سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بخش نهج البلاغه سایت تبیان در مقاله ای با عنوان «6راهکار عملی کسب آرامش» روشهای رسیدن به آرامش روحی را از منظر امیر مومنان علی (ع) را ارئه کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان راهکار عملی کسب آرامش را به شما می آموزد 

نهج البلاغه

بخش نهج البلاغه سایت تبیان در مقاله ای با عنوان «6راهکار عملی کسب آرامش» روشهای رسیدن به آرامش روحی را از منظر امیر مومنان علی (ع) را ارئه کرده است.

به گزار شروابط عمومی، آرامش به معنای طمأنینه و راحتی فکر در زندگی، حقیقت مطلوبی است که اسلام آن را ستوده است و راههایی برای رسیدن به آن تعیین کرده است. از نظر اسلام آرامش و طمأنینه امری واقعی، حقیقتی و دست یافتنی است. در متون دینی ما راه های به دست آوردن آرامش بیان شده است و همین امر بهترین دلیل بر امکان دست رسی به آن است.

در این مقاله سرفصل های مهمی چون: «سخن گفتن با خداوند»، «نماز خواندن»، «صله ارحام( روابط خویشاوندی )»، «جستجوی سخنان حکمت آمیز»، «اهل عمل بودن» و «غنیمت شمردن فرصت ها» وجود دارد.

در بخشی از این مقاله آمده است: «به اعتقاد دول واسكوكان دعا و نیایش باعث می شود كه افراد خوشبینانه احساس كنند بر {وقایع} آینده كنترل بیشتری دارند و این اعتقاد موجب افزایش اعتماد به نفس، ‌عزت نفس واحساس هدفمندی در آنها می شود. بیشترین تأثیر مذهب بر شادی به دلیل نیایش زیاد و نزدیكی به خداوند است.»

مقاله اینترنتی «6راهکار عملی کسب آرامش» به قلم فاطمه زین الدینی نگارش شده و در بخش نهج البلاغه سایت تبیان قرار دارد.

 

 

تهیه و تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین