تبیان، دستیار زندگی
در مورد بازی سرخ  و آبی بار دیگر و با  توجه به پیش رو داشتن دیدار سنتی دو تیم محبوب كشورمان یعنی استقلال و پرسپولیس بخش ورزش تبیان اقدام به نظر سنجی تلفنی و تحلیل اهالی فوتبال : مربیان، كارشناسان، بازیكنان و مدیران...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظر سنجی تبیان با اهالی فوتبال در مورد بازی سرخ  و آبی

بار دیگر و با  توجه به پیش رو داشتن دیدار سنتی دو تیم محبوب كشورمان یعنی استقلال و پرسپولیس بخش ورزش تبیان اقدام به نظر سنجی تلفنی و تحلیل اهالی فوتبال : مربیان، كارشناسان، بازیكنان و مدیران نموده كه نظرات و پیش بینی این عزیزان در خصوص نتیجه و روند بازی روز جمعه تقدیم شما عزیزان می گردد.

1- امیرقلعه نوعی( سرمربی استقلال اهواز):

این بازی به جدول و امتیاز این دو تیم بستگی ندارد و این دو رقیبان سنتی هستند. به نظر من شرایط موجود دو تیم و مشكلات آنها بار فنی این بازی را كم خواهد كرد. اما تیم استقلال نفرات و مهره های بهتری را در اختیار دارد و از كادر فنی خبره و با تجربه ای برخوردار است. اما در آنطرف هم تیم آقای پروین جنگندگی را در دستور كار خود دارد. در این بازی كه بازی لحظه هاست یك مسئله می تواند در آن نقش به سزایی داشته باشد ، آن هم شرایط روحی و روانی دو تیم و كاپیتان های این دو تیم است كه بقیه تیم را روحیه می دهند. دركل علاقه مند و امیدوارم استقلال برنده بازی باشد.

2- قاسم پناهگر( كارشناس فوتبال):

نتیجه به نظر من یك - یك مساوی می شود. اما در كل معتقدم قدمت این دو تیم ، حساسیت بازی را بالا برده و بالا بودن حاشیه دو تیم سبب كاهش كیفیت فنی خواهد شد. اما هر دو تیم در مشكلات حاشیه ای و مدیریتی دارای نقاط اشتراك و متشابهی هستند كه این خود تعادل را برقرار می كند . به نظرمن هردو تیم آرامش و تمركز لازم را ندارند. در خصوص روند بازی نیز باید گفت: تیمی مؤفق است كه میانه میدان را در كنترل خود درآورد و كلید بازی دست هافبكهاست.اما من فكر كنم شانس جباری و نیكبخت برای گلزنی بیشتر از سایرین است.

3- مهدی مناجاتی( مربی اسبق تیم ملی و دانشجویان):

باید تلاش كرد تا ازحساسیت این بازی كاسته شود كه آن هم به دست مطبوعات و رسانه ها صورت می گیرد. در تمام اروپا بازیهای شبیه به این بازی برگزار می شود ؛ اما نه با این حساسیت، اما در كل چمن جدید و مناسب ورزشگاه و چند دلیل دیگر را عامل این می بینم كه شاهد بازی زیبا و روانتری از دو تیم نسبت به گذشته باشیم. به نظر من این بازی صد درصد گل دارد. چرا كه هر دو مربی دارای تفكرهجومی هستند و تیمی موفق تر است كه بازیكنانش ساده و در خدمت تیم بازی كنند.

4- حسین یاریار( بازیكن و سر مربی تیم فوتبال هنرمندان):

نگاه آقای یاریار كاملاً با سایر نگاهها متفاوت بود و از منظری دیگر به این بازی نگریست كه در نوع خودش جالب و قابل تامل است. اولین سؤال من از شما این است كه اصلاً نتیجه این بازی چه اهمیتی دارد، این دو تیم سالهاست با هم بازی می كنند، اما كجا وكی از سوی آنها یك حركت فرهنگی و اخلاقی به وجود آمده یا كجا از حساسیت های این بازی به نفع مردم و فرهنگ جامعه استفاده كرده ایم. كدامیك از مسؤلان و بازیكنان این دو تیم اشك بچه یتیمی را پاك كرده اند،  چرا به مشكلات مردم ، و پرورشگاهها و زندانها نگاه نمی كنیم و از اینگونه بازی ها  برای رفع آنها استفاده نمی كنیم. مثلاً پیشنهاد می كنم حداقل یكبار بگویند آقا درآمد حاصل از این بازی برای ساخت پرورشگاه مصرف شود. من منكر جذابیت و اهمیت این دیدار نمی شوم ، اما چرا ما از مدل مو و لباسهای بازیكان خارجی الگو برداری می كنیم ولی حركات اخلاقی و فرهنگی آنها را نمی بینیم مگر ریوالدو و فیگو با تأسیس خیریه در اینگونه كارها شركت نمی كنند. ورزش و فوتبال ما دارای عدم برنامه ریزی فرهنگی است از قول من بنویسید متاسفانه اعتیاد در ورزش فعلی كشور و به خصوص فوتبال دارد بیداد می كند. اما در پایان ضمن علاقه من به هر دو تیم امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم.

5- منصور امیرآصفی( مربی و مدیر سابق تیم های ملی):

با توجه به قهرمانی سپاهان به نظر من یك مقدار از حساسیت این بازی كاسته شده ، ولی دلیلی بر بی اهمیتی آن نمی شود ، چرا كه هر دو تیم و به خصوص هر دو مربی به دنبال كسب اعتبار از دست رفته خود و به قولی التیامی برای زخم های هواداران خود هستند. همیشه بازیهای این دو تیم حساس بوده ،  اما حدس می زنم این بازی به لحاظ فنی باید بهتر از بازیهای قبلی از آب در بیاید ، اما فراموش نشود كه جو حاكم و حاشیه های زمانی بازی بسیار سرنوشت ساز است و باز ممكن است كیفیت بازی از دست برود. من پیش بینی نتیجه نمی كنم ،  اما امیدوارم حق به حقدار برسد و شانس در برنده این بازی نقشی نداشته باشد.

6- هادی مهدوی كیا

( بازیكن پرسپولیس):به نظر من این بازی به علت طرفداران زیاد این دو تیم دارای حساسیت همیشگی خود هست ، اما من فكر می كنم كیفیت فنی این بازی بیشتر و بهتراز دفعات قبلی باشد و صد درصد این بازی گل دارد. در كل علاقه مندم تا تیم پرسپولیس برنده نهایی بازی باشد و انصاریان و سامره را شانسهای گلزنی این بازی می دانم.

7- ستار همدانی( بازیكن استقلال):

به نظر من رنگ آبی برنده این بازی خواهد بود. بحران استقلال حل و كم شده است، از نظر خودم هم به مرز آمادگی رسیدم و كاملاً آماده ام تا اگر مربیان صلاح بدانند در این بازی انجام وظیفه كنم . در كل امیدوارم شاهد بازی خوب و جوانمردانه ای باشیم.

8- دكتر بهرام قدیمی ( مدیر كل تربیت بدنی دانشگاه آزاد):

به نظر من نتیجه این بازی مساوی است و امیدوارم با ارائه بازی جوانمردانه برای نسلی كه آنها را الگو قرار داده اند درس اخلاق و معرفت بدهند. فكر كنم یك – یك مساوی تمام شود.