سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهدی هاشمی در بدو ورود به دادگاه درباره روند برگزاری جلسه دادگاه امروز گفت: «اطلاعی ندارم؛ نتیجه جلسه امروز بعدا مشخص خواهد شد.» و فائزه هاشمی خطاب به خبرنگاران گفت: «بعد از پایان جلسه امروز مصاحبه مفصلی با رسانه‌ها انجام خواهیم داد.» اما هنوز یک ساعت از
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهدی هاشمی در دادگاه حاضر شد


مهدی هاشمی در بدو ورود به دادگاه درباره روند برگزاری جلسه دادگاه امروز گفت: «اطلاعی ندارم؛ نتیجه جلسه امروز بعدا مشخص خواهد شد.» و فائزه هاشمی خطاب به خبرنگاران گفت: «بعد از پایان جلسه امروز مصاحبه مفصلی با رسانه‌ها انجام خواهیم داد.» اما هنوز یک ساعت از این سخنان نگذشته بود که دادگاه با خروج متهم و همراهانش به اتمام رسید!

هاشمی

نخستین نشست دادگاه بررسی اتهامات مهدی هاشمی در حالی آغاز به کار کرد که پیشتر قاضی سراج، رئیس دادگاه درباره علنی بودن یا نبودن محاکمه گفته بود: این موضوع را روز دادگاه اعلام خواهیم کرد.

به گزارش «تابناک»، ساعت 8:30 دقیقه صبح امروز (یکشنبه) مهدی هاشمی به همراه وکیل مدافعش برای دفاع از اتهاماتش در نخستین جلسه دادگاه خود وارد دادگاه انقلاب اسلامی شد.

بر اساس این گزارش بعد از ورود مهدی هاشمی، خواهرش فائزه هاشمی هم وارد دادگاه شد. هرچند که مهدی هاشمی با خودروی شخصی تا درب دادگاه آمد ولی ورود فائزه هاشمی با تاکسی گردشی تهران برای خبرنگاران قابل توجه بود.

بعد از جلسه مصاحبه مفصلی خواهیم داشت

مهدی هاشمی در بدو ورود به دادگاه درباره روند برگزاری جلسه دادگاه امروز گفت: «اطلاعی ندارم؛ نتیجه جلسه امروز بعدا مشخص خواهد شد.» و فائزه هاشمی خطاب به خبرنگاران گفت: «بعد از پایان جلسه امروز مصاحبه مفصلی با رسانه‌ها انجام خواهیم داد.»

اکنون جمعی از خبرنگاران و عکاسان برای پوشش دادگاه مهدی هاشمی در جلوی دادگاه انقلاب منتظر اعلام قاضی برای برگزاری علنی دادگاه هستند.

گفتنی است، مهدی هاشمی شهریورماه سال گذشته، پس از ورود به کشور بازداشت و روانه زندان شد و پس از 45 روز با قرار وثیقه آزاد شد.

همچنین فائزه هاشمی در هنگام خروج از دادگاه، گفت: با تقاضای استمهال برادرم موافقت شد و هرگونه اطلاع‌رسانی در مورد این پرونده از طریق قوه قضاییه انجام می‌شود

بروید از روابط‌عمومی قوه قضائیه بپرسید چه شد

مهدی هاشمی و فائزه هاشمی و همراهان این دو نفر ساعت 9:40 دقیقه از دادگاه خارج شدند.

مهدی هاشمی هر گونه اطلاع رسانی درباره دادگاه و پرونده‌اش را به عهده دادگاه گذاشت و خطاب به خبرنگار صدا و سیما گفت: من به هیچ عنوان با شما صحبت نمی‌کنم چرا که شما وقتی بنده در خارج از کشور بودم مطالب کذبی را پخش می‌کردید. من خیلی حرف ها دارم که بزنم ولی آیا صدا و سیما منعکس می‌کند؟ در این سالها صدا و سیما خیلی علیه من جو سازی کرد و من را متهم کرد ولی خبرگزاری ها و روزنامه ها حقایق را نوشتند.

وکیل وی نیز در مقابل اصرار خبرنگاران سکوت کرده و گفت: بروید از روابط‌عمومی قوه قضائیه بپرسید چه شد!

هاشمی

با درخواست استمهال موافقت شد

همچنین فائزه هاشمی در هنگام خروج از دادگاه، گفت: با تقاضای استمهال برادرم موافقت شد و هرگونه اطلاع‌رسانی در مورد این پرونده از طریق قوه قضاییه انجام می‌شود.

از حاشیه‌های جالب توجه این دادگاه، تلاش ده ها خبرنگار و عکاسی بود که طول خیابان معلم را به همراه هاشمی طی ‌می‌کردند تا با وی گفت‌وگویی داشته باشند، تا حدی که بخشی از خیابان مسدود شد ولی هیچ کدام از همراهان متهم و خود متهم گفت‌وگو نکردند.

ابهامات باقی مانده از دادگاه

بدین ترتیب نه تنها مسائل مطرح شده در زمان یک ساعته دادگاه نامکشوف ماند، بلکه در اتفاقی عجیب، حتی معلوم نشد که تصمیم قضات مبنی بر برگزاری دادگاه به صورت علنی یا غیر علنی چه بوده است؛ اتفاقی که اگر نگوییم بی سابقه، حتما بسیار کم سابقه است!

بدین ترتیب نه تنها مسائل مطرح شده در زمان یک ساعته دادگاه نامکشوف ماند، بلکه در اتفاقی عجیب، حتی معلوم نشد که تصمیم قضات مبنی بر برگزاری دادگاه به صورت علنی یا غیر علنی چه بوده است؛ اتفاقی که اگر نگوییم بی سابقه، حتما بسیار کم سابقه است!

از جمله ابهامات دیگر نخستین دادگاه مهدی هاشمی، اعلام نشدن زمان نشست بعدی دادگاه است که احتمالا به زودی توسط دادگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به در پیش بودن کنفرانس خبری سخنگوی قوه قضائیه (فردا، دوشنبه) و با توجه به سوالات متعددی که درباره این دادگاه در کنفرانس های خبری قبل مطرح شده است، به نظر می‌رسد که ابهامات بوجود آمده امروز پرسش های بسیاری برای طرح در مقابل محسنی اژه‌ای پدید آورده باشد.

بخش سیاست تبیان

منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین