سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تدارک برگزاری همایش بزرگی در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی از سوی دولت، مورد انتقاد یکی از مراجع تقلید واقع شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به همایش انتخاباتی دولت


تدارک برگزاری همایش بزرگی در استادیوم 100 هزار نفری آزادی از سوی دولت، مورد انتقاد یکی از مراجع تقلید واقع شد.

چندی پیش محمد شریف ملک‌زاده، رئیس سازمان میراث فرهنگی از برگزاری جشن تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای کشور با حضور مقام‌های عالی کشور در استادیوم 100 هزار نفری آزادی در 28 فروردین‌ماه خبر داد. پس از آنکه سخنرانی رئیس جمهور در این مراسم نیز اعلام شد، برخی نمایندگان مجلس این همایش را «حرکت انتخاباتی دولت در آستانه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری» خواندند.

احمدی نژاد و مکارم شیرازی

آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز صبح امروز در مراسم سوگواری حضرت فاطمه (س) در مدرسه امیرالمومنین (ع) با اشاره به اخبار منتشره در جراید مبنی بر اینکه دولت قصد برگزاری مراسم تقدیر از دستندرکاران سفرهای نوروزی را دارد، گفت: این عنوان خنده داری است که برا یاین همایش برگزیده اند. وی از برگزار کنندگان خواستند تا به مردم دروغ نگویند و اگر می خواهند کار انتخاباتی بکنند، صراحتا آن را به مردم بگویند.

گفتنی است پیش از این نیز محمدرضا محسنی‌ثانی رئیس کمیته امنیت ملی مجلس با اشاره به شائبه سوء استفاده از امکانات دولتی و عمومی و بیت‌المال برای انتخابات و خلاف قانون بودن آن، گفته بود که اگر این همایش برگزار شود، مجلس هم از بعد سیاسی و هم از بعد هزینه‌ای این اقدام را بررسی خواهد کرد. محمد آصفری عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم از رنگ و بوی انتخاباتی این همایش سخن گفته و با تاکید بر غیرقانونی بودن آن به باشگاه خبرنگاران گفته بود: مجلس مخالف برگزاری این دست همایش‌هاست، ولی چنانچه این همایش برگزار شود، تحقیق و تفحصی از منابع هزینه‌ای، هدف برگزاری همایش و خروجی همایش برای کشور انجام خواهد شد.

برگزاری همایش هایی همچون «جشن بزرگ هنرمندان» و «درخت دوستی» با حضور اسفندیار رحیم مشایی در اسفند ماه سال گذشته را نیز برخی به همایش”‹های انتخاباتی از سوی دولت به منظور معرفی نامزد مورد حمایت خود، دانسته و به آن انتقاداتی ار مطرح کرده بودند.

برنامه‌های برگزار شده در این جشن موسیقی محلی و آئین خطبه‌خوانی امام رضا (ع) است و ادعاهای مربوط به حضور خواننده لس آنجلسی که هم اکنون در ایران حضور دارد، کذب است؛ همچنین در این جشن رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت نیز حضور دارند

جزئیاتی از جشن استادیوم آزادی/ خواننده لس‌آنجلسی نمی‌آید!

بعد از اعلام این خبر یک مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آخرین جزئیات جشن این سازمان در استادیوم آزادی را ارائه کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از حضور گروه‌های موسیقی آیینی و سنتی اقوام ایرانی در این مراسم خبر داد و گفت: گروه‌های موسیقی آیینی و سنتی اقوام ایرانی از استان‌های مختلف کشور در این مراسم به ارائه اصیل‌ترین جلوه‌های موسیقی ایران زمین خواهند پرداخت.

به گفته ملک‌زاده ارائه گزارش عملکرد ستاد تسهیلات سفرهای کشور در ایام نوروز و تجلیل از زحمات شبانه‌روزی خادمان سفر در این ایام، از دیگر بخش‌های این مراسم خواهد بود.

اما تعدادی از نمایندگان مجلس در‌ خصوص سیاسی شدن جشن مذکور هشدار داده و خواستار لغو آن شدند.

پیگیری‌های تسنیم از سالومه پوریامین مدیرکل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره آخرین جزئیات برپایی این جشن در استادیوم آزادی این پاسخ‌ها را به همراه داشت: جشن مذکور که قرار بود 28 فروردین برگزار شود به 29 فروردین موکول شده و صرفا با هدف تجلیل از زحمات اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برگزار می‌شود چرا که امسال در بحث مسافرت‌های روزی و اقامت‌های شبانه رکورد‌شکنی داشتیم.

این عنوان خنده داری است که برا یاین همایش برگزیده”‹اند. وی از برگزار کنندگان خواستند تا به مردم دروغ نگویند و اگر می خواهند کار انتخاباتی بکنند، صراحتا آن را به مردم بگویند

وی افزود: برنامه‌های برگزار شده در این جشن موسیقی محلی و آئین خطبه‌خوانی امام رضا (ع) است و ادعاهای مربوط به حضور خواننده لس آنجلسی که هم اکنون در ایران حضور دارد، کذب است؛ همچنین در این جشن رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت نیز حضور دارند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به این پرسش که هم‌اکنون برخی از نمایندگان اظهاراتی را در رابطه با سیاسی شدن این جشن اعلام می‌کنند، اظهار داشت: رئیس سازمان میراث فرهنگی بارها اعلام کرده است که ما در مسائل سیاسی وارد نمی‌شویم بنابراین بعید است که این جشن سیاسی باشد.

به گفته این مقام مسئول، تاکنون سخنران اصلی این برنامه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور خواهد بود و بعد از ایشان سایر مسئولان ارشد طرح نوروزی به ارائه آمار می‌پردازند.در این مراسم اعضای هیئت دولت هم حضور خواهند داشت اما اینکه دقیقا چه کسانی به جشن می‌آیند را نمی‌دانم.

وی همچنین با اظهار بی‌اطلاعی، ارائه اخبار بیشتر درباره نحوه دعوت و ملاک دعوت از میهمانان این برنامه، محل اسکان میهمانان این جشن، حضور احتمالی میهمانان خارجی، دیگر سخنرانان، را به آینده موکول کرد

فرآوری : عطالله باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع: خبرآنلاین/ جهان نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین