وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از طراحی مدل جدید نظام ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درخواست کنکوری ها از وزارت علوم


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از طراحی مدل جدید نظام ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد . 

نوید ادهم

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از طراحی و بازتولید مدل جدید نظام ارزشیابی تحصیلی از اول دبستان تا پایان دوره دبیرستان براساس سند درس ملی خبر داد و گفت: هم اکنون این طرح در دست بررسی کارشناسان شورای عالی آموزش و پرورش است.

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش وپرورش» ایسنا، براساس این طرح جدید، ارزشیابی دانش آموزان تمام پایه‌های تحصیلی مبتنی بر سند تحول و درس ملی بازتولید و نحوه ارزشیابی در سه ساله اول و دوم ابتدایی و متوسطه کاملا مشخص و تدوین شده است.

وی افزود: براساس این مدل جدید، امتحانات نهایی و هماهنگ در دروس مختلف و در پایه‌ها و مقاطع تحصیلی تعیین و سازو کارهای آن در دست بررسی کارشناسی و مطالعه است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: هماهنگی امتحانات با برنامه‌ درس ملی از مهمترین بخشهای این طرح است ضمن آنکه کنکور و اصلاح قانون پذیرش دانشجو نیز بررسی این طرح را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

با توجه به اینکه کنکور برای فرآیند تعلیم و تربیت آسیب‌زا بوده و مانع اجرای تحول بنیادین آموزش و پرورش است، از وزارت علوم و سازمان سنجش درخواست کردم تا تدابیر لازم را برای کاهش حداقلی این آسیب‌ها اتخاذ کنند، چرا که کنکورهدایت تحصیلی دانش آموزان را در نظام آموزشی اعم از آموزش و پروش و آموزش عالی تحت تاثیرات منفی قرار می‌دهد

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کنکور برای فرآیند تعلیم و تربیت آسیب‌زا بوده و مانع اجرای تحول بنیادین آموزش و پرورش است، از وزارت علوم و سازمان سنجش درخواست کردم تا تدابیر لازم را برای کاهش حداقلی این آسیب‌ها اتخاذ کنند، چرا که کنکورهدایت تحصیلی دانش آموزان را در نظام آموزشی اعم از آموزش و پروش و آموزش عالی تحت تاثیرات منفی قرار می‌دهد.

نویدادهم ابراز امیدواری کرد، طرح جدید نظام ارزشیابی تحصیلی امسال نهایی شده و برای اجرا ابلاغ شود.

بخش اجتماعی تبیان


منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین