تبیان، دستیار زندگی
كتابخانه شیخ صدوق شهرری همزمان با نزدیک شدن به ایام کنکور سال 92 ساعت کاری خود را به 23 شب افزایش داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تب کنکور در کتابخانه صدوق شهرری بالا می رود

تب کنکور در کتابخانه صدوق شهرری بالا می رود


كتابخانه شیخ صدوق شهرری همزمان با نزدیک شدن به ایام کنکور سال 92 ساعت کاری خود را به 23 شب افزایش داده است.


علیرضا محمودی گفت: این روزها با پایان امتحانات دانش‌آموزان و تعطیلی مدارس، یکی از جایگاه‌های علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی کتابخانه‌های عمومی شهر است که در این زمینه، کتابخانه شیخ صدوق واقع در شهرری ماهانه پذیرای 300 نفر عضو جدید بوده که در بخش‌های مختلف کتابخانه عضو هستند.

کتابخانه شیخ صدوق دارای سالن‌های مطالعه مجزا برای خانم‌ها و آقایان، بخش کودکان و نوجوانان، بخش روشندلان، واحد سمعی و بصری و کامپیوتر است.

مسئول کتابخانه شیخ صدوق با اشاره به بخش‌های مختلف این مرکز فرهنگی بیان کرد: کتابخانه شیخ صدوق دارای سالن‌های مطالعه مجزا برای خانم‌ها و آقایان، بخش کودکان و نوجوانان، بخش روشندلان، واحد سمعی و بصری و کامپیوتر است.

وی در ادامه افزود: مخزن این کتابخانه مشتمل بر 33 هزار جلد کتاب در زمینه‌های ادبی، علمی، سیاسی، اقتصادی، روانشناسی، هنری و ... بوده و علاوه بر آن دارای 2 هزار و 500 جلد کتب مرجع، 6 هزار و 500 جلد کتاب کودک، 2 هزار جلد کتب کمک آموزشی نیز می‌باشد.

محمودی در ادامه گفت: ساعات کاری این کتابخانه از ساعت 8 صبح تا 22 شب می‌باشد که البته با توجه به نزدیک شدن به زمان کنکور برای خدمت‌رسانی مطلوب به دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز ساعت کاری خود را تا ساعت 23 افزایش داده و همچنین این مرکز در روزهای جمعه نیز تا ساعت 16 پاسخگوی علاقمندان است.

اعضای این کتابخانه می‌توانند با پرداخت 8 هزار و 400 تومان حق عضویت ویژه علاوه بر استفاده از امکانات کتابخانه شیخ صدوق (ره)، به‌طور هم‌زمان از امکانات 80 کتابخانه دیگر سازمان فرهنگی _ هنری شهرداری تهران نیز استفاده کنند.

مسئول کتابخانه شیخ صدوق (ره) با اشاره به عضویت ویژه اعضاء خاطرنشان کرد: این کتابخانه تحت پوشش سازمان فرهنگی _ هنری شهرداری تهران اداره می‌شود، از این رو اعضای این کتابخانه می‌توانند  با پرداخت 8 هزار و 400 تومان حق عضویت ویژه علاوه بر استفاده از امکانات کتابخانه شیخ صدوق (ره)، به‌طور هم‌زمان از امکانات 80 کتابخانه دیگر سازمان فرهنگی _ هنری شهرداری تهران نیز استفاده کنند.

مسئول کتابخانه شیخ صدوق (ره) به روز بودن کتاب‌ها را یکی از مهم‌ترین عوامل جذب جوانان دانسته و در پایان از دوستداران کتاب دعوت کرد تا علاوه بر بهره‌مندی از منابع به‌روز این کتابخانه، برای شرکت در جلسات نقد و بررسی کتاب که با حضور اساتید برجسته حوزه ادبیات برگزار می‌شود به کتابخانه شیخ صدوق (ره) به آدرس شهرری، فلکه اول دولت آباد، پارک مهران مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های  33370960 و 33398500 تماس بگیرند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان