تبیان، دستیار زندگی
امام‌جمعه چناران در دیدار با روحانیون طرح استقرار و هجرت روستاهای شهرستان چناران و كاركنان اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی تبیان یك دائرة‌المعارف اسلامی است كه باید به عنوان یك منبع مطالعاتی مورد توجه مبلّغان و فعالان فرهنگی و
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پایگاه اطلاع‌رسانی تبیان یك دائرة‌المعارف اسلامی است

حجت‌الاسلام مظفر تاجی

امام‌جمعه چناران در دیدار با روحانیون طرح استقرار و هجرت روستاهای شهرستان چناران و كاركنان اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی تبیان یك دائرة‌المعارف اسلامی است كه باید به عنوان یك منبع مطالعاتی مورد توجه مبلّغان و فعالان فرهنگی و مذهبی باشد.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار كه روز 18 فروردین‌ماه به مناسبت آغاز سال جدید برگزار شد، امام‌جمعه چناران ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، گفت: ملت ایران دو حماسه بزرگ را در این راستا خلق خواهند كرد.

حجت‌الاسلام مظفر تاجی همچنین، با اشاره به فرمایشی از امام علی(ع) كه «قدم از قدم برنمی‌داریم مگر اینكه احتیاج به شناخت و آگاهی داریم» بر لزوم كسب آگاهی دقیق و رشد اخلاقی و علمی مستمر روحانیون به عنوان امام و پیشوای مردم تأكید كرد.

وی با اشاره به جایگاه روحانیت در جامعه افزود: طلاب و روحانیون قبل از هر چیز باید ضمن تهذیب درون و بیرون، رشد و تعالی خود و دیگران را سرلوحه فعالیت‌های تبلیغی قرار دهند.

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به ضرورت فعالیت تبلیغی در عرصه‌های مجازی و محدودیت منابع مطالعاتی در روستاها و نیز بهره‌گیری از مطالب و محتوای پایگاه‌های دینی، علمی و تحقیقی، خواستار ارتباط و استفاده بیشتر روحانیون از فضای مجازی شد و برخی از پایگاه‌ها را به عنوان مرجع معرفی كرد.

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب كه بهار فصل تغییر و تحول است، گفت: همانطور كه در دعای آغاز سال تغییر و تحول را از خداوند طلب می‌كنیم،‌ سال جدید موقعیتی است كه فرد به درون خود بنگرد و یك تحول حقیقی در خود به وجود آورد.

تاجی در ادامه به وظایف خطیر روحانیت اشاره كرد و همراهی با نظام اسلامی و ولایت فقیه و پیروی از سیاست‌های كلی نظام كه همان دستورات و منویات مقام معظم رهبری است را از مهمترین وظایف روحانیت توصیف كرد.

امام‌جمعه چناران پرداختن به مسئله ولایت فقیه را در كنار آموزش احكام و قرآن برای طلاب و روحانیون ضروری و مهم دانست و با توجه به نزدیك بودن زمان انتخابات بر پرهیز جدی روحانیون از فعالیت‌های جناحی و سیاسی تأكید كرد و خواستار تبیین معیارهای كلی و بسترسازی زمینه مشاركت گسترده مردم در انتخابات شد.

نماینده ولی فقیه در چناران در پایان با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و مظلومیت حضرت زهرا(س) خواستار برگزاری باشكوه مراسم فاطمیه در مساجد شهری و روستایی شد.

همچنین، در ابتدای این دیدار نیز حجت‌الاسلام حسین مهدوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی چناران گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف این اداره در سال 91 ارائه كرد.

حجت‌الاسلام مهدوی برگزاری كارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف، دوره‌های تخصصی تربیت مربی مهارت‌های زندگی و جنگ نرم را از اهم طرح‌های آموزشی این اداره در سال 91 برشمرد.

تنظیم: هومن بهلولی