر یک از کشورهای ایران، لبنان، عراق و اردن با دو نماینده و کشورهای فلسطین و سوریه هر کدام با یک نماینده می‌توانند در مسابقات شرکت کنند. پتروشیمی و ماهان نمایندگان ایران در این مسابقات هستند. ماهان چهارشنبه گذشته تهران را به مقصد عراق ترک کرد و از طریق اربیل راهی شهر دهوک شد و در هتل دلشاد مستقر شد. تیم پتروشیمی نیز روز جمعه تهران را به مقصد محل برگزاری مسابقات ترک کرد.

بسکتبال

مهرام در حالی به دلیل عدم جذب بازیکن خارجی از شرکت در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا انصراف داد که مدافع عنوان قهرمانی مسابقات است. مهرامی‌ها که طی سال‌های 2009 و 2010 نیز قهرمان شده بودند، سال گذشته در مجموع پنج دیدار برگزار شده فینال، الریاضی لبنان را شکست دادند و برای سومین‌بار قهرمان شدند. البته علاوه بر مهرام، الریاضی لبنان نیز از حضور در مسابقات عراق انصراف داده تا رقابت‌‎های امسال در غیاب فینالیست‌های دوره گذشته برگزار شود. 

برگزاری مسابقات به صورت دوره‌ای

لبنان یکی از کشورهایی بود که بر اساس سهمیه تعیین شده از سوی فدراسیون بسکتبال غرب آسیا (وابا) و برای شرکت در این دوره از رقابت‌های باشگا‌ه‌های غرب آسیا، مجاز به در اختیار داشتن دو نماینده بود. بر این اساس قرار بود لبنانی‌ها با دو تیم شانفیل و ساجس در مسابقات عراق شرکت کنند این در حالی است که ساجس در آخرین ساعات باقی مانده به آغاز مسابقات از شرکت در آن اعلام کناره گیری کرد.

فینالیست‌های ایرانی و لبنانی دوره پیشین در این دوره از مسابقات و تیم ساجس در آن شرکت ندارند.

مسئولان ساجس مصدومیت تعداد زیادی از بازیکنان این تیم را دلیل کناره گیری از مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا اعلام کرده‌اند. این در حالی است که قرار بود ساجس به عنوان جایگزین الریاضی در این مسابقات شرکت کند.

الریاضی نایب قهرمان فصل گذشته مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا است که یک ماه پیش انصراف خود را اعلام کرده بود. مهرام هم که سال گذشته در مجموع پنج دیدار برگزار شده فینال، الریاضی را شکست داد و برای سومین‌بار قهرمان غرب آسیا شد، دیگر تیمی است که از شرکت در مسابقات انصراف داد.

به طور حتم در غیاب سه تیم مهرام، شانفیل و ساجس و به خصوص فینالیست‌‎های دور قبل، این دوره  از رقابت‌های بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا از کیفیت بسیار پائین‌تری نسبت به ادوار گذشته برخوردار خواهد بود.

در هر صورت چهاردهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاه‌های غرب آسیا با شرکت هفت تیم از امروز در عراق آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. پتروشیمی و ماهان (ایران)، شانفیل (لبنان)، دهوک و الکرخ (عراق)، ای اس یو (اردن) و الجیش (سوریه) تیم‌هایی شرکت کننده در این مسابقات هستند.

پیش از این قرار بود تیم‌های شرکت کننده در مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا گروه‌بندی شده و در دو گروه دیدارهای مقدماتی خود را برگزار کنند اما به دنبال انصراف ساجس و کاهش تعداد تیم‌ها به هفت تیم، مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد.

سه تیم برتر مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا - به غیر از اردن که میزبان مسابقات باشگاه‌های آسیاست - سهمیه شرکت در بیست و چهارمین دوره مسابقات باشگاه‌های آسیا را به دست می‌آوردند.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین