تبیان، دستیار زندگی
معلم ، خود زلال جاری معرفت است تا لب تشنگان این وادی رابه سرچشمه كوثر معارف حقیقی وباطنی كشانده وسرخط همه فرزانگی ها و راهبر نسل امروز به سوی سعادت مندی وبهروزی باشد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام مدیر كل آموزش و پرورش استان اصفهان

به مناسبت فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم

پیام مدیر كل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم

معلم ، خود زلال جاری معرفت است تا لب تشنگان این وادی رابه سرچشمه كوثر معارف حقیقی وباطنی كشانده وسرخط همه فرزانگی ها و راهبر نسل امروز به سوی سعادت مندی و بهروزی باشد.


امروز همه باید احساس تكریم به معلمان را درفضای فرهنگی جامعه و درذهن مردم تشدید كنند. « مقام معظم رهبری مد ظله العالی»

محضر پرفیض معلمان نیك اندیش و فرزانه استان

باسلام وتحیت فراوان

جایگاه اندیشه و تفكر درتعالیم مقدس دینی ما و بالطبع نقش برجسته ی كار معلمی ، حكایت خلق حماسه های پی در پی از عزت آفرینی و الگویی معلمان خستگی ناپذیری كه درتقابل با تاریكی ، تصویرگر افق روشن وآسمانی عشق وفداكاری اند.

بدون تردید رسالت سترگ آموزش وپرورش درتربیت انسانهای خدا محور وخلاق ومعتقد به ارزش های دینی ،‌ره آورد تلاش و كوششی است كه خدمتگزاران صادق این عرصه ، یعنی معلمان عزیز با تن پوشی ازكرامت و وجاهت به تأسی از اولین معلم تاریخ ودر پی تحقق منویات مقام عظمای ولایت دراهتمام به ساحت علم و معلم بدان مفتخر گشته اند.

معلم ، خود زلال جاری معرفت است تا لب تشنگان این وادی رابه سرچشمه كوثر معارف حقیقی وباطنی كشانده وسرخط همه فرزانگی ها و راهبر نسل امروز به سوی سعادت مندی وبهروزی باشد. رایحه دل انگیز و جهان شمول حضور معلم دركلاس و شروع جریان تدریس با هیچ منبع فیضی قابل مقایسه نیست چرا كه شرافت این شغل دراوج مقامات و مراتب هستی قرار گرفته است و سرآمدان روزگار خود به سبب كسوت معلمی و معلم بودن و معلم ماندن همواره دراوج بوده وجاویدمانده اند.

به بركت حضور معلمانی از این دست، امروز آموزش وپرورش استان اصفهان به عنوان الگویی حركت آفرین و امید بخش ، جایگاه شایسته ای را در سطح كشور از آن خود كرده است .

ملت ها هرآنچه كه از ابتدا تاكنون در سرنوشت خود تاثیر پذیرفته اند و نامی درتاریخ از خود به جای نهاده اند و میراث داران آنها بدان مفتخرگشته ورهنمود راه كمال وسعادت بوده اند ، همه و همه به سبب وجود ارزشمند معلمانی دل پیراسته بوده است چرا كه به قدر بزرگی خدای مهربان و تاهمیشه روزگار ، كارمعلمی اختر تابنده ای به بلندای ابدیت باقی بوده وخواهد ماند.

به بركت حضور معلمانی از این دست، امروز آموزش وپرورش استان اصفهان به عنوان الگویی حركت آفرین و امید بخش ، جایگاه شایسته ای را در سطح كشور از آن خود كرده است .

امید است این موهبت بزرگ موجود خلق حماسه هایی دیگر درتشدید وتثبیت دلبستگی های  الهی قشرنوجوان وجوان در پای بندی به آموزه های  دینی و اخلاقی و خداگونگی و خدا محور باشد.

همینك در سالی كه از طرف معلم فرزانه واندیشمند انقلاب ، حضرت آیه العظمی خامنه ای مد ظله العالی به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گرفته است باردیگر معلمان تلاشگر و همكاران عزیز فرهنگی استان رابه استمرار و آفرینش حماسه گون خدمات شایسته خویش درتربیت وتعلیم فرزندان این آب و خاك فرا می خوانیم و با اغتنام فرصت به روح تابناك معلم مطهر انقلاب ، حضرت آیت اله شهیدمرتضی مطهری و تمام شهدای معلم و دانش آموز استان كه خون پاكشان میزان سنجش همه خوبیها شد ،‌درود می فرستیم . همچنین با تبریك وتهنیت ایام بزرگداشت مقام معلم ، ادامه حیات سعادتمند وتاثیر گذار یكایك معلمان تلاشگر و فرهیخته و فرهنگیان محترم استان را ازدرگاه احدیت مسالت می نماییم


منبع: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

بخش سفیران تبیان