تبیان، دستیار زندگی
ولید بن طلال می‌گوید با اعمال فشار بر کاربران توییتر مخالف است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقتی شاهزاده نصیحت می‌کند!


ولید بن طلال می‌گوید با اعمال فشار بر کاربران توییتر مخالف است.

ولید بن طلال

«ولید بن طلال» شاهزاده سرشناس و بانفوذ سعودی، از مقامات این کشور خواست کاربران توییتر را زیر نظر نگیرند.

این شاهزاده 57 ساله که به دارایی‌های میلیارد دلاری‌اش معروف است، با انتقاد از تصمیم اخیر دولت در خصوص محدودسازی رسانه‌ها، این اقدام را پیشاپیش شکست‌خورده نامید.

وی که در یک مصاحبه تلویزیونی سخن می‌گفت در پاسخ به این سوال که «با توجه به این که شما در توییتر سرمایه‌گذاری کرده‌اید و برخی نیز از مقاصد شما برای این کار نگران هستند، اگر دولت سعودی از شما بخواهد که بر پرنده آزاد توییتر فشار وارد آوردید چه می‌کنید؟» گفت با این اقدامات مخالف است و عقیده دارد که هر نوع مبارزه علیه رسانه‌های آزاد، به شکست می‌انجامد.

وی از کمیسیون ارتباطات عربستان و دیگر کشورهای عربی خواست وارد این نبرد نشوند چرا که پیروزی نهایی از آن رسانه‌ها است.

اگر دولت سعودی از شما بخواهد که بر پرنده آزاد توییتر فشار وارد آوردید چه می‌کنید؟» گفت با این اقدامات مخالف است و عقیده دارد که هر نوع مبارزه علیه رسانه‌های آزاد، به شکست می‌انجامد

این در حالی است که به گزارش بی‌بی‌سی، چندی پیش مقامات عربستان از در نظر گرفتن تدابیر محدودکننده‌ای برای استفاده از توییتر خبر دادند که طبق آن کاربران عربستانی این شبکه اجتماعی، برای ورود به سایت باید مدارک شناسایی نشان دهند.

دولت عربستان همچون از مخابرات این کشور خواسته است تا راه‌هایی برای نظارت بر خدمات رایگان تلفن اینترنتی نظیر اسکایپ پیشنهاد کنند.

اینترنت در عربستان به شدت کنترل می‌شود.

بخش ارتباطات تبیان

منبع: ایتنا