سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
قسمت اول • لینوکس‌ایران این سایت نیز آب و هوایی کاملاً لینوکسی دارد و می‌توانید خواننده اخبار و پست‌های کاربران لینوکس در بخش تالار سایت یا مقالات کاربردی سایت با شید و از لینک‌های طبقه‌بندی شده در بخش " WEB LINK " استفاده ن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

منابع آنلاین فارسی برای علاقه‌مندان لینوکس و اپن‌سورس

(قسمت دوم)


 قسمت اول 

• لینوکس‌ایران

 

این سایت نیز آب و هوایی کاملاً لینوکسی دارد و می‌توانید خواننده اخبار و پست‌های کاربران لینوکس در بخش تالار سایت یا مقالات کاربردی سایت با شید و از لینک‌های طبقه‌بندی شده در بخش " WEB LINK " استفاده نمایید. در بخش "DOWNLOAD " نیز برخی از نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی برای دانلود ارائه شده‌اند.

 

• گنو ایران دات ارگ

 

من خواننده ثابت اخبار و مقالات این سایت هستم و دلیل آن را نیز نگاه متفاوت مدیران سایت به نرم‌افزارهای اپن‌سورس و جذاب بودن مقالات تهیه شده می‌دانم. بخش مقالات به زیر مجموعه‌های گنو و نرم‌افزار آزاد، امنیت، سخت‌افزار، نرم‌افزار، مفاهیم پایه‌ای لینوکس، نصب و راه‌اندازی و گوناگون تقسیم شده است که در هر بخش مقالات بسیار جذاب و کاربردی قرار دارد. این سایت ظرفیت تبدیل شده به یک بانک اطلاعاتی لینوکس را دارد.

 

• به فارسی KDE خوش آمدید

 

محیط گرافیکی KDE لینوکس کاربران و طرفداران زیادی دارد چون یک محیط کاربرپسند است که تمامی کارها در آن بسادگی قابل انجام است و برنامه‌های گرافیکی سازگار بسیار زیادی برای آن تهیه شده است. اکنون فرض کنید که یک محیط به زبان شیرین فارسی در اختیارتان باشد. معلوم است که این موضوع چقدر می‌تواند خوشحال‌کننده باشد. اما چرا فرض کنیم؟ پروژه فارسی KDE قصد دارد این فرض را عینیت ببخشد. در سایت رسمی این پروژه، مشخصات پروژه فارسی KDE، سورس‌کد پروژه، فایل‌های دریافت پروژه، اسناد راهنما و ده‌ها مطلب مرتبط با این محیط قرار داده شده است.

 

• هزاردستان

 

راهنمای کاربری توزیع UBUNTU 5.10، راهنمای کاربری توزیع FEDORA CORE 4، راهنمای کاربری توزیع PARSIX، راهنمای کاربری واژه‌نامه XFARDIC، راهنمای نصب و راه‌اندازی سرویس‌دهنده BIND DNS عنوان چند کتابچه راهنمای ارائه شده در این سایت هستند. در هر کتابچه هر آنچه که مورد نیاز کاربران است به صورت پرسش و پاسخ آورده شده است. طرفداران ایرانی توزیع اوبانتو هیچ منبع آنلاین بهتری از سایت هزاردستان پیدا نخواهند کرد. با یک بار مشاهده این سایت خودتان به ارزش حقیقی کاری که صورت گرفته است پی می‌برید.

• تهران لاگ

 

هر چهارشنبه بعدازظهر جلسات آموزشی لینوکس در تهران برگزار می‌شود. شرکت در این جلسات برای همه‌ی کاربران و علاقه‌مندان آزاد بوده و هزینه آن فقط ثبت‌نام و به عضویت درآمدن گروه تهران لاگ است. بیشترین فعالیت سایت فوق پیرامون این جلسات، نحوه برگزاری و موضوع و مدیریت آنها، اطلاع‌رسانی و انعکاس خروجی‌ها و نتایج جلسات است. همچنین این سایت، ارگان رسمی گروه تهران لاگ نیز می‌باشد.

 

• اولین وب سایت تخصصی نرم‌افزارهای تحت سیستم‌عامل لینوکس

 

همان‌طور که از لوگوی این سایت مشخص است در این سایت می‌توانید با برنامه‌های کاربردی تحت لینوکس آشنا شوید. در این سایت مقالات آموزشی، نکته و ترفند، معرفی، موضوعات برنامه‌نویسی، لینک دریافت بسته‌های باینری و سورس‌کد نرم‌افزار پیرامون نرم‌افزارهای تحت لینوکس وجود دارد. با ورود به سایت، تالارهای گوناگونی مانند تالار نرم افزارهای تخصصی سیستم عامل لینوکس ، تالار آموزش، تالار توزیع های سیستم عامل لینوکس، تالار تخصصی سورس نرم افزارهای سیستم عامل لینوکس،تالار زبانهای برنامه نویسی در سیستم عامل لینوکس مواجه خواهید شد که هر تالار به موضوعات مختلفی تقسیم‌بندی شده است که امکان دسترسی و استفاده بهتر از منابع سایت را فراهم می‌کند.

تهیه کننده : میثاق محمدی‌زاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین