سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حسن روحانی در ادامه دیدارهایش با علما و مراجع، با آیت​الله جوادی آملی، آیت​الله نوری همدانی و نماینده آیت​الله سیستانی دیدار و گفت و گو کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار روحانی با مراجع قم


حسن روحانی در ادامه دیدارهایش با علما و مراجع، با آیت الله جوادی آملی آیت الله نوری همدانی و نماینده آیت الله سیستانی دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش تبیان به نقل از خبر آنلاین، وی در دیدار با آیت”‹الله جوادی آملی در سخنانی اظهار داشت: امروز کشور، انقلاب و نظام در شرایط بسیار حساس و ویژه ای قرار گرفته که درسالیان گذشته بی سابقه بوده است. وی افزود: امروز در کشور مسائل مختلفی همچون افزایش و شکاف بین گروه ها و جناح ها به بهانه های مختلف مشکلات شدید اقتصادی را مشاهده می کنیم.

روحانی

به گفته او، متاسفانه ظرف چند ماه، دارایی و ثروت مردم به نصف تقلیل یافته، و از همه مهم تر بی ثباتی در بازار، ضربات سنگینی را به فعالان بخش اقتصادی وارد آورده است. در روابط خارجی کشور، طی این چند سال به گونه ای عمل شده که دشمنان ما فرصت های بیشتری برای توطئه علیه نظام انقلاب و مردم یافته اند و فشار بی سابقه ای به کشور وارد کرده اند.

روحانی تاکید کرد: اگر بخواهیم مسائل و مشکلاتی که در کشور ایجاد شده را حل کنیم باید یک بار دیگر با شور و احساس مسئولیت به وحدت ملی برسیم و مدیریت کارآمدی در کشور داشته باشیم.

 وی با تاکید بر این که در برابر دشمن خارجی باید قدرت ملی را افزایش دهیم گفت: با این قدرت می توانیم مخالفان را با قدرت و چانه زنی بیشتر پای میز مذاکره نشانده و مشکلات را حل نماییم. برای اولین بار در طول حیات انقلاب، شورای امنیت سازمان ملل توانسته با بهانه های واهی از طریق تحریم ها فشارهای شدیدی را علیه ما وضع کند. امیدوارم بتوانیم با حمایت و حضور مراجع بزرگ عظام با شور و نشاط و حضور حداکثری مردم در انتخابات کشور از این وضعیت نابسامان خارج شویم.

حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار نیز گفت: من مطالب و تحلیل شما را به عنوان بیانات جامع قبول دارم.

وی درادامه با بیان این که دین اسلام دین سیاسی است که برای همه زوایای زندگی بشر برنامه دارد، به خطر جدایی دین از صحنه سیاسی و اجتماعی در کشورهای غربی و تبعات منفی آن اشاره کرد و اظهار داشت: این که امروز می بینیم اروپاییان آرام هستند به دلیل این است که از جنگ و کشتار خسته شده اند.

وی ادامه داد: فاصله جنگ جهانی اول و دوم زیاد نبود وغربی ها به واسطه کشتار عظیمی که در این جنگ ها به وقوع پیوست به ظاهر آرام شده و به صادر کردن دمکراسی پرداختند و نتیجه دمکراسی صادر شده توسط آن ها را می توان درکشورهایی همچون پاکستان، افغانستان و میانمار مشاهده کرد. وضعیت موجود جهان به واسطه فاصله از دین است.

این مفسر بزرگ قرآن با اشاره به اینکه در نظام اسلامی مردم ستون نظام هستند بیان داشت: کارگزاران حکومتی باید بدانند اگر مردم حرف آن ها را گوش می دهند به واسطه دینی بودنشان می باشد و جدایی مسئولین از دین باعث گذر مردم از انها شده و دیگر ندای آنها را لبیک نخواهند گفت.

آیت الله نوری همدانی، همچنین وضع اقتصادی کشور را غیر قابل تحمل دانسته و گفت: مردم فشار زیادی را تحمل می کنند که بسیار از آنها مربوط به تحریم نیست بلکه مربوط به ضعف مدیریت در کشور است

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز بیش از 70 میلیون جمعیت دارد که یک صدم جمعیت جهان را تشکیل می دهد ولی کشور ایران دارای 10 درصد منابع جهان است و این منابع در عدم تامین نیاز مردم نشان از مدیریت ضعیف در امور اجرایی کشور است، تاکید کرد که این در حالی است که در کشور مدیران خلاق و مدبر کم نداریم.

وی در اهمیت انتخابات پیش رو بیان داشت: وظیفه ما حضور حداکثری در انتخابات است و وظیفه نامزدها هم این است که اگر فردی را تواناتر و اصلح تر از خود دیدند میدان را به او واگذار نمایند.

آیت الله جوادی آملی در خاتمه با بیان این که امروز دنیا بر روی انرژی هسته ای ما حساس شده است و باید در قبال آن تدبیری صحیح اندیشیده شود، گفت: چند سال پیش در کشور جشن خودکفایی گندم برگزار نمودند ولی امروز می بینیم دولت اقدام به واردات گندم می کند؛ مسئولان باید مسئولیت کارها و تصمیماتی که می گیرند را برعهده گرفته و اشتباهات خود را جبران نمایند.

روحانی

روحانی همچنین با آیت الله نوری همدانی نیز دیدار کرد. او در این دیدار، در سخنانی اظهار داشت: شرایط انتخابات این دوره ریاست جمهوری با دوره های پیشین کاملا متفاوت است شرایط بین المللی، اوضاع منطقه و مشکلات اقتصادی و اجتماعی، شرایط ویژه و سختی را پیش روی ما قرار داده و راه حل آن انتخابات رقابتی پرشور، حداکثری و انتخاب فردی است که از رجل مذهبی و سیاسی و دارای سابقه قوی در مدیریت باشد و نقش مراجع در تبیین این مسیر نقشی بسیار حساس و تاریخی است.

حضرت آیت الله نوری همدانی نیز با اشاره به سوابق انقلابی و مدیریتی دکتر روحانی گفت: شما را به عنوان کسی که دارای سوابق مدیریت در پستهای حساس موفق بودید قبول دارم و با شما سوابق رفاقتی طولانی دارم.

آیت الله نوری همدانی، همچنین وضع اقتصادی کشور را غیر قابل تحمل دانسته و گفت: مردم فشار زیادی را تحمل می کنند که بسیار از آنها مربوط به تحریم نیست بلکه مربوط به ضعف مدیریت در کشور است.

وی با انتقاد از کثرت نامزدهای ریاست جمهوری تصریح کرد: ما وظیفه داریم مردم را برای خلق حماسه بزرگ آماده کنیم و با کاهش کاندیداها و تمرکز آرا انتخاباتی محکم داشته باشیم.

بخش سیاست تبیان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین