سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سخنگوی وزارت امور خارجه گزارش وزارت خارجه آمریكا در خصوص وضعیت آزادی مذهبی را كاملاً سیاسی و فاقد مستندات حقوقی ارزیابی كرد. سیدمحمدعلی حسینی با مردود شمردن دیدگاه ابزاری به مقوله حقوق بشر اضافه كرد: آمریكا برای داوری حقوق...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگرش ابزاری آمریكا


سخنگوی وزارت امور خارجه گزارش وزارت خارجه آمریكا در خصوص وضعیت آزادی مذهبی را كاملاً سیاسی و فاقد مستندات حقوقی ارزیابی كرد.

سیدمحمدعلی حسینی با مردود شمردن دیدگاه ابزاری به مقوله حقوق بشر اضافه كرد: آمریكا برای داوری حقوق بشر  صلاحیت ندارد و عیان است كه گزارش مذكور نه تنها گویای نگرانی دولت آمریكا نسبت به وضعیت آزادی مذهبی و موارد نقض حقوق بشر نیست، بلكه پیشبرد اهداف سیاست خارجی آمریكا را دنبال می كند و ارزشی ندارد.

وی اضافه كرد: زندان های مخوف و قرون وسطائی گوانتانامو و ابوغریب و بازداشتگاه های مخفی آمریكا در خاك اروپا وتصاویر شكنجه های جسمی و روحی زندانیان توسط زندانبانان آمریكایی دیگر اعتباری برای آمریكا در سطح جهان باقی نگذاشته است و بهتر است دولت آمریكا بازی تكراری و بیهوده انتشار گزارشات دوره ای و فهرست های ناقضان حقوق بشر را خاتمه بخشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح كرد:  آمریكا  با اعمال معیار دوگانه و سیاسی كاری باور جهانیان را به سخره گرفته و در صدد محو تدریجی و دگردیسی در مفهوم حقوق بشر است. سیدمحمدعلی حسینی خاطرنشان ساخت: توصیه می كنیم دولت آمریكا به منظور درك نتایج و آثار اسفناك نژادپرستی، تبعیض نژادی، روند رو به رشد اسلام ستیزی و توهین به مذاهب و بدرفتاری نسبت به پناهندگان و مهاجرین در آن كشور در سیاست های خود تجدیدنظر كرده و مساعی خود را برای رفع این مشكلات جدی و محو آثار نقض حقوق بشر  از جامعه آمریكا به كار گیرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین