تبیان، دستیار زندگی
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک گفت: معلمان سنگرداران علم و ادب هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معلمان سنگرداران علم و ادب هستند

معلمان سنگرداران علم و ادب هستند


رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک گفت: معلمان سنگرداران علم و ادب هستند.


ابوالفضل هاشمی در همایش تجلیل از معلمین نمونه و پیشکسوتان فرهنگی ناحیه یک اراک در سالن ستارگان این شهر، افزود: تفاوت کار معلمی با دیگر مشاغل جامعه در این است که معلمین با انسان ها سر و کار دارند که این موضوع رسالت و وظیفه ی آنها را نسبت به دیگر مشاغل سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: نهاد آموزش و پرورش، نهادی انسان ساز است که برای سایر دستگاه ها محصول تولید می کند و به عبارتی، دیگر دستگاه ها مصرف کننده محصول توسعه یافته آموزش و پرورش تلقی می شوند.

تفاوت کار معلمی با دیگر مشاغل جامعه در این است که معلمین با انسان ها سر و کار دارند که این موضوع رسالت و وظیفه ی آنها را نسبت به دیگر مشاغل سنگین تر می کند .

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک سپس با اشاره به اینکه معلمین باید هم در عرصه ارتقای علم دانش آموزان همچنین تربیت و تزکیه آنها تلاش کنند، خاطرنشان ساخت: علم منهای تربیت و تزکیه می شود ساخت بمب اتمی و کشتار بی دفاع مردم؛ لذا معلمین به عنوان مسئولین پرورش و تربیت نونهالان باید هم در عرصه ارتقای سطح دانش آنها و هم در عرصه ارتقای بعد انسانی این عزیزان کوشا باشند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با مروری بر تاریخچه تاسیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اراک، ابراز کرد: اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اراک با داشتن بیش از 350 واحد آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و با داشتن بالغ بر 3500 نفر فرهنگی شاغل و بیش از 4500نیروی بازنشسته بزرگترین ناحیه آموزش و پرروش استان مرکزی است.

وی تصریح کرد: این اداره از بدو تاسیس تا کنون فعالیت های بسیاری را در راستای ارتقای سطح دانش دانش آموزان صورت داده است.

این مقام مسئول یادآور شد: فعالیت های این اداره در بخش های مختلف همچون بهداشتی، آموزشی، پشتیبانی، پژوهشی،پرورشی، مشاوره ای، قرآنی و تربیت بدنی بوده که در این زمینه ها موفق به کسب رتبه های ممتازی نیز شده است.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان