تبیان، دستیار زندگی
آیت الله العظمی وحید خراسانی دام ظله امروز(20/01/1391) در درس خارج فقه با بیان این مطلب که آفریدگان خداوند از شناخت فاطمه زهرا سلام الله علیها محرومند، روایتی را از رسول خدا صلی الله علیه وآله به نقل از شیخ صدوق بیان کردند و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وظیفه ما در قبال مصیبتی که قلب "قلب عالم امکان" را پریشان کرد، چیست؟

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

آیت الله العظمی وحید خراسانی دام ظله امروز(20/01/1391) در درس خارج فقه با بیان این مطلب که آفریدگان خداوند از شناخت فاطمه زهرا سلام الله علیها محرومند، روایتی را از  رسول خدا صلی الله علیه وآله به نقل از شیخ صدوق بیان کردند و به شرح محورهایی از مبدا خلقت نوری آن حضرت و منتهای امر او پرداخته و افزودند: نور فاطمه علیها السلام پیش از خلقت آسمان ها و زمین آفریده شد.

معظم له در ادامه به ضایعه شهادت جانگداز سرور بانوان جهان اشاره کرده، فرمودند:  بنابر آنچه در نهج البلاغه نقل شده است، وقتی امیر المۆمنین علیه السلام آن نور خدا را با بدنی آزرده  و پهلوی شکسته به خاک سپرد، به رسول خدا صلی الله علیه وآله سلام داد و سخنی گفت که هرگز در زندگی آن حضرت سابقه نداشت. فرمود: قلّ یا رسول الله من صفیتک صبری، صبر من کنار این قبر تمام شد. در این ایام هرچه می توانید کاری کنید که امر صدیقه کبری احیا شود. در شهرها بروید و به مردم بگویید: وظیفه ما در قبال مصیبتی که قلب "قلب عالم امکان" را پریشان کرد، چیست؟

بخش حوزه تبیان