سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ان معتبر ترین جایزه تئاتر معرفی شدند نمایش موزیكال «اسپری مو» با دریافت 81 جایزه در صدر فهرست برندگان جایزه معتبر تونی قرار گرفت. به گزارش آسوشیتدپرس در مراسم اهدای معتبرترین جایزه ، در حوزه ی تئاتر آمریكا " اسپری مو &q...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی و هنری 22 خرداد ماه 1382

برندگان معتبر ترین جایزه تئاتر معرفی شدند

نمایش موزیكال «اسپری مو» با دریافت 81 جایزه در صدر فهرست برندگان جایزه معتبر تونی قرار گرفت.

به گزارش آسوشیتدپرس در مراسم اهدای معتبرترین جایزه ، در حوزه ی تئاتر آمریكا " اسپری مو " موفق به دریافت 8 جایزه تونی از جمله جایزه ی  بهترین نمایش موزیكال سال شد در حالی كه نمایش درام «مرا بیرون ببر» بهترین اثر نمایشی سال شناخته شد.

ماریسا جانت وی نوكور و هاروی فیراشتین هر یك به ترتیب موفق به گرفتن جایزه تونی برای بهترین هنرپیشه زن موزیكال و بهترین هنرپیشه مرد موزیكال  به خاطر  بازی در اسپری مو شدند و «اسكات ویت من» و «مارك شی من» نیز هر دو به طور مشترك جایزه تونی برای بهترین موسیقی اورژینال را برای همین نمایش موزیكال دریافت كردند. همچنین «جك اوبرین» كارگردان موزیكال اسپری مو نیز در شاخه بهترین كارگردانی اثر موزیكال موفق به دریافت جایزه تونی شد، در مقابل جومانتلو، دیگر كارگردان معروف برادوی برای نمایش «مرا بیرون ببر» جایزه تونی بهترین كارگردانی یك اثر نمایشی را دریافت كرد.

به پایه این گزارش ، جایزه تونی برای بهترین اجرای جدید موزیكال و اثر نمایشی "9" رسید و نمایش «سفر بلند بروز به سوی شب» نیز جایزه تونی برای بهترین اجرای جدید نمایشی را دریافت كرد. همچنین «برایان دنهی» و «وانسا  ردگریو» نیز هر یك به ترتیب موفق به دریافت جایزه ی تونی در شاخه ی بهترین بازیگر مرد و زن در یك نمایش برای اثر نمایشی «سفر بلند روز به سوی شب» شدند.

بنابراین گزارش از دیگر برندگان جایزه ی تونی، نمایش «La Boheme» به كارگردانی «باز لورمان» بود كه موفق به دریافت دو جایزه برای بهترین نور پردازی و طراحی صحنه شد و جایزه ی تونی برای بهترین طراحی لباس نیز به «ویلیام آیوی» برای لباس های بلند به سبك دهه 60 در موزیكال «اسپری مو» رسید. گفتنی است جایزه معتبر تونی هر ساله در 22 شاخه  مختلف به برگزیدگان نمایش در برادوی اهدا می شود. بیش از 700 تن از اعضای صنف های مختلف نمایشی در آمریكا و همچنین روزنامه نگاران در انتخاب برندگان اصلی این جایزه نقش دارند.

برادوی اخیرا ركود چند ماهه ی سختی را كه به دلیل وضعیت نابسامان اقتصاد آمریكا، اعتصاب موزیسین ها و جنگ عراق داشته ، به لطف افزایش بهای بلیت ورودی سالن های تئاتر از سر گذرانده است. در حال حاضر برای هر نمایش موزیكال از هر تماشاگر صد دلار دریافت می شود. امسال ، فروش فصلی ِ برادوی به 720 میلیون دلار رسیده كه در مقایسه با سال گذشته 12 درصد رشد داشته است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین