تبیان، دستیار زندگی
خورد و خوراک بر تمامی فعالیت‌های بدن ما تأثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات یا برطرف شدن بیماری‌های مختلف شود از همین رو باید به موادی که می‌خوریم دقت داشته باشیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیبایی پوست با خوراکی‌های خوشمزه


خورد و خوراک بر تمامی فعالیت‌های بدن ما تأثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات یا برطرف شدن بیماری‌های مختلف شود از همین رو باید به موادی که می‌خوریم دقت داشته باشیم.


سلامت پوست از جمله مواردی است که ارتباط مستقیمی با نحوه تغذیه دارد و از همین رو باید به موادی که می‌خورید دقت داشته باشید تا پوست شما را دچار آسیب نکنند. همچنین شما می‌توانید زیبایی و طراوت پوست تان را با خوردن خوراکی‌های مفید تضمین کنید.

چای

چای

چای یک نوشیدنی بسیار مفید برای پوست است و البته به دیگر اعضای بدن نیز کمک‌هایی می‌کند. چای دارای آنتی‌اکسیدان‌های مهم برای پوست است و می‌تواند به از بین رفتن رادیکال‌های آزاد سطح پوست کمک کند. بهترین چای برای پوست، نوع سیاه آن است و البته باید در نظر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه آن می‌تواند مشکل‌ساز باشد. روزانه دو لیوان چای می‌تواند پوست شما را شفاف و جوان کند.

بادام

بادام

یک خوراکی بسیار خوشمزه و البته مقوی برای تمامی اعضای بدن، بادام است و از این خوراکی بهتر است در حالت خام استفاده کنید. بادام حاوی آنزیم‌هایی است که می‌تواند پوست و موی شما را تقویت کرده و از چروکیده شدن پوست به خوبی جلوگیری می‌کند. این خوراکی می‌تواند به عنوان یکی از تنقلات روزانه شما نیز استفاده شود.

شکلات تلخ

شکلات تلخ

بسیاری از ما تا به حال از خواص شکلات شنیده‌ایم اما این نکته را باید به آن‌ها اضافه کرد که شکلات، حاوی مقدار زیادی فلاونوئید است که می‌تواند در کنار سایر آنتی‌اکسیدان‌ها از پوست شما مراقبت کند. این خوراکی به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی شناخته شده است، به طوری كه باعث می‌شود که مقدار زیادی از آسیب‌های ناشی از پرتوهای مضر خورشید، خنثی شوند.

ماست

ماست

یکی از خوراکی‌های بسیار پر استفاده، ماست است. استفاده از ماست، آن هم از نوع طبیعی و بدون مواد افزودنی، می‌تواند پوست شما را همیشه با طراوت نگاه دارد. کلسیم در ماست بسیار زیاد است و باعث می‌شود تا پوست شما جوان به نظر برسد. پزشکان توصیه می‌کنند تا روزانه حداقل یک کاسه ماست مصرف کنید.

قهوه

قهوه

نوشیدنی دیگری که می‌تواند به زیبایی پوست شما کمک کند، قهوه است. این نوشیدنی حاوی مقدار زیادی کافئین است و می‌تواند از پوست شما در مقابل چین و چروک‌ها مراقبت کند. قهوه، همچنین یک نوشیدنی بسیار مفید برای زمانی است که پوست شما دچار خشکی شده است.


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: faryadebi3da