تبیان، دستیار زندگی
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: اما امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سران اصلاحات قطعا رد صلاحیت می‌شوند


رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: اما امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند.

مصباح یزدی

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عصر سه شنبه در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مۆتلفه اسلامی، گفت: یکی از ویژگی‌های حزب مۆتلفه این است که اعتقاد به تبعیت از روحانیانی دارند که راه صحیح اسلام را شناخته و از نواب عام امام زمان تبعیت می‌کنند.

وی ادامه داد: این که گفته می‌شود تبعیت از مراجع معنایش آن نیست که هر کس رساله داد و مقلد داشت همه از او تبعیت کنند و ملاک‌هایی باید داشته باشند که انسان بفهمد راه صحیح کدام است.

رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: وقتی قبل از انقلاب امام را انتخاب کردید ایشان از لحاظ داشتن مقلد در درجه سوم و چهارم بود و افراد فراوانی از ایشان بالاتر بودند اما در مسائل سیاسی مقلدان آنها از امام تبعیت می کردند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که گذر زمان در رفتار، کردار و موضع گیری‌های افراد اثر می‌گذارد، ‌ابراز کرد:‌ برای یک گروه نیز چنین اتفاقی می‌افتد؛ گروهی با نیت خالص تشکیل می‌شود اما شرایط زمان و یا شناخت فرد تغییراتی را در آن ایجاد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تجربه‌های فراوانی در این مورد همچون حزب جمهوری وجود دارد که بعد از گذشت چندی به دستور امام این حزب منحل شد چون شرایط جدید در داخل و خارج حزب به وجود آمد و شرایط اجتماعی تغییر کرد.

وی با تأکید بر این‌که اگر در زمانی با یک روش و یا افرادی هم فکر بودیم دلیل نمی شود تا آخر نیز  با‌ آنها باشیم، گفت: تغییر همیشه حاصل می شود و باید این روحیه را داشته باشیم که رفتاری که در آن زمان درست بوده امروز یا قابل اجرا نیست یا باید تغییر کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز اصلاح طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود، سران آنها که قطعا رد صلاحیت می‌شوند از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند

رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، با بیان این‌که انسان همیشه باید حالت انتقاد پذیری داشته باشد، تصریح کرد: در روایت آمده علامت مۆمن این است که هر صبح و شام خود را متهم می کند؛ همیشه هر مشکلی که پیش می‌آید باید نخست خود را متهم کنیم.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: کسانی که به این انقلاب و صحت مشی امام خمینی(ره) ایمان دارند باید سعی کنند مطالب مورد اختلاف را دوستانه با هم مطرح کنند تا حل شود نه این‌که اول تصمیم بگیرند و بعد بگویند باید با هم متحد شویم؛ این حرف معقولی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از کسانی که دم از وحدت می‌زنند، اظهار کرد: متأسفانه افرادی که از همه جا شکست می‌خورند و هیچ جایی آنها را راه نمی‌دهند حتی در نماز جمعه، دم از وحدت می‌زنند و می‌گویند وحدت آن چیزی است که ما می‌گوییم.

مصباح یزدی

رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، بیان داشت: سعی کنیم نظرات را به هم نزدیک کنیم نه این‌که هر کسی تصمیمی بگیرد و بعد بگوید وحدت؛ این امر نه عقلا صحیح است و نه شرعا و هیچگاه در چنین حالتی وحدت حاصل نمی‌شود.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به انتخابات هشتم ریاست جمهوری، گفت: در آن دوره قدرت، امکانات، صدا و سیما و حتی ثروت کارگزاران در اختیار اصلاح طلبان بود، در چنین شرایطی جا دارد که از همه چیز صرف نظر کنیم و توافق امری عقلایی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز اصلاح طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود، سران آنها که قطعا رد صلاحیت می‌شوند از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند.

رییس مۆسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، تصریح کرد: اگر در انتخابات امر دایر شد بر اصولگرا و اصلاح طلب، همه باید بر روی اصولگرا اتفاق کنند و نظرات دیگر خود را کنار بگذارند و بر روی شخصی اجماع کنند که در مقابل آنها رأی داشته باشد.

آیت‌الله مصباح یزدی بیان داشت: اما امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند.

بخش سیاست تبیان

منبع : مشرق