تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش آموزان دختر و بانوان فرهنگی در آموزش و پرورش را 7 میلیون نفر برشمرد و گفت: تلاش می شود در آینده مسائلی با محوریت مدیریت خانواده و نظام جامع خانواده در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضور 7 میلیون دانش‌آموز دختر و زن فرهنگی در آموزش و پرورش

حضور 7 میلیون دانش‌آموز دختر و زن فرهنگی در آموزش و پرورش


مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش آموزان دختر و بانوان فرهنگی در آموزش و پرورش را 7 میلیون نفر برشمرد و گفت: تلاش می شود در آینده مسائلی با محوریت مدیریت خانواده و نظام جامع خانواده در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده شود.


رویا جهاندوست  در خصوص تعداد دانش آموزان دختر در مدارس کشور، یادآور شد: در حال حاضر حدود 6 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز دختر در مدارس سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین آموزش و پرورش از  حدود 470 الی 500 هزار معلم زن در بدنه خود بهره مند است و تلاش می شود در آینده مسائلی با محوریت مدیریت خانواده و نظام جامع خانواده در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده  شود و بانوان فرهنگی در آموزش این برنامه ها محور اصلی به شمار می روند.

همچنین آموزش و پرورش از حدود 470 الی 500 هزار معلم زن در بدنه خود بهره مند است و تلاش می شود در آینده مسائلی با محوریت مدیریت خانواده و نظام جامع خانواده در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده شود.

وی ادامه داد: در آستانه ولادت حضرت زهرا (س) باید تلاش کنیم تا سیره و سبک این بانوی بزرگوار را سرمشق و الگوی خویش در زندگی قرار دهیم و در همین راستا در مجموعه امور بانوان، مسئولیت‌ها و ماموریت‌ها مشخص است بنابراین برنامه‌های مختلفی را در حوزه زنان و دختران دانش آموز داریم که شاید بتوان بحث استحکام خانواده در نظام جمهوری اسلامی و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی را از مهمترین آنها دانست.

جهاندوست افزود: افزایش توانمندی ها و تخصص های زنان از جمله برنامه های مورد توجه سند تحول بنیادین است و برقراری عدالت آموزشی، پرورشی، سلامت و بهداشتی برای دختران دانش آموز و استفاده از فرصت‌ها برای بهره مندی دانش آموزان دختر در مناطق محروم از سیاست‌های اجرایی است همچنین زنان فرهنگی سرپرست خانوار یکی دیگر از دغدغه‌های ما هستند که برای حمایت از آنها و شناخت آسیب‌های اجتماعی که این گروه را تهدید می‌کند برنامه‌ ریزی خواهیم کرد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان