وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کند این امکان تازه کاربران را قادر می سازد نسخه پی دی اف رمان های کلاسیک را از اینترنت پیاده کنند جستجوگر کتاب شرکت گوگل امکان چاپ داستان های کلاسیکی چون دوزخ دانته یا حکایات ایزوپ و همچنین کتاب هایی که انتشارشان مشمول رعا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوگل کتاب داستان مجانی عرضه می کند


این امکان تازه کاربران را قادر می سازد نسخه پی دی اف رمان های کلاسیک را از اینترنت پیاده کنند جستجوگر کتاب شرکت گوگل امکان چاپ داستان های کلاسیکی چون دوزخ دانته یا حکایات ایزوپ و همچنین کتاب هایی که انتشارشان مشمول رعایت حق مولف (کپی رایت) نمی شود را به کاربران می دهد.

خدمات جستجوگر کتاب گوگل تاکنون تنها امکان مشاهده چنین کتاب هایی را به کاربران می داد. این طرح بخشی از پروژه ای بزرگتر برای ارائه آن لاین کتاب ها بر روی اینترنت و امکان جستجوی آنهاست. این غول دنیای اینترنت تاکنون هزاران جلد کتاب را عکسبرداری (اسکن) کرده و تعدادی از آنها را بر روی اینترنت قرار داده است.

طرح گوگل برای ایجاد کتابخانه ای الکترونیکی از همه کتاب های جهان، مخالفت ناشران و مولفان کتاب را برانگیخته بود. گوگل در حال حاضر با کتابخانه دانشگاه های استانفورد، میشیگان، هاروارد، آکسفورد و کتابخانه عمومی نیویورک برای پروژه دیجیتالی کردن کتاب ها به توافق رسیده است.


مشاهده: G.BOOK !

طرح دیجیتالی کردن کتابخانه های مهم دو سال قبل علنی شد اما به موانعی حقوقی برخورد کرد که عملیات عکسبرداری (اسکن) بسیاری از کتب را موقتا متوقف ساخت. گوگل در این طرح بزرگ، از تعداد زیادی داوطلب استفاده می کند.

فروشگاه آن لاین آمازون نیز دسترسی محدود کاربرانش را به محتوای کتاب هایی که می فروشد فراهم کرده است.

جستجوگر کتاب گوگل امکان دسترسی به کتاب های مورد شمول حق مولف را نمی دهد و تنها فهرست و بخش های محدودی از آنها را در اختیار جستجوگران می گذارد. این خبر درحالی منتشر شده که در ماه گذشته گوگل مجموعه ای از نرم افزارهای رایانه ای را به طور مجانی در اختیار شرکت های مختلف قرار داد.

گوگل می گوید در پاسخ به تقاضای بازار برای بسته های نرم افزار به جای خدمات فردی، برنامه های رایانه ای مجانی را در اختیار شرکت ها گذاشته است. به این ترتیب گوگل، که محور فعالیتش تاکنون خدمات جستجو و پخش آگهی بوده، وارد میدان رقابت شرکت های بزرگ تولیدکننده نرم افزار رایانه ای مانند مایکروسافت شده است.

منبع : WINBETA.NET


مطالب مرتبط :

 1- گوگل رسما صرف شد. 

 2-سایت گوگل در برزیل بلوكه می شود 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین