سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا در حالی از روز یکشنبه در تهران آغاز می‌شود که به نظر می‌رسد کاله به عنوان نماینده ایران برای کسب بهترین عنوان و بازگرداندن جام قهرمانی این رقابت‌ها به والیبال ایران شرایط خوبی داشته باشد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از یکشنبه و در تهران

آغاز بیست و چهارمین جام قهرمانی والیبال آسیا


بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا در حالی از روز یکشنبه در تهران آغاز می‌شود که به نظر می‌رسد کاله به عنوان نماینده ایران برای کسب بهترین عنوان و بازگرداندن جام قهرمانی این رقابت‌ها به والیبال ایران شرایط خوبی داشته باشد.

والیبال

این برای دومین بار متوالی است که کاله به عنوان قهرمان لیگ برتر و نماینده والیبال ایران در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کند.  پس از اینکه صنام و سایپا و سال‌های متوالی پیکان نماینده ایران در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا بودند، کاله سال گذشته با اولین قهرمانی در لیگ ایران نماینده کشورمان در این رقابت‌ها شد.

کاله در نخستین حضور در رقابت‌های والیبال باشگاه‌های آسیا و در مرحله مقدماتی نمایندگان ازبکستان، قطر و میانمار را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی هم با غلبه بر تورا آروس ژاپن به نیمه نهایی رسید اما در این مرحله مقابل العربی قطر که در مرحله مقدماتی موفق به شکستش شده بود، متحمل باخت شد و از حضور در مرحله نیمه نهایی بازماند. کاله در مرحله رده بندی آلماتی قزاقستان را از پیش رو برداشت و به عنوان سوم دست یافت.

عنوان سومی سال گذشته کاله در مسابقات باشگاه‎های آسیا به استیلای ایرانی‎ها بر معتبرترین تورنمنت باشگاهی والیبال قاره کهن پایان داد چرا که پیش از آن پیکان طی 6 دوره متوالی قهرمان این رقابت‌ها شده بود این در حالی است که با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد کاله این بار کار سختی برای قهرمانی نداشته باشد چون از بی تجربگی، نداشتن بازیکنان ملی‌پوش و ترکیب کامل خبری نیست.

ترکیب کاله در لیگ برتر به حدی کامل و قوی بود که توانست در حضور تیم‌های قدر دیگر جام قهرمانی را از آن خود کند. حالا این تیم با بهترین‌های همان ترکیب یعنی عادل غلامی، سید محمد موسوی عراقی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، رضا قرا، زلادو پتکوویچ، صابر نریمان نژاد و عبدالرضا علیزاده که فقط شهرام محمودی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد آماده مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا شده است علاوه بر این سرمربی کاله مهدی بازارگرد، علی سجادی و جواد محمدی نژاد را هم به عنوان یار کمکی به ترکیب خود اضافه کرده تا خلا های نامحسوس تیمش را پر کند خیال آسوده تری بابت استفاده از مهره‌ها و جابه‌جایی آنها داشته باشد.

این ترکیب کامل طی هفته گذشته دیدارهای به جایی برابر تیم ملی و تیم زیر 23 سال برگزار کرد تا از حیث دیدار تدارکاتی هم کمبودی نداشته باشد. با همه این اوصاف و در نظر گرفتن اینکه مسابقات باشگاه‌های آسیا در تقویم همه قدرت‌های والیبال آسیا نیست تجربه خوبی که والیبال ایران از میزبانی در باشگاه‌های آسیا دارد، به نظر می‌رسد امیدواری نسبت به قهرمانی درصد بالایی داشته باشد.

عطایی ادامه داد: تیم ملی و تیم زیر 23 سال در شرایط بازی قرار نداشتند با این حال حاضر به برگزاری دیدار تدارکاتی با ما شدند. انجام این بازی‌ها کمک کرد تا تیم کاله بیشتردر فضای مسابقه قرار بگیرد. با دیدارهایی که برابر تیم ملی و تیم زیر 23 سال برگزار کردیم، نسبت به دستیابی به اهداف‌مان برای قهرمانی در آسیا مصمم‌تر شدیم

مسابقات والیبال باشگاهی آسیا از سال 1989 تحت عنوان جام "صلح" آغاز شد و پس از برگزاری 10 دوره از سال 1999 تحت عنوان مسابقات "قهرمانی باشگاه های آسیا" پیگیری شد. با این حساب این بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال باشگاهی آسیاست که در ایران برگزار خواهد شد. البته والیبال ایران پیش از این و در ادوار مختلف مسابقات جام صلح (1995 و 1996) و باشگاه‌های آسیا (2002 و 2003) چهار بار میزبان بوده است.

اولین مدال والیبال ایران در سطح باشگاهی آسیا همزمان با اولین میزبانی در جام صلح به دست آمد و نمایندگان باشگاهی ایران زمانی برای اولین بار صاحب مدال طلا در سطح باشگاهی آسیا شدند که کشورمان میزبان بود. زمانیکه ایران برای نخستین بار میزبانی رقابت‌های باشگاه‌های آسیا  را بر عهده گرفت و پیکان توانست قهرمان شود. صنام هم دیگر نماینده ایران بود که یک سال بعد از آن و در دومین میزبانی ایران صاحب جام قهرمانی شود و حالا شرایط مهیاست برای اینکه "کاله ایران" سومین میزبانی کشورمان در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را با قهرمانی به پایان برساند.

در هر صورت بیست و پنجمین دوره مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا از روز یکشنبه(فردا) با حضور سیزده تیم در تهران آغاز می‌شود. البته قرار بود این رقابت‌ها برای نخستین بار با شرکت چهارده تیم برگزار شود اما انصراف نماینده کویت که در گروه اول با کاله همگروه شده بود، کاهش تعداد تیم‌های شرکت کننده را به دنبال داشت.

سیزده تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال باشگاه‌ ‍ های آسیا در چهار گروه دیدارهای خود در مرحله مقدماتی را آغاز می‌کنند. کاله ایران در گروه نخست این رقابت‌ها با نمایندگان امارات و چین تایپه همگروه است. کاله در روز اول و دوم مسابقات به ترتیب به مصاف چین‌تایپه و امارات می‌رود و در روز سوم مرحله مقدماتی به دلیل انصراف کویت با استراحت مواجه خواهد بود. گروه‌بندی و برنامه دیدارهای مرحله مقدماتی مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا به شرح زیر است:

والیبال

گروه اول: ایران، امارات، چین تایپه

گروه دوم: عراق، قطر و ازبکستان

گروه سوم: لبنان، هند و چین

گروه چهارم: عمان، قزاقستان، مالدیو و ژاپن

یکشنبه اول اردیبهشت

* چین تایپه - ایران

* ازبکستان - عراق

* لبنان - هند

* عمان - قزاقستان

* مالدیو - ژاپن

دوشنبه دوم اردیبهشت

* امارات - ایران

* کویت - چین تایپه

* قطر - ازبکستان

* چین - لبنان

* قزاقستان - ژاپن

* عمان - مالدیو

سه شنبه سوم اردیبهشت

* چین تایپه - امارات

* عراق - قطر

* هند - چین

* مالدیو - قزاقستان

* ژاپن - عمان

جلسه فنی عمومی (جنرال تکنیکال میتینگ) رقابت‌های والیبال باشگاه‌های آسیا با حضور اعضای کمیته کنترل، کمیته اجرایی، سرمربی، سرپرست و پزشک تیم‎های حاضر در هتل بزرگ تهران برگزار ‌شد. ضمن اینکه سیزده داور این مسابقات را قضاوت خواهند کرد. هند، عراق، ژاپن، کویت، مالدیو، امارات، چین تایپه، قزاقستان، قطر، عمان و اردن هم هر کدام با یک داور در این مسابقات شرکت می‌کنند. مسعود قاری و محسن ترابی دو داور ایرانی هستند که در کنار داوران آسیایی به قضاوت می پردازند.

بهروز عطایی (سرمربی کاله):

هدف ما فقط قهرمانی است

سرمربی تیم والیبال کاله با تاکید بر اینکه برگزاری دیدارهای تدارکاتی مقابل تیم ملی و تیم زیر 23 سال تاثیر خوبی در شرایط کلی تیمش داشت، گفت: با برگزاری این دیدارها و عملکردی که بازیکنانم داشتند، نسبت به دستیابی به هدف‌مان برای قهرمانی در آسیا مصمم‌تر شدیم.

والیبال

بهروز عطایی ، با اشاره به اینکه تمرینات تیم کاله طی هفته گذشته بر اساس کار گروهی دنبال شد، اظهار داشت: از هفتم فروردین‌ماه تمرینات‌مان را آغاز کردیم اما از آنجا که ترکیب کامل بازیکنان را در اختیار نداشتیم، بیشتر به کارهای بدنی پرداختیم. البته از هفته گذشته که بازیکنان ملی‌پوش‌مان را هم در اختیار گرفتیم، روی کار گروهی تمرکز کردیم.

وی به دیدارهای تدارکاتی که کاله برابر تیم ملی و تیم زیر 23 سال برگزار کرد اشاره کرد و یادآور شد: کار گروهی فاکتور مهمی در عملکرد هر تیم است. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی روی این فاکتور کار نکردیم، فکر می‌کردم بازیکنانم دیدارهای تدارکاتی را با درصد خطا و اشتباه بالا برگزار کنند اما عملکرد آنها کاملا بر خلاف تصور من بود و با کمترین اشتباه بازی کردند.

سرمربی تیم والیبال کاله با ابراز رضایت از برگزاری این دیدارهای تدارکاتی در فاصله یک هفته مانده به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا تاکید کرد: فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو و کادرفنی تیم زیر 23 سال همکاری قابل ملاحظه‌ای با ما داشتند در حالی که سال گذشته شاهد چنین همکاری‌هایی نبودیم. البته دلیل عمده آن هم این بود که ملی پوشان در ایران نبودند.

عطایی ادامه داد: تیم ملی و تیم زیر 23 سال در شرایط بازی قرار نداشتند با این حال حاضر به برگزاری دیدار تدارکاتی با ما شدند. انجام این بازی‌ها کمک کرد تا تیم کاله بیشتردر فضای مسابقه قرار بگیرد. با دیدارهایی که برابر تیم ملی و تیم زیر 23 سال برگزار کردیم، نسبت به دستیابی به اهداف‌مان برای قهرمانی در آسیا مصمم‌تر شدیم.

این برای دومین بار متوالی است که کاله به عنوان قهرمان لیگ برتر و نماینده والیبال ایران در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کند.  پس از اینکه صنام و سایپا و سال‌های متوالی پیکان نماینده ایران در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا بودند، کاله سال گذشته با اولین قهرمانی در لیگ ایران نماینده کشورمان در این رقابت‌ها شد

وی با تاکید بر اینکه قهرمانی هدف کاله در مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیاست، گفت: اصلا به دومی فکر نمی‌کنیم. قهرمانی هدف ماست و برای این هدف ارزش زیادی قائل هستیم به خصوص اینکه برای دستیابی به آن تلاش زیادی شده است و از حمایت‌های کاملی هم از طرف مدیریت باشگاه برخوردار بوده‌ایم.

سرمربی تیم والیبال کاله اظهارداشت: به توانایی‌های بازیکنانم واقف هستم. در جریان مسابقات باشگاه‌های آسیا برابر تمام حریفان با استراتژی خاصی کار می‌کنیم تا بتوانیم نیروی خود را به آنها تحمیل کنیم. من احساس خوبی به توانایی‌های تیمم دارم و اطمینان دارم بازیکنان به اندازه تلاشی که برای تمرینات دارند، برای قهرمانی هم تلاش خواهند کرد.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین