سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برخی حیوانات هستند که خیلی ریز و کوچك هستند. این حیوانات، گاهی به علت مشکلات ژنتیکی و گاهی هم به دلایل مختلف این‏گونه می‌شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كوچولوهای حیات وحش+عكس


برخی حیوانات هستند که خیلی ریز و کوچك هستند. این حیوانات، گاهی به علت مشکلات ژنتیکی و گاهی هم به دلایل مختلف این‏گونه می‌شوند.


میلیون‌ها سال از عمر زمین می‌گذرد و حیوانات و انسان‏های بسیاری بر روی این کره خاکی قدم گذاشته‌اند که هر کدام شرایط خاص خودشان را داشته‌اند. در میان آن‌ها، برخی حیوانات بوده‌اند که خیلی ریز و کوچك هستند. این حیوانات، گاهی به علت مشکلات ژنتیکی و گاهی هم به دلایل مختلف این‏گونه می‌شوند. در این مطلب به سراغ حیواناتی رفته‌ایم که بسیار عجیب و کوچک هستند.

Paedophryne Amauensis

paedophryne amauensis

این موجود در سال 2010 و در منطقه گینه نو کشف شد. اندازه آن تنها 7.7 میلی‏متر است و از خانواده قورباغه‌ها به شمار می‌آید. این قورباغه‌ها را به سختی می‌توان پیدا کرد، چرا که اندازه‏ای بسیار کوچک دارند و حتی صدای آن‌ها نیز برای انسان‌ها تقریبا غیر قابل شنیدن است. این قورباغه، کوچک‌ترین قورباغه در دنیا است.

Hippocampus Denise

hippocampus denise

در نگاه اول شاید یک اسب دریایی باشد، ولی این موجود از خانواده کرگدن‌ها به شمار می‌آید! در عمق 13 تا 90 متری غرب اقیانوس آرام کشف شده‌اند و اندازه بالغ آن‌ها، نهایتاً 16 میلی‏متر است. جدای از کوچک بودن، آن‌ها بسیار سخت هم دیده می‌شوند، چرا که به‌راحتی در میان مرجان‌ها پنهان شده و از همین رو دانشمندان، تعداد اصلی آن‏ها را نمی‌دانند.

Brookesia Micra

brookesia micra

سال گذشته در ماداگاسکار یک مارمولک بسیار جالب پیدا شد که بیشتر زمان زندگی خود را در زیر برگ درختان می‌گذراند و به‌راحتی نیز می‌تواند در هر نقطه‌ای از جنگل پنهان شود. این مارمولک‌ها چهار گونه‏ی متفاوت دارند و اندازه بالغ آن‌ها حداکثر 29 میلی‌متر گزارش شده است.

Leptotyphlops Carlae

leptotyphlops carlae

با کوچک‌ترین مار دنیا آشنا شوید! شاید برای شما هم جالب باشد که این موجود با اینکه از برخی کرم‌ها هم کوچک‌تر است، اما در میان مارها به حساب می‌آید! این موجود کوچک، به ‌اندازه یک رشته ماکارونی قطر دارد و طول آن در بیشترین حالت، به 10 سانتی‌متر می‌رسد. محل زندگی آن نیز در جزیره‌ای به نام باربادوس در اقیانوس اطلس است.

Octopus Wolfi

octopus wolfi

کوچکترین اختاپوس دنیا به طور دقیق در سال 1913 برای اولین بار دیده و ثبت شد. این اختاپوس، وزنی کمتر از یک گرم دارد و اندازه آن در بیشترین حالت به 1.5 سانتی‌متر می‌رسد و این بدین معنی است که به‌راحتی می‌تواند به انگشتان دست بچسبد. محل زندگی آن در اعماق اقیانوس آرام است و زندگی بی‌دردسری را تجربه می‌کند.

Pygmy Marmoset

pygmy marmoset

این موجود در جنگل‏های آمریکای جنوبی و درحالی‌که از درختان آویزان بود، برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچک‌ترین میمون دنیا نام گرفت. این حیوان در بزرگترین حالت، به 16 سانتی‌متر می‌رسد و به‌راحتی در یک دست جا می‌شود. آن‌ها همیشه به‌صورت گروهی حرکت می‌کنند و دسته آن‌ها معمولاً از 9 میمون تشکیل شده است.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: jtayebe

برگرفته از انجمن: دانش و فن آوری

 

مطالب مرتبط:

پرندگان خشمگین!

ماجرای روباهی که از شرم سکته کرد!

آفتاب‌پرست 16 میلی‌متری + تصاویر

10 جانور که بیشتر از همه آدم می‌کشند

زندگی مورچه‌ها

آلبوم تصاویر: دنیای حلزون‌ها

حیوانات خنده‌رو!

تصاویری زیبا از دنیای پرندگان

باشگاه کاربران در شبکه اجتماعی

باشگاه کاربران در سامانه تبلاگ

باشگاه کاربران در ثبت مطالب

باشگاه کاربران در انجمن

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین