سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا می‏دانید که با گرفتن دوش آب سرد هم می‌توانید به راحتی چندین کیلو وزن خود را کاهش دهید؟!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خنده و دوش آب سرد، لاغر می‌کند!

چاق و لاغر


آیا می‏دانید که با گرفتن دوش آب سرد هم می‌توانید به راحتی چندین کیلو وزن خود را کاهش دهید؟!


آیا تا به حال حسرت دوستانی را خورده‌اید که با وجود خوردن زیاد کیک و شکلات و تحرک کم، باز هم لاغر هستند؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید بدانید که راز لاغر ماندن این افراد، سوخت و ساز مناسب مواد غذایی در بدن شان است.

سوخت و ساز به بیان ساده به معنی مقدار غذایی است که پس از خوردن در بدن می‌سوزد و انرژی آزاد می‌کند.

در این مقاله، چند روش متفاوت و جالب و البته آسان برای افزایش سطح متابولیسم و تسریع سوخت و ساز مواد غذایی در بدن ارائه شده که عبارتند از:

آناناس بخورید

این میوه حاوی نوعی ترکیب آنزیمی است که مستقیماً روی دستگاه هاضمه تأثیر می‌گذارد و به جذب ریز مغذی‌ها کمک می‌کند. این ترکیب موسوم به «بروملاین» اغلب برای درمان اختلالات معده‌ای و روده‌ای تجویز می‌شود. بروملاین موجود در آناناس به سلول‌های غده لوزالمعده کمک می‌کند که مواد غذایی را تجزیه کنند و این امر به تسریع سوخت و ساز غذاها در بدن کمک می‌کند.

ادویه مصرف کنید

غذاهای تند و فلفلی نیز سرعت سوخت و ساز مواد غذایی در بدن را افزایش می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهد که ماده‌ای موسوم به «کاپسایسین» که در اثر مصرف غذاهای ادویه‌دار و تند در بدن تولید می‌شود، لایه‌های چربی را اکسیده می‌کند. غذاهای ادویه‌دار، ضربان قلب را بالا برده و انرژی بدن را افزایش می‌دهند و در عین حال باعث هضم مواد غذایی می‌شوند که نتیجه آن، سوختن کالری بیشتر است.

 

چای سبز بنوشید

آزمایشات نشان می‌دهد ترکیباتی موسوم به کاتچین‌ها که در چای سبز یافت می‌شوند، می‌توانند متابولیسم و سوخت و ساز بدن را تقویت کرده و در نتیجه شاخص توده بدنی را که شاخص نشان دهنده چاقی و اضافه وزن است، کاهش دهد. چای سبز، همچنین به کاهش سطح کلسترول بد کمک می‌کند.

دوش گرفتن

دوش آب سرد بگیرید

شاید بسیاری از شما تاکنون از تأثیر دوش گرفتن با آب سرد برای کاهش وزن اطلاع نداشته‌اید. پس خوب است بدانید که با گرفتن دوش آب سرد می‌توانید به راحتی چندین کیلو وزن خود را کاهش دهید.

وقتی آب سرد روی بدن تان می‌ریزد، شروع به لرزیدن می‌کنید و عضلات شما منقبض می‌شود که حاصل این تغییرات فیزیکی، افزایش سوخت و ساز بدن است. از آنجا که زیر دوش آب سرد بدن تلاش می‌کند تا دمای طبیعی خود را تنظیم کنید و گرم بماند، سیستم دفاعی فعال می‌شود و در واکنش به آن، تعداد بیشتری گلبول سفید رها می‌کند. این تکنیک، در عین حال روی سیستم لنفاوی نیز تأثیر می‌گذارد و مایع لنفاوی را در سراسر بدن به جریان وامی‌دارد. به علاوه، گرفتن دوش آب سرد برای بهبود گردش خون نیز موثر است.

بخندید!

متخصصان می‌گویند 100 بار خندیدن از ته قلب، به اندازه 10 دقیقه ورزش «پارو زدن ثابت» و یا 15 «دقیقه دوچرخه سواری ثابت» انرژی بدن را مصرف می‌کند. خندیدن موجب کاهش هورمون‌های استرس می‌شود و در نتیجه، به سوخت و ساز بهتر مواد غذایی در بدن کمک می‌کند. همچنین خنده، تأثیر شگفت‌انگیزی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: peterpn

 

مطالب مرتبط:

در اسرع وقت، لاغر شویم!

کدام ورزش‌ها ما رابیشتر لاغر می‌کند؟

برای لاغر شدن چقدر چای سبز بخورم ؟!

این‌ها را بنوش و چاق نشو!

آیا بستنی شکم می‌آورد؟

زیاد آب نوشیدن لاغر می‌کند؟! 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین