سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاه مشق سیاسی كشور نباید در دست كسی قرار گیرد كه سیاست نویسی را بلد نیست و در غیر این صورت دیپلماسی كشور به این شكل كنونی باقی خواهد ماند ، دولت آینده باید زبان عرصه بین الملل را بشناسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ولایتی:دیگر به نفع هیچكس كنار نمی‌روم


كاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاه مشق سیاسی كشور نباید در دست كسی قرار گیرد كه سیاست نویسی را بلد نیست و در غیر این صورت دیپلماسی كشور به این شكل كنونی باقی خواهد ماند ، دولت آینده باید زبان عرصه بین الملل را بشناسد.

به گزارش تبیان به نقل از مشرق؛ علی اكبر ولایتی  با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان این مطلب گفت: انتخابات پیش رو تعیین كننده ترین ركن حماسه سیاسی است و بعد از انقلاب تاكنون  تعیین یك دولت مقتدر ،كارآشنا  و مقتدر تا این حد مهم نبود و حماسه سیاسی اینگونه اهمیت خود را نشان می دهد.

ولایتی

وی با اشاره به اینكه بسیاری قصد دارند مشكلات حال حاضر كشور را به انرژی هسته ای ربط دهند گفت: تحریم های اعمال شده در حوزه های اقتصادی ربطی به دستیابی ایران به انرژی هسته ای ندارد.

ولایتی ابراز داشت: دشمنان نظام می خواهند با ملزم كردن ایران به امضای پروتكل های مختلف در این زمینه ایران را منزوی كنند و با ورود به مناطق حساس نظامی و امنیتی ایران به بهانه نظارت بر عملیات هسته ای جهت برنامه ریزی های موزیانه خود اطلاعات كسب كنند.

كاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاكید كرد: با مطرح كردن موضوعات گوناگونی مانند منع تولید موشك های بالستیك،ارائه پرونده های مختلف برای سازمان حقوق بشر و درخواست لغو مجازات اعدام می خواستند تمركز ایران را برهم بزنند و این كشور را با تمدن غنی خود به انزوا بكشانند.

ولایتی ادامه داد: ولی ایران با تمام این مشكلات غنی سازی هسته ای خود را از سر گرفت و اكنون جزو 20 كشور دارای انرژی هسته ای است.

وی افزود: كشور ایران به بركت حماسه های مردم آذربایجان ، چه در زمان پیش از انقلاب با قیام 29 بهمن ماه 56 و آغازمرحله جدید در روند انقلاب و همچنین زمان بعد از انقلاب به عنوان دیار اولین ها و دروازه ورود تمدن جدید به ایران به رشد و بالندگی در تمام عرصه ها رسیده است و دقیقا یكی از بازوان اصلی حماسه سیاسی و اقتصادی در كشور است.

رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی همچنین در خصوص مسایل داخلی كشور اظهار داشت: اگر مردم بدانند دولتی كه می آید اهل شجاعت اقتصادی است و می تواند با تدبیر و اولویت بندی به مشكلات داخلی غلبه كند می توان گرانی ،تورم بیكاری مسائل ازدواج و بی ثباتی در تصمیم گیری های اقتصادی ،كنترل ارزش های اقتصادی پول را حل كرد.

 رویكرد ائتلاف 2+1 در مورد دیپلماسی با غرب رویكرد ستیزه جویانه نیست و یك دیپلماسی باعزت و دو طرفه بهترین نوع دیپلماسی به شمار می رود.و دیپلماسی با ذلت را نمی خواهیم

ولایتی در پاسخ به این سوال كه برنامه شما در باره اجرای طرح هدفمندی یارانه ها چیست گفت:طرح هدفمندی یارانه ها جزو قانون  برنامه های پنجم توسعه است و زمانی اقتصاد سالمی خواهیم داشت كه كالاها با قیمت واقعی در بازار عرضه و تولید كننده به تولید بیشتر ترغیب شود در غیر این صورت ایران تبدیل به یك كشور مصرفی خواهد شد و واردات كالا های خارجی بیشتر می شود.

این كاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: برای تصحیح اقتصاد مجلس تصویب كرد 30 درصد اعتبار تعیین شده برای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها برای كارخانه ها و تولیدات صنعتی و 50 درصد به مردم و 10 درصد به نظام سلامت 10 درصد دیگر برای كارهای اداری مملكت و حقوق دستمزد كارمندان و بازنشستگان تخصیص یابد در حالی كه این طرح توسط دولت نهم و دهم درست اجرا نشد.

ولایتی گفت: اگر ثبات اقتصادی وجود داشته باشد نرخ ارز نیز ثابت می ماند و مردم نیز می توانند روی این ثبات اقتصادی حساب باز كنند و این اولویت دولت بعدی است.

ولایتی

وی ادامه در خصوصی سیاست خارجی كشور نیز گفت: باید دولت در این زمینه چند مشخصه داشته باشد تا بتواند منافع ملی ایران را تامین كند ، باید زبان عرصه و محیط بین المللی را بشناسد تا بتواند با كسانی كه در صحنه بین المللی كار می كند رابطه برقرار كند.

ولایتی ابراز داشت: پر كردن چاله های هایی كه مسئولان با حرف های خود درعرصه های داخلی و خارجی ایجاد كردند مستلزم صرف هزینه های هنگفت برای كشور بود مانند حرف چاله هایی كه باسخنان معاون رئیس جمهور مبنی براینكه چرا اسرائیل بمب هسته ای دارد پس ما هم باید داشته باشیم روابط بین المللی و دیپلماسی كشور را دچار اختلال كرد.

وی تصریح كرد: دولت آینده باید برای دیپلماسی خارجی خود برنامه داشته باشد و ضرورت دارد روابط بین المللی با كشور های همسایه ایران در اولویت قرار گیرد چرا كه امنیت ملی ایران با داشتن روابطی خوب و بدون تنش با 15 همسایه آبی و خاكی بدست می آید و در غیر این صورت هدر دادن انرژی محصوب می شود.

وی در پاسخ به این سوال كه دیپلماسی شما در مقابل غرب چیست گفت: رویكرد ائتلاف 2+1 در مورد دیپلماسی با غرب رویكرد ستیزه جویانه نیست و یك دیپلماسی باعزت و دو طرفه بهترین نوع دیپلماسی به شمار می رود.و دیپلماسی با ذلت را نمی خواهیم.

كاندیدای احتمالی ریاست جمهوری تاكید كرد: با حرف تند و بی حساب زدن سیاست خارجی شكل نمی گیرد عده ای دیپلماسی ستیزه جویانه را با دیپلماسی انقلابی اشتباه می گیرند دیپلماسی سیاسی و سالم زمانی شكل می گیرد كه دو طرف به موازین و اصول یكدیگر احترام بگذارند.

علی اكبر ولایتی ادامه داد: لازم نیست به بهانه های كوچك خود را از داشتن توانایی های بزرگ علمی محروم كنیم و با قطع روابط با كشور های غربی خود را با حصر علمی مواجه كنیم چرا دانشگاه تبریز نباید در حوزه های مختلف از كشور های غربی دانشجو بپزیرد؟ در حالی كه این موضوع به رشد علمی كشور كمك خواهد كرد.

اگر ثبات اقتصادی وجود داشته باشد نرخ ارز نیز ثابت می ماند و مردم نیز می توانند روی این ثبات اقتصادی حساب باز كنند و این اولویت دولت بعدی است

وی در پاسخ به این سوال كه راهبرد عملیاتی برای تمدن سازی اسلامی شما چیست اظهار داشت: پیشرفت و عدالت بازسازی مجدد تمدن اسلامی در حدود هزار سال حرف اول را در دنیا می زد، پیشرفت و عدالت مكمل یكدیگرند به شرطی كه پیشرفت از نوع غربی نباشد ، تمدن تبلور فرهنگ است بازگشت ارزش های اسلامی و استفاده از تكنولوژی بیگانه بدون ارتباط عزتمندانه با غرب به معنای حذف ارتباط با غرب نیست.

ولایتی درباره اقوام ایرانی نیز ابراز داشت: همه اقوام ایرانی برابرند ، در تمامی حوزه در بسیاری از جهات مردم آذربایجان شرقی از خیلی جاهای دیگر بالاتر هستند  بالاترین مقام كشور در آذربایجان شرقی است ، وقتی بی تدبیری برخی مسئولان در مورد اقوام وجود دارد این ربطی به نظام اسلامی ندارد.

برخی از دانشجویان نظر وی را در خصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی و ائتلاف 2+1 پرسیدند كه وی پاسخ داد: در مسایل حكومتی هیچ ملاحظه ای وجود ندارد و ملاحظه هیچ كسی را نمی كنیم و یكی از ایرادات ما به وضعیت موجود این است كه دستورات رهبری در مورد فساد اجرا نشده است رهبری چند بار فرموده اند مبارزه درست با فساد در كشور وجود ندارد و تمام كارهایی كه توسط دولت در این باره انجام شده است آب در هاون كوبیدن است.

وی افزود: مبارزه با فساد زمانی موثر خواهد بود كه هركسی در هر مقامی كه دچار فساد شود باید بازخواست شود.

كاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری كشور در پاسخ به اینكه آیا اعتقادات فعلی شما نسبت به رئیس جمهور همان اظهارات آقای موسوی است پاسخ مثبت داد.

ولایتی در پاسخ به این سوال كه شما در زمان آقای هاشمی رفسنجانی به نفع ایشان كنار رفتید گفت: دیگر به نغع هیچكسی كنار نمی روم مگر آنكه ائتلاف 2+1 سیاست جدیدی اتخاذ كند.

بخش سیاست تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین