تبیان، دستیار زندگی
اولین جشنواره استانی دوخت انواع لباس اسلامی در آموزش و پرورش ورامین بر گزار میشود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین جشنواره استانی دوخت انواع لباس اسلامی در آموزش و پرورش ورامین بر گزار میشود

اولین جشنواره استانی دوخت انواع لباس اسلامی در آموزش و پرورش ورامین بر گزار میشود


اولین جشنواره استانی دوخت انواع لباس اسلامی در آموزش و پرورش ورامین بر گزار میشود.


مسئول فنی حرفه ای و كاردانش آموزش و پرورش ورامین گفت: اولین جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی در تاریخ هفتم اردیبهشت 92 برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ورامین صبح امروز مجتبی راندی مسئول فنی حرفه ای و كاردانش آموزش و پرورش ورامین طی مصاحبه ای اظهار داشت : از آنجایكه زن ایرانی لایق بهترین هاست و جه زیباست كه این بهترین ها را با خلا قیت و متناسب با ایده های اصیل ایرانی رقم زنیم بر صدد آن بر آمدیم كه اولین نمایشگاه استانی دوخت انواع لباس ایرانی« با شعار پوشش اسلا می هویت ایرانی» را با مشاركت هنرجویان رشته خیاطی هنرستانهای فنی و حرفه ای و كاردانش بر گزار نماییم .

شهروندان جامعه اسلامی نباید در پوشش ظاهری ، دنباله رو سبک و سیاق زندگی غربی ها باشند بلكه باید سكان دار ترویج فر هنگ ایرانی و اسلامی در كشور باشند .

وی افزود : در این جشنواره سعی شده است از انواع دوخت لباس های ایرانی از قبیل ما نتو های اداری ،و مجلسی و بیش از 30 نوع لباس های اسلامی ویژه بانوان استفاده شود ، همچنین معرفی انواع مدل های پوشش اسلامی و ایرانی بانوان که متناسب با فصول مختلف سال باشد یكی دیگر اهداف جشنواره است.

راندی اضافه كرد : شهروندان جامعه اسلامی نباید در پوشش ظاهری ، دنباله رو سبک و سیاق زندگی غربی ها باشند بلكه باید سكان دار ترویج فر هنگ ایرانی و اسلامی در كشور باشند .

كارشناس مسول فنی حرفه ای وكار دانش آموزش و پرورش ورامین تصریح كرد: هدف از بر گزاری این جشنواره تشویق و ترغیب هنر جویان هنرستانها به تولید لباس های اسلامی و فرهنگ سازی و احیای هویت اسلامی ایرانی، عنوان كرد . گفتنی است اولین نمایشگاه استانی دوخت انواع لباس ایرانی با پوشش اسلامی در تا یخ 7/2/92در مكان كانون فرهنگی و تربیتی هدایت ورامین ساعت 9 صبح بر گزار خواهد شد .


منبع: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران

بخش سفیران تبیان