تبیان، دستیار زندگی
با انجام این تست می‌توانید به برونگرا یا درونگرا بودن خود و خواستگارتان پی ببرید. شما خودتان جزو كدام گروه هستید؟ از آن برونگراهای دوآتیشه كه اصلا و ابدا با تنهایی كنار نمی‌آیند یا از آن درونگراهایی كه فقط در گوشه عزلت خودشان خوش هستند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با این تست همسر بهتری انتخاب می کنید


با انجام این تست می‌توانید به برونگرا یا درونگرا بودن خود و خواستگارتان پی ببرید. شما خودتان جزو كدام گروه هستید؟ از آن برونگراهای دوآتیشه كه اصلا و ابدا با تنهایی كنار نمی‌آیند یا از آن درونگراهایی كه فقط در گوشه عزلت خودشان خوش هستند؟ یا شاید هم میانه‌رو باشید. اما به‌طور معمول اكثر انسان‌ها به سمت یكی از این 2 قطب تمایل بیشتری دارند.


با انجام این تست می‌توانید به برونگرا یا درونگرا بودن خود و خواستگارتان پی ببرید. شما خودتان جزو كدام گروه هستید؟

آدم‌های درونگرا و برونگرا

فرق آدم‌های اهل درونگرایی و برونگرایی

تا به‌حال فكر كرده‌اید كه ابعاد شخصیت تاثیر مستقیمی روی انتخاب رشته تحصیلی، شغل، محل زندگی و كلا سبك زندگی شما می‌گذارد؟ اگر دقت نكرده‌اید با دقت خط‌های بعد را بخوانید. درونگراها از احساسات و هیجان‌هایشان فقط برای دوست‌های معدود خیلی صمیمی حرف‌ می‌زنند ولی برونگراها كاملا در دنیای بیرون سیر می‌كنند؛ آنها دوست دارند كه سرخوش، اجتماعی،‌ رقابت‌جو، سریع و واقع‌گرا باشند. افراد درونگرا بیشتر اوقات خود را به مطالعه و تنهایی سپری كرده و كمتر مایل به معاشرت با دیگران هستند و در مقابل، افراد برونگرا بیشتر دارای دیدگاه عینی و خارجی هستند و فعالیت عملی بیشتری دارند ولی میزان تسلط آنها بر نفس خودشان نسبت به افراد درونگرا كمتر است. این افراد مایلند كه بر محیط اطراف خود تاثیر و به رقابت با دیگران بپردازند و در مجامع عمومی بیشتر ظاهر می‌شوند.

اگر درونگرایی و برونگرایی در حد افراط در افراد ظاهر شود، ما را در برابر 2 شخصیت نابهنجار قرار می‌‌دهد البته تعداد این افراد بسیار كم است و اكثریت مردم میان این دو قطب جای دارند. برونگرایان به سوی جهان عینی متمایل بوده و درونگرایان به سوی جهان ذهنی و غیرعینی. شما با آگاهی یافتن از خصوصیات شخصی هر دو گروه می‌توانید رابطه بهتری با آنها برقرار كنید.

جمع گریزهای احساساتی

1. علاقه‌مند به احساسات و افكار خودشان هستند و نیاز به داشتن قلمرو شخصی دارند. كم‌حرف، ساكت و متفكرند.

2. دوستان زیادی ندارند و در ارتباط برقرار كردن با افراد جدید مشكل دارند. علاقه‌مند به سكوت و تمركز بوده و از دید و بازدیدهای غیرمنتظره و ناگهانی بیزار هستند.

3. كارایی این افراد در تنهایی بیشتر است. بزرگ‌ترین وحشت آنها این است كه در یك جمع شلوغ قرار گیرند. ترس از آنكه فردیت خود را از دست بدهند، دارند و از فعالیت‌های انفرادی انرژی می‌گیرند.

4. در بین انبوه مردم بودن آنها را خسته می‌كند. بیشتر از دست خودشان عصبانی می‌شوند تا دیگران. معمولا كمرو هستند و درك كردن آنها ممكن است. اهل ایده و عقاید نو هستند.

5. شخصیت‌شان در خلوت و در جمع متفاوت است. مشتاق و احساساتی هستند اما معمولا احساسات‌شان را بیان نمی‌كنند. در جمع ناآشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحتند.

6. تمركزشان قوی است. برای تصمیم‌گیری به زمان نیاز دارند و قبل از حرف زدن فکر می‌کنند.

7. از در میان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با دیگران طفره می‌روند.

پیشاهنگ‌های روشن‌پوش

ویــژگی‌های شخصیت برونگرا:

1- علاقه‌مند به وقایع پیرامون خود هستند.

2- عقیده خود را با عقاید دیگران مقایسه می‌كنند.

3- روراست و معمولا پرحرف هستند.

4- اهل عمل و پیشقدمی در كارها هستند و خیلی اوقات نفر پیشاهنگ انجام یك كار می‌شوند.

5- به‌سهولت دوستان جدیدی یافته یا با یك گروه خود را وفق می‌دهند.

6- افكار خود را بیان می‌كنند.

7- علاقه‌مند به افراد جدید و برقراری ارتباط با آنها هستند.

8- تنهایی برای آنها بسیار آزاردهنده است.

9- از تعامل و ارتباط برقرار كردن با دیگران انرژی می‌گیرند.

10- خوش‌مشرب بوده اما زیاد احساساتی نیستند.

11- ریسك‌پذیرند و سریع تصمیم می‌گیرند، اجتماعی هستند، درك آنها آسان  است و معاشرتی هستند.

12- پس از آنكه حرف خود را می‌زنند به گفته خود می‌اندیشند، علاقه‌مند به كار گروهی، موسیقی با صدای بلند بوده و فعالیت‌های هیجان‌انگیز را بیشتر دوست دارند.

13- رنگ‌های روشن را بیشتر می‌پسندند، بیشتر از اعمال دیگران خشمگین می‌شوند تا خودشان، اطلاعات شخصی خود را به سادگی با دیگران قسمت می‌كنند و معمولا فقط از روی تجارب زندگی خود درس می‌گیرند و نه عبرت گرفتن از دیگران.

البته خصوصیات فوق هیچ ارتباطی با اعتمادبه‌نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، یك برونگرا ممكن است اعتماد به نفس پایینی داشته باشد.

اگر درونگرایی و برونگرایی در حد افراط در افراد ظاهر شود، ما را در برابر 2 شخصیت نابهنجار قرار می‌‌دهد البته تعداد این افراد بسیار كم است و اكثریت مردم میان این دو قطب جای دارند

12 سۆالی که شخصیت شما را مشخص می‌کند

1- دوست دارم همیشه آدم‌های زیادی دوروبرم باشند.

2- لبخند زدن به دیگران و بیرون رفتن با آنها و تفریح كردن با جمع را كار آسانی می‌دانم.

3- خودم را لزوما آدم امیدواری نمی‌دانم.

4- واقعا از صحبت كردن با دیگران لذت می‌برم.

5- ترجیح می‌دهم در جایی باشم كه فعالیت و شلوغی وجود داشته باشد.

6- معمولا ترجیح می‌دهم كارها را به تنهایی انجام دهم.

7- اغلب احساس می‌كنم كه پر از نیرو و انرژی هستم.

8-  آدم بشاش و دارای روحیه بالایی هستم.

9- آدم خوش‌بینی نیستم.

10-  زندگی من با سرعت طی می‌شود.

11- شخص بسیار فعالی هستم.

12-  ترجیح می‌دهم راه خودم را بروم تا اینكه رهبر دیگران باشم.

هركدام از عبارت‌های زیر را با دقت بخوانید و به هر سۆال باتوجه به گزینه‌های كاملا موافق/ موافق/ بی‌تفاوت/ مخالف/ كاملا مخالف پاسخ دهید.

پاسخنامه: باتوجه به گزینه‌ای كه انتخاب كرده‌اید، نمره مربوط به گزینه خود را جلوی آن بنویسید. برای به دست آوردن نمره هر گزینه و هر سوال به تصویر زیر دقت کنید:

با این تست همسر بهتری انتخاب می کنید

نمره درونی و بیرونی بودن شما اینجاست

نمره از 12 تا 24: شما آدم درونگرایی هستید،‌ تنهایی را بیشتر دوست دارید و دوست دارید كارهایتان را بدون حضور دیگران انجام دهید.

نمره از 24 تا 48: شما نه كاملا درونگرا هستید و نه كاملا برونگرا. بعضی وقت‌ها با جمع بودن را ترجیح می‌دهید و گاهی تنهایی، هرچه نمره‌تان بالاتر باشد برونگراتر هستید.

نمره از 48 تا 60: شما آدم برونگرایی هستید. با جمع بودن را دوست دارید و لذت می‌برید حتی كارهایی را كه می‌شود تنهایی انجام داد با جمع انجام دهید.

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از ایده آل

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.