تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تهران بیش از 480 اختراع از دانش آموزان تهرانی به ثبت رسیده است که بخش قابل توجهی از عوامل موثر در موفقیت این دانش آموزان به استفاده از فناوری های نوین بر می گردد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ثبت480 اختراع توسط دانش‌آموزان

ماندگاری آموزش‌ها با ورود فناوری‌های نوین به مدارس

ثبت480 اختراع توسط دانش‌آموزان ماندگاری آموزش‌ها با ورود فناوری‌های نوین به مدارس


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تهران بیش از 480 اختراع از دانش آموزان تهرانی به ثبت رسیده است که بخش قابل توجهی از عوامل موثر در موفقیت این دانش آموزان به استفاده از فناوری های نوین بر می گردد.


سیدعلی یزدیخواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است؛ اظهار کرد: این جشنواره برای سومین بار است که در تهران برگزار می شود. اولین سال برگزاری این جشنواره به سال 90 بر می گردد که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با همت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران انجام گرفت.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در سال 91 در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: امسال برای سومین بار این جشنواره در شهر تهران و با حضور تمامی استان های سراسر کشور برگزار می شود.

پژوهش های آماری نشان داده است که مدارسی که به سمت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش رفته اند از نرخ بهره وری بالایی از زمان، مکان و کلاس برخوردار شده اند و به نوعی آموزش ها ماندگارتر و مفهومی تر پیش می رود.

یزدیخواه با بیان اینکه تجلیل از دانش آموزان برتر و برپایی نمایشگاه عرضه دستاوردهای دانش آموزان و فرهنگیان از تمام استان ها از جمله برنامه های این جشنواره است خاطرنشان کرد: پژوهش های آماری نشان داده است که مدارسی که به سمت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش رفته اند از نرخ بهره وری بالایی از زمان، مکان و کلاس برخوردار شده اند و به نوعی آموزش ها ماندگارتر و مفهومی تر پیش می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه فناوری های نوین در بحث تولید علم کمک شایانی داشته تصریح کرد: در تهران بیش از 480 اختراع از دانش آموزان تهرانی به ثبت رسیده است که بخش قابل توجهی از عوامل موثر در موفقیت این دانش آموزان به استفاده از فناوری های نوین بر می گردد.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان