تبیان، دستیار زندگی
جشن پیروزی حزب‌الله با اجتماع میلیونی مردم لبنان با وجود همه تهدیدهای اسرائیل مبنی بر بمبا‌ران میدان برگزاری جشن و حمله هوایی به منطقه؛ با شکوهی هرچه تمامتر برگزار شد. حضور میلیونی مردم نشان داد که نه تنها با وجود جنگ گذشته ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست محال است!


جشن پیروزی حزب‌الله  با اجتماع میلیونی مردم لبنان با وجود همه تهدیدهای اسرائیل مبنی بر بمبا‌ران میدان برگزاری جشن و حمله هوایی به منطقه؛ با شکوهی هرچه تمامتر برگزار شد. حضور میلیونی مردم نشان داد که نه تنها با وجود جنگ گذشته و شهادت تعداد زیادی از مردم غیرنظامی لبنان وجهه ی عمومی مقاومت و حزب‌الله  کم نشده است؛ بلکه این محبوبیت در میان مردم هر روز بیشتر از گذشته می‌گردد.

حضور سیدحسن نصرالله بعد از مدت کوتاهی از پایان جنگ درمیان مردم و در یک جمع عمومی با توجه به خطری که برای رهبران حزب الله به خصوص شخص سیدحسن نصرالله وجود داشت؛ نشان از شجاعت ، ایمان و توکل رهبران مقاومت دارد.

با توجه به سخنان دبیر کل حزب الله که با درود و سلام به ملت لبنان و شهیدان و جانبازان آغاز شد می‌توان به چند نکته مهم اشاره کرد:

نخست آنکه، برگزاری این جشن میلیونی یک‌بار دیگر به همه مردم دنیا اعلام کرد با وجود همه جوسازی‌های دشمن به ‌خصوص امریکا برای معکوس جلوه دادن نتیجه جنگ؛ پیروز واقعی جنگ حزب الله  و مردم لبنان بوده و دیگر دوران شکست در برابر اسرائیل برای همیشه به سرآمده است. سیدحسن نصرالله در سخنان خود به سران عرب اعلام کرد که شما نیز اگر بخواهید، به راحتی در برابر اسرائیل پیروز خواهید شد اما شما دست در دستان دشمنان گذاشته‌اید و در فکر نجات اسلام نیستید.

نکته مهم دیگری که می‌توان از سخنان نصرالله دریافت کرد، شکاف و چند دستگی است که دشمن سعی دارد در میان سران گروه‌های مختلف لبنان ایجاد کند تا این شکاف به صورت اختلافات مذهبی و قومی در بین مردم نفوذ پیدا کرده؛ رفته رفته از همبستگی ملت کاسته شده، دشمن آنچه را که نتوانسته بود با حمله نظامی بدست آورد؛ با تهاجم خاموش داخلی کسب کند.

آنچه که از سخنان سیدحسن برمی‌آید اینست که دولت لبنان به جای آنکه از گروهی که به تنهایی توانست کشورش را از دچار شدن به سرنوشتی بدتر از سرنوشت عراق نجات دهد، دفاع کند؛ با هم‌سویی با دشمن به دنبال خلع سلاح حزب الله و تضعیف آن است، به گونه ای که این گروه نیز تبدیل به گروه سیاسی کوچکی شود و هیچ فعالیت چشم‌گیری را نتواند در مقابل تهاجمات دشمن از خود نشان دهد.

که البته جای بسی شگفتی است، چطور دولت لبنان  فداکاری‌ها و از خود گذشتگی‌ها و خدمات مقاومت و حزب‌الله را نادیده می‌گیرد و البته در پی آن صلاح کشورش را...

چطور می‌تواند با همنوایی با دشمن از خلع سلاح حزب‌الله دفاع کند!

متاسفانه واضح است که دشمن توانسته با نفوذ در رده‌های دولتی لبنان شکاف و اختلافی بین گروه‌های مختلف ایجاد کرده و سعی دارد عده‌ای را در مقابل حزب‌الله قرار دهد. که البته این امر می‌تواند با هوشیاری آحاد مردم و همان‌طور که سیدحسن نیز به آن اشاره کرد با روی کار آمدن دولتی مردمی ، مقتدر و با ایمان یک‌بار دیگر طعم شکست را به دشمن بچشاند.

سخنان سیدحسن نصرالله که با شور و هیجان ایراد می‌شد در پایان غمی را در خود گنجانده بود و واضح بود که شایعه‌ها، جوسازی‌ها و تحلیل‌های نادرست گروه‌های مختلف که به ظاهر خودی نیز بودند دل سیدحسن و سران مقاومت و نیز رزمندگان حزب‌الله را به درد آورده است.

اینان که با جانفشانی، کشور را از چنگال دشمن بیرون کشیده و لبنان را بیش از پیش سربلند کرده بودند؛ اینک به جای قدردانی -که البته مردان خدا نیاز به آن نیز ندارند- باید شاهد تهمت‌هایی باشند که به قول سیدحسن پیامبران هم در برابر آنان صبر نخواهند کرد.

این که جنگ لبنان را به پرونده هسته‌ای ایران نسبت دهند و برای گرفتن فرصت برای پروند سوریه؛ نه تنها دل سران حزب‌الله را به درد می‌آورد و به آنها توهینی بزرگ است. بلکه در این سخن به ایران و سوریه نیز اهانت شده است. چرا که توانایی و قدرت این دو کشور و به خصوص ایران زیر سوال رفته است که آنها نمی‌توانند مشکلات خود به تنهایی حل کنند و برای دفاع از حق خود، مردم مظلوم کشور دیگری را سپر بلا قرار می دهند! این تهمت و توهین کوچکی نیست که نه حزب‌الله و نه ایران و سوریه نمی‌توانند در برابر آن صبر و سکوت از خود نشان دهند.

سیدحسن در پایان سخنان خود با توجه به اهانت هایی که به حزب الله شده بود؛ ضمن دفاع از کرامت حزب‌الله و مقاومت گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم که شکم‌های ما به خاطر و به بهای کرامت ما سیرشود!»

او همه را با نزدیکی به ماه مبارک رمضان به خود ارجاع داد و گفت:

" امیدواریم این ماه فرصتی باشد برای تفکر و تامل و بازگشت به خویشتن برای دید واقعی حقیقت ."

همه این سخنان اگرچه بیانگر دل پر درد دبیر کل حزب الله است اما در پس خود اقتدار ، ایمان و صبری را گنجانده است که دشمن را ببش از پیش از تحقق دسیسه های خود نا امید می کند.

در پایان کلام خود را با این پیام سیدحسن به پایان می‌بریم که:

"ای ملت لبنان و فلسطین و ای ملت‌های عربی از سال 2000 زمان پیروزی‌ها آغاز شده و دوره شکست‌ها به پایان رسیده است و شکست محال است."

زینب فرخ

موسسه تبیان