سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یکی از اتفاقات شیرین زندگی اغلب دخترها، ازدواج است و طبیعتا خانه‌داری در ادامه آن. روزهای اول خانه‌داری شاید سخت باشد اما شیرین است. شیرینی‌ ای که اگر تکراری شود، طعم و عطر و لذتش فراموش خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گردش زندگی بر مدار شما


یکی از اتفاقات شیرین زندگی اغلب دخترها، ازدواج است و طبیعتا خانه‌داری در ادامه آن. روزهای اول خانه‌داری شاید سخت باشد اما شیرین است. شیرینی‌ ای که اگر تکراری شود، طعم و عطر و لذتش فراموش خواهد شد. برای حفظ لذت خانه داری، احتیاج به کارهای گسترده و بزرگی که از توان ما خارج باشد، نیست. شاید کارهای کوچکی باشد که انجام‌شان تاثیر بزرگی بر زندگی بگذارند.

گردش زندگی بر مدار شما

خانه‌داری یا یک چرخه‌ی کار؟

این‌که هر روز صبح بیدار شوی و خانواده را راهی محل کار کنی، تازه شروع یک روز کاری در خانه است. آماده کردن ناهار، گردگیری، تمیز کردن آشپزخانه، شستن ظروف، شستن و اتو کشیدن لباس‌ها و… بخش‌هایی از کارهای خانه است که به مرور زمان وقتی که یکنواخت شود، کسل کننده خواهد بود. اما اگر خوب به آن‌ها نگاه کنیم منافذ روشن نور را در آن می بینیم. نوری که می‌تواند تازگی و طراوت را به زندگی بازگرداند.

بی‌هزینه خلاق باشید

زمانی که به خانم‌های خانه دار می‌گویی “تغییراتی در خانه ایجاد کن”‌، آن را هم‌ ارز “وسایل جدید خرید کن”‌ تلقی می کنند و سریع از گرانی و ناهماهنگی‌ش با درآمد می‌نالند. اما می‌شود با کمترین کارها با وسایل موجود در خانه این تغییر و تحول را به وجود آورد. جا به جا کردن قاب‌های روی دیوار، تغییر جای گل‌دان‌ها، تغییر دادن موقعیت وسایل تزیینی خانه، تغییر چینش مبل‌ها می‌تواند کنار هم مقداری از یکنواختی کارهای روزانه را کم کند و در همان فضای قدیمی با چینش جدید احساس تازگی را به ارمغان آورد.

قنادِ خانه

کیک پختن و شیرینی درست کردن، از کارهای جذاب خانه‌داری است. وقتی در میان غذا پختن‌های روزانه چیزی درست می‌کنید که طعم‌ش مورد پسند خودتان و خانواده است، لذت خاصی خواهد داشت. فکر کردن به این که این کار جدید می تواند مورد استقبال همسر و فرزندان قرار بگیرد به یک خانم خانه دار انرژی می‌دهد تا بقیه روز را با همین علاقه سپری کند. همچنین با این کار در هزینه های خانه و خرید شیرینی صرفه جویی می کنید.

خانه‌ زنده

این روزها با وجود گل‌ های آپارتمانی دیگر بهانه ای برای نداشتن آن‌ ها در خانه‌های کوچک و کم‌ نور باقی نمی‌ ماند یا نگه داری از یک جفت قناری زحمت زیادی ندارد، در عوض زندگی را به جریان می‌اندازد.

یاد ایامی

تمام هنر یک خانم خانه دار زمانی معلوم می‌شود که در میان کارهای‌ش برای یک کار جدید، زمانی را تعریف کند طوری که برای کارهای روزمره‌اش مشکلی پیش نیاید. با یک هماهنگی ساده با دوستان قدیمی می شود به روزگار خوب گذشته برگشت.

خانم خانه، محور اتفاقات خوب آن خانه است. اگر کسل باشد یا شاد و پر از شور زندگی، هر دو تاثیر خود را روی خانواده خواهد گذاشت. اتفاقات کوچک و بزرگ زندگی را می‌توان با کارهای ساده برای عزیزان‌مان شیرین و خاطره انگیز کنیم. حالا که زندگی بر مدار شما می‌چرخد، زندگی بخش بتابید

سفر به گذشته

عکس‌ بهترین وسیله برای ثبت خاطرات است. اگر گوشه ای از خانه را برای گذاشتن عکس‌ ها تعریف کنیم، می‌ توانیم گذشته را به حال بیاوریم و می‌شود هر چند وقت یک بار عکس‌ها را جا به جا کرد.

برای همه

اگر در نزدیکی‌ خانه فرهنگسرا یا یک مجموعه با همین مشخصات هست، می توان در برنامه های آن شرکت کرد. گاهی اوقات کارهای عام المنفعه ای انجام می شود که ایده و اجرای آن در مکان هایی شبیه همین فرهنگسرا ها انجام شده. با قبول کردن بخشی از یک کار و صرف مقداری زمان، احساس رضایت و حس خوب کار خیر، انرژی مضاعفی می شود برای روزهای دیگر زندگی.

زندگی بر مدار شما می‌ چرخد

خانم خانه، محور اتفاقات خوب آن خانه است. اگر کسل باشد یا شاد و پر از شور زندگی، هر دو تاثیر خود را روی خانواده خواهد گذاشت. اتفاقات کوچک و بزرگ زندگی را می‌توان با کارهای ساده برای عزیزان‌مان شیرین و خاطره انگیز کنیم. حالا که زندگی بر مدار شما می‌چرخد، زندگی بخش بتابید.

 

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع : مهرخانه

 

مطالب مرتبط :

سرامیک‌ها ی خانه تان را به ما بسپارید

پاک کردن لکه‌های مختلف از روی مبل

انگشت نگاری‌های آشپزخانه‌ای

نکته‌های مخصوص کد بانو

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین