سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرکز Verisign با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار دامنه‌های اینترنتی که از ابتدا تاکنون در سراسر جهان به‌ثبت رسیده‌اند از مرز ۲۵۰ میلیون عدد هم گذشته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعداد دامنه‌های اینترنتی تا کنون؟!


مرکز Verisign با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار دامنه‌های اینترنتی که از ابتدا تاکنون در سراسر جهان به‌ثبت رسیده‌اند از مرز 250 میلیون عدد هم گذشته است.

اینترنت

این مرکز اعلام کرد که تنها در فصل چهارم سال 2012 میلادی 6 میلیون دامنه اینترنتی ثبت شدند تا با این رقم تعداد کل دامنه‌های اینترنتی ثبت شده در جهان به 252 میلیون عدد برسد.

پسوند اصلی و پایه‌ای اینترنتی یعنی.com همچنان بیشترین محبوبیت را دارد و بخش اصلی دامنه‌های ثبت شده مربوط به این پسوند می‌شود.

گفته می‌شود که تا پایان دسامبر 2012 کاربران در سراسر جهان 106.2 میلیون دامنه اینترنتی با این پسوند را ثبت کردند و در کنار آن 14.9 میلیون دامنه اینترنتی با پسوند .net به ثبت رسید.

کارشناسان این دو را محبوب‌ترین پسوندهای اینترنتی(TLD) می‌دانند و اعلام کردند.

طبق آمار موجود 21 درصد دامنه‌های با پسوند .com و .net تنها صفحه نخست سایت را در اختیار دارند و 15 درصد آنها هم هرگز فعال نشده‌اند و فقط در حد یک دامنه ثبت شده باقی مانده‌اند.

کارشناسان این دو را محبوب‌ترین پسوندهای اینترنتی(TLD) می‌دانند و اعلام کردند.

طبق آمار موجود 21 درصد دامنه‌های با پسوند .com و .net تنها صفحه نخست سایت را در اختیار دارند و 15 درصد آنها هم هرگز فعال نشده‌اند و فقط در حد یک دامنه ثبت شده باقی مانده‌اند

همچنین گفته می‌شود که دامنه‌های ثبت شده بر اساس پسوندهای مربوط به کشورها در فصل پایانی سال گذشته 5 درصد و در سال گذشته 21.6 درصد رشد داشته است و در حال 110.2 میلیون دامنه اینترنتی با پسوند اختصاصی کشورها ثبت شده‌اند.

گفته می‌شود که کشور چین بیشترین تاثیر را در افزایش تعداد دامنه‌های ثبت شده اینترنتی طی سال گذشته داشته است و هم‌اکنون از نظر تعداد دامنه‌های اینترنتی ثبت شده هفتمین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: مدیانیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین