تبیان، دستیار زندگی
حاجی بابایی 12 اردیبهشت از استان همدان با شعار معلم سیاست آمد وارد انتخابات ریاست جمهوری می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"معلم سیاست آمد"


حاجی بابایی 12 اردیبهشت از استان همدان با شعار "معلم سیاست آمد" وارد انتخابات ریاست جمهوری می شود.

روز به روز که به 24 خرداد ماه روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نزیک می شویم فضای کشور شکل انتخاباتی به خود می گیرد و افراد بیشتری از آمادگی خود برای کاندیداتوری در انتخابات خبر می دهند که در این بین فعالیت های حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته به گونه ای که در ایام نوروز با ولایتی و حداد عادل از اعضای ائتلاف 1+2 دیدار و گفت و گو داشته است.

حاجی بابایی

یک منبع آگاه نیز در همین زمینه در گفت و گو با خبرنگار ما زمان کاندیداتوری حاجی بابایی را روزمعلم عنوان کرد و افزود: با توجه به دیدار مقام معظم رهبری با معلمان به مناسبت روز معلم در یازدهم اردیبهشت، حاجی بابایی قراراست 12 اردیبهشت در استان همدان با شعار "معلم سیاست آمد" کاندیداتوری خود را اعلام نماید.

وی ادامه داد: حاجی بابایی در بازدید از خبرگزاری دانش آموزی پانا وابسته به آموزش و پرورش در جمع کارمندان و مدیران سازمان دانش آموزی گفته که تا پایان دولت برنامه های خود را به صورت جدی تر دنبال و نگرانی از بودجه نداشته باشید.

برگزاری مراسم معارفه در سالن اجلاس سران و نصب بیش از 30 بنر در خیابان های تهران همگی موجب شد که از همان ابتدا موجی از انتقادها متوجه وزیر دولت احمدی نژاد شود و حتی کار تا جایی پیش رفت که برخی ها این اقدامات را با هدف انتخاباتی و آمادگی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دور یازدهم تحلیل کردند.

گفته می شود که حمیدرضا حاجی بابایی موضوع احتمال حضور خود در انتخابات یازدهم را در جمع های محفلی و دیدارهای نوروزی در همدان و در جمع برخی احزاب و هواداران خود عنوان کرده است.

امروز برخی از نمایندگان مجلس معتقدند که وزیر آموزش و پرورش تربیت نسل جوان و نوجوان را نادیده گرفته و از هر موقعیتی برای مطرح کردن خود استفاده می کند. نشست ها و سخنرانی های حاجی بابایی در آموزش و پرورش و تلویزیون و ورود ایشان به مباحثی که هیچ ربطی به حوزه آموزش ندارد؛ بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

امروز برخی از نمایندگان مجلس معتقدند که وزیر آموزش و پرورش تربیت نسل جوان و نوجوان را نادیده گرفته و از هر موقعیتی برای مطرح کردن خود استفاده می کند. نشست ها و سخنرانی های حاجی بابایی در آموزش و پرورش و تلویزیون و ورود ایشان به مباحثی که هیچ ربطی به حوزه آموزش ندارد؛ بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد

البته محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش چندی پیش اعلام کرده بود که فرهنگیان کشور از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارند که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود که وزیر آموزش و پرورش در واکنش به درخواست فرهنگیان از وی برای نامزدی‌ در انتخابات ریاست جمهوری، گفته که چه حرف‌های خطرناکی می‌زنند!

حاجی بابایی هم احساس تکلیف می کند

قائم مقام سازمان دانش آموزی اعلام کرد: درخواستهای استانی از حاجی بابایی برای کاندیدا شدن شدت گرفته و این درخواست ها تنها از سوی فرهنگیان نیست بلکه عده زیادی از توده های مردم به ویژه فرهنگیان از وزیر این درخواست را دارند.با وجود این درخواست ها، وزیر آموزش و پرورش کاندیدا شدن در انتخابات را تکلیف خود می داند و صرف نظر از نتیجه به تکلیف خود عمل می کند.

قائم مقام سازمان دانش آموزی اعلام کرد: وزیر آموزش و پرورش کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری را تکلیف خود می داند و صرف نظر از نتیجه درصدد است به تکلیف خود عمل می کند.

درخواستهای استانی از حاجی بابایی برای کاندیدا شدن شدت گرفته و این درخواست ها تنها از سوی فرهنگیان نیست بلکه عده زیادی از توده های مردم به ویژه فرهنگیان از وزیر این درخواست را دارند

داوود روستایی در نشست خبری که ظهر  دوشنبه در محل خبرگزاری سازمان دانش آموزی (پانا) برگزار شد، درباره احتمال کاندیدا شدن وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب  گفت: درخواستهای استانی از حاجی بابایی برای کاندیدا شدن شدت گرفته و این درخواست ها تنها از سوی فرهنگیان نیست بلکه عده زیادی از توده های مردم به ویژه فرهنگیان از وزیر این درخواست را دارند.

وی افزود: با وجود این درخواست ها، وزیر آموزش و پرورش کاندیدا شدن در انتخابات را تکلیف خود می داند و صرف نظر از نتیجه به تکلیف خود عمل می کند.

به گفته روستایی، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال 92 و ابراز امیدواری و نشاط ایشان از ترسیم آینده ای خوب برای کشور می تواند فضای انتخاباتی مطلوب را برای کشور به همراه داشته باشد.

فرآوری : عطالله باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع: جهان نیوز/ ندای انقلاب